Srijeda, 24.07.2024 | 08:35
IZVOR: RTCG

"Problematičan broj članova Vlade, pojedini resori izmišljeni"

U Crnoj Gori je na djelu beskrupulozno zadovoljavanje partijskih interesa i formiranje Vladinih resora koji se teško mogu racionalno objasniti, prokomentarisala je rekonstrukciju Vlade izvršna direktorica Centra za demokratsku tranziciju (CDT) Milica Kovačević.




Foto: YouTube screesnhot/Center for the Study of Democracy, arhiva

"Problematičan je broj članova vlade i to je nešto što kritikujemo. Obećavano nam je da ćemo biti Švajcarska ili Singapur, a zapravo pratimo model Bjelorusije i Srbije. Vidjećemo kako su ti resori nakalamljeni i izmišljeni", kazala je Kovačević, gostujući u Jutarnjem programu TVCG. 

Prema riječima Kovačević, rekonstruisana Vlada je zasnovana na "takozvanom pomirenju, koje se interpretira u narodnjačkom smislu etno-nacionalističke parcelizacije interesa".

"To nas udaljava od građanskog društva i uvodi nas u društvo naroda, a to je koncept u kom nećemo svi živjeti lijepo", ocijenila je ona. 

Kovačević je ukazala da javnosti juče nijesu bile dostupne biografije novih ministara, a nema ni objašnjenja šta ih kvalifikuje za resore na čijem su čelu. 

"Na djelu je zadovoljavanje ličnih interesa i stvaranje resora da bi pojedinci dobili ministarska mjesta", kazala je ona. 

Podsjetila je da ranije članovi Vlade nijesu imali jedinstvene stavove o spoljnjoj politici i to je bilo jako vidjljivo.

"Problemi su zabilježeni i nad političkom kontrolom nad sektorom bezbjednosti, a bilo je i nezakonitih imenovanja. Tu je i razočarenje programom Evropa sad 2 jer nije došlo do očekivanih obećanja oko zarada", zaključila je Kovačević. 

Spajić - Danas biramo ISTORIJSKU Vladu, Nikolić: Gazda ove Vlade je Mandić

PROČITAJTE - Ovo su RESORI i ministri PES-a u rekonstruisanoj Vladi

Strujić-Harbić: Do prekjuče sam znala šta mi misle pojedinci sa lijeve strane, a sad i šta misle pojedinci sa desne

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Knežević: Imali smo DOGOVOR na kolegijumu da Zakon o amnestiji nije sporan, a poslanici iz BS i dio poslanika iz PES-a nije to ISPOŠTOVAO

Četvrtak, 31.07.2025 | 17:26

Za Zakon o amnestiji glasalo je 34 poslanika, četiri su bila uzdržana, a imali smo jasan dogovor na kolegijumu parlamentarne većine da ovaj zakon nije sporan i da će ga svi poslanici parlamentarne većine glasati, kazao je poslanik DNP-a Milan Knežević u proceduralnoj reakciji u nastavku sjednice Skupštine Crne Gore.

Satler: Reforma PRAVOSUĐA ključna za poglavlje 23

Četvrtak, 31.07.2025 | 16:56

Reforma pravosuđa ostaje ključni prioritet Evropske unije (EU) u poglavlju 23 – Pravosuđe i temeljna prava, kazao je ambasador EU u Podgorici, Johan Satler.

Skupština USVOJILA Zakon o legalizaciji bespravnih objekata

Četvrtak, 31.07.2025 | 15:34

Poslanici u Skupštini raspravljaju danas o nizu važnih propisa, uključujući i Predlog zakona o Agenciji za nacionalnu bezbjednost. Parlament je većinom glasova usvojio Zakon o igrama na sreću. Takođe, zakonodavni dom usvojio je i izmjene zakona o finansiranju lokalne samouprave, kao i dopune Zakona o Sudskom savjetu i sudijama, te dopune Zakona o državnom tužilaštvu. Prihvaćene su i dopune Zakona o Ustavnom sudu.

Sastanak DPS i Kvinte: Potvrđena POSVEĆENOST evropskoj perspektivi Crne Gore, ZAUSTAVITI pokušaje promjene karaktera zemlje

Četvrtak, 31.07.2025 | 15:25

Delegacija Demokratske partije socijalista, predvođena predsjednikom Danijelom Živkovićem, sastala se sa ambasadorima zemalja Kvinte i šefom Delegacije Evropske unije u Crnoj Gori.i.

Ovo su NOVA KADROVSKA RJEŠENJA Vlade

Četvrtak, 31.07.2025 | 14:58

Vlada Crne Gore je, na danas održanoj 92. sjednici kojom je predsjedavao premijer Milojko Spajić, razmotrila više kadrovskih pitanja, saopšteno je iz Vlade.

Spas za zatrpane INBOKSE: Gmail uvodi OPCIJU koju će obožavati svi korisnici

Četvrtak, 31.07.2025 | 18:05

Gmail uvodi novu funkciju koja rješava zatrpane inbokse i to je jedna od najvećih promjena do sada.

Marija Šerifović otkrila planove nakon "Zvezda Granda" – Evo da li prelazi u drugi žiri

Četvrtak, 31.07.2025 | 17:36

Marija Šerifović oglasila se na društvenim mrežama nakon što su se pojavile glasine da bi nakon napuštanja žirija "Zvezda Granda" mogla preći u žiri Pinkovih zvezda.

Knežević: Imali smo DOGOVOR na kolegijumu da Zakon o amnestiji nije sporan, a poslanici iz BS i dio poslanika iz PES-a nije to ISPOŠTOVAO

Četvrtak, 31.07.2025 | 17:26

Za Zakon o amnestiji glasalo je 34 poslanika, četiri su bila uzdržana, a imali smo jasan dogovor na kolegijumu parlamentarne većine da ovaj zakon nije sporan i da će ga svi poslanici parlamentarne većine glasati, kazao je poslanik DNP-a Milan Knežević u proceduralnoj reakciji u nastavku sjednice Skupštine Crne Gore.

Muškarci u brakuTRI puta skloniji GOJAZNOSTI: Novo istraživanje došlo do ZANIMLJIVIH rezultata

Četvrtak, 31.07.2025 | 17:17

Istraživanje predstavljeno na Evropskom kongresu o gojaznosti pokazalo je da su oženjeni muškarci više od tri puta skloniji gojaznosti nego neoženjeni muškarci.

Satler: Reforma PRAVOSUĐA ključna za poglavlje 23

Četvrtak, 31.07.2025 | 16:56

Reforma pravosuđa ostaje ključni prioritet Evropske unije (EU) u poglavlju 23 – Pravosuđe i temeljna prava, kazao je ambasador EU u Podgorici, Johan Satler.

Evo kako je NEOBIČNA nijansa postala najtraženija BOJA KOSE ovog ljeta? Frizeri tvrde da je ova PROMJENA sve što vam je potrebno

Četvrtak, 31.07.2025 | 16:42

Ako razmišljaš o ljetnjem osvježenju frizure, postoji jedna boja kose koja je ove sezone osvojila modne piste, TikTok i Instagram – i to s razlogom.  

Znate li koje suNAJVIŠE , a koje NAJNIŽE države na svijetu? U jednoj možete baciti pogled PREKO cijele zemlje

Četvrtak, 31.07.2025 | 16:02

Prema dostupnim geografskim podacima, ovo je 10 zemalja s najnižom prosječnom nadmorskom visinom. 

Ulcinj PRVA opština u Crnoj Gori koja je USVOJILA Povelju o društvenoj koheziji

Četvrtak, 31.07.2025 | 15:53

lcinj je prva opština u Crnoj Gori koja je zvanično usvojila Povelju o društvenoj koheziji – strateški dokument kojim lokalna vlast dokazuje posvećenost izgradnji otvorenijeg i povezanijeg društva, utemeljenog na jednakost i poštovanju, saopšteno je iz Kabineta predsjednika Opštine Ulcinj.

ASP predlože da se MINIMALNA zarada utvrđuje GODIŠNJE - Odlazak u penziju sa 65 godina

Četvrtak, 31.07.2025 | 15:45

Akcija za socijalnu pravdu (ASP) uputila je danas komentare na izmjene Zakona o radu, kojim je predložila da se minimalna zarada u zemlji utvrđuje godišnje, da do transformacije ugovora o radu sa određenog na neodređeno vrijeme dolazi nakon 18 mjeseci, kao i da radni odnos prestaje po sili zakona sa navršenih 65 godina života.

Sastanak DPS i Kvinte: Potvrđena POSVEĆENOST evropskoj perspektivi Crne Gore, ZAUSTAVITI pokušaje promjene karaktera zemlje

Četvrtak, 31.07.2025 | 15:25

Delegacija Demokratske partije socijalista, predvođena predsjednikom Danijelom Živkovićem, sastala se sa ambasadorima zemalja Kvinte i šefom Delegacije Evropske unije u Crnoj Gori.i.