Četvrtak, 25.07.2024 | 09:28
IZVOR: n1/krstarica

TRIK s kojim ćete saznati u kakvom stanju je vaš ZAMRZIVAČ (VIDEO)

Ako niste sigurni je li vam zamrzivač radi kako treba, postoji jednostavan trik s kojim to možete provjeriti.




Foto: Ilustracija/ Pexels.com

Trik je u korištenju kovanice

U današnje vrijeme nemoguće je zamisliti  dom  bez zamrzivača. Uz pomoć zamrzivača na adekvatan način možemo skladištiti meso, hranu i ostale namirnice, piše Krstarica.

Međutim, ako se zamrzivač pokvari, to može uzrokovati da se s njim pokvari i sva hrana koja je bila u njemu. Sigurno se pitate kako ćete znati da će vam se zamrzivač pokvariti. Ne biste vjerovali, na ovo pitanje postoji jednostavan odgovor.

Ono što bi trebali uraditi je do pola napuniti malu posudu s vodom i staviti ju u zamrzivač dok se ne zamrzne. Kada se voda zaledi, stavite na površinu manju kovanicu.

Ako vaš zamrzivač radi ispravno, kovanica bi trebala ostati na površini, u suprotnom imate problema s vašim zamrzivačem.

Ako vam je kovanica potonula u led i nalazi se već na polovini posude, to je siguran znak kvara. To može predstavljati opasnost i za hranu koja se u takvim uslovima brzo kvari i prestaje biti sigurna za jelo. U ovom slučaju trebali bi kontaktirati servisera.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Ministarstvo zdravlja: Pozdravljamo odluku Vlade o olakšanom zapošljavanju stranih zdravstvenih radnika

Četvrtak, 27.11.2025 | 08:26

Ministarstvo zdravlja izražava puno zadovoljstvo povodom usvajanja amandmana na Predlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o strancima, kojima je Vlada Crne Gore omogućila olakšano zapošljavanje stranih stručnjaka u ključnim sektorima, posebno u oblasti zdravstvene zaštite.

“Lavice” sigurne na startu SP - Atingre briljirala!

Srijeda, 26.11.2025 | 21:59

Rukometašice Crne Gore osmi nastup na Svjetskom prvenstvu u Triru otvorile pobjedom protiv Farskih Ostrva.

ČETVRTAK: Pretežno oblačno, na sjeveru snijeg i susnježica

Srijeda, 26.11.2025 | 21:54

Pročitajte kakvo nas vrijeme očekuje sjutra.

Pita od heljde sa gotovim korama: Pravi se jednostavno, a nema ukusnije

Srijeda, 26.11.2025 | 21:42

Pita od heljde je star, ali izuzetno vrijedan specijalitet koji savršeno odgovara savremenim potrebama za zdravijom ishranom.

Pucnjava u blizini Bijele kuće, upucana dva pripadnika Nacionalne garde

Srijeda, 26.11.2025 | 21:34

U blizini Bijele kuće u Vašingtonu došlo je do pucnjave u kojoj su upucana dva pripadnika Nacionalne garde, piše CNN.

Furiozna poslednja četvrtina Zvezde: Olimpijakos je srušen u Areni

Srijeda, 26.11.2025 | 21:29

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su ekipu Olimpijakosa u 13. kolu Evrolige rezultatom 91:80 (21:15, 16:23, 22:27, 32:15 )

Ejdrijan Njui postaje šef tima Aston Martina od 2026. godine

Srijeda, 26.11.2025 | 21:23

Ejdrijan Njui, jedan od najcjenjenijih inženjera u istoriji Formule 1, preuzeće funkciju šefa tima Aston Martina od sezone 2026, saopštio je britanski tim. Dosadašnji rukovodilac Endi Kauel preći će na poziciju prvog čovjeka zaduženog za strategiju.

Iković: Kokošije đubrivo se odlaže u Zetu, rukovodstvo ne zna ili neće to da zaustavi

Srijeda, 26.11.2025 | 20:58

Prema nezvaničnim informacijama đubrivo se doprema sa farme kokošaka iz Martinića na parcelama na obali Gračanice na dalju preradu i pakovanje za prodaju - saopštio je na društvenoj mreži Instagram građanski i ekološki aktivista i odbornik Pokreta Preokret u Skupštini Opštine Danilovgrad Vuk Iković.

Drobnjak i Popović ne igraju protiv Portugala

Srijeda, 26.11.2025 | 20:49

Igor Drobnjak i Petar Popović neće igrati u sjutrašnjem meču prve runde kvalifikacija za Mundobasket protiv Portugala.

Objavljen UN izvještaj o sreći, Crna Gora na 71. mjestu; U Crnoj Gori se nerado volontira i pomaže

Srijeda, 26.11.2025 | 20:37

Objavljen UN izvještaj o sreći, Crna Gora na 71. mjestu, ali nema dobre ocjene kad je u pitanju odnos prema drugima