Petak, 26.07.2024 | 16:10
IZVOR: kolektiv.me

PROČITAJTE - Ovo su NOVA KADROVSKA rješenja Vlade

Vlada je, na danas održanoj 43. sjednici razmotrila više kadrovskih pitanja.




Foto: Vlada Crne Gore/B.Ćupić

U tom kontekstu, Vlada je:

-predložila Skupštini akcionara Instituta za fizikalnu medicinu, rehabilitaciju i reumatologiju „Dr Simo Milošević“ a. d. Igalo da za člana Odbora direktora ovog Društva izabere Pavla Obradovića,

-odredila Nikolinu Otašević za punomoćnicu – predstavnicu državnog kapitala na XXIII redovnoj Skupštini akcionara Instituta za fizikalnu medicinu, rehabilitaciju i reumatologiju „Dr Simo Milošević“ a. d. Igalo,

-donijela Rješenje o određivanju dr Jovane Novaković za vršiteljku dužnosti generalne direktorice Direktorata za farmakologiju, prekursore i kozmetičke proizvode u Ministarstvu zdravlja,

-donijela Rješenje o određivanju Amre Pepić za vršiteljku dužnosti generalne direktorice Direktorata za IPA i druge projekte i infrastrukturu u zdravstvu u Ministarstvu zdravlja,

-donijela Rješenje o određivanju mr Sretena Jakića za vršioca dužnosti generalnog direktora Direktorata za zdravstvenu zaštitu, regulisane profesije i nadzor nad funkcionisanjem strukovnih regulatornih tijela (komora) u Ministarstvu zdravlja,

-donijela Rješenje o određivanju dr Ivane Živković za vršiteljku dužnosti generalne direktorice Direktorata za javno zdravlje i biomedicinu u Ministarstvu zdravlja,

 -donijela Rješenje o određivanju Dragane Janinović za vršiteljku dužnosti generalne direktorice Direktorata za digitalno zdravlje u Ministarstvu zdravlja,

-donijela Rješenje o određivanju mr Radmile Perović za vršiteljku dužnosti generalne direktorice Direktorata za politiku odbrane u Ministarstvu odbrane,

– utvrdila Predlog za opoziv izvanrednog i opunomoćenog ambasadora Crne Gore u Kraljevini Belgiji, na rezidentnoj osnovi, sa sjedištem u Briselu zbog isteka mandata Ivana Lekovića,

-utvrdila Predlog za opoziv izvanrednog i opunomoćenog ambasadora Crne Gore u Velikom Vojvodstvu Luksemburg, na nerezidentnoj osnovi, sa sjedištem u Briselu zbog isteka mandata Ivana Lekovića,

-utvrdila Predlog za opoziv izvanredne i opunomoćene ambasadorke Crne Gore u Republici Grčkoj, na rezidentnoj osnovi, sa sjedištem u Atini zbog isteka mandata Ane Vukadinović,

-utvrdila Predlog za opoziv izvanredne i opunomoćene ambasadorke Crne Gore u Republici Kipar, na nerezidentnoj osnovi, sa sjedištem u Atini zbog isteka mandata Ane Vukadinović,

-donijela Rješenje o određivanju Dejana Vukovića za vršioca dužnosti generalnog direktora Generalnog direktorata za ekonomsku i javnu diplomatiju u Ministarstvu vanjskih poslova,

– donijela Rješenje o razrješenju sekretara Nacionalnog savjeta za borbu protiv korupcije Hermina Šabotića,

-donijela Rješenje o imenovanju Nihada Rastodera za sekretara Nacionalnog savjeta za borbu protiv korupcije i

-donijela Rješenje o prestanku vršenja dužnosti v. d. direktora JU Viša stručna škola „Policijska akademija“ Danilovgrad mr Žarka Mrdovića

-donijela Rješenje o imenovanju Marine Izgarević Pavićević za državnu sekretarku u Ministarstvu prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Mladi prelaze iz ideja u akciju: Savjet predsjednika definisao naredne korake

Utorak, 11.11.2025 | 20:18

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović predsjedavao je Trećom sjednicom Savjeta omladinskih inicijativa, na kojoj je potvrđeno da Savjet ulazi u novu fazu rada: iz ideja u akciju.

Mandić prisustvovao svečanoj dodjeli nagrade „Teodor Hercl“ u Njujorku

Utorak, 11.11.2025 | 18:29

U pitanju je jedno od najznačajnijih priznanja Svjetskog jevrejskog kongresa, koje se uručuje ličnostima koje su dale izuzetan doprinos promociji ljudskih prava, međuvjerskog dijaloga i podrške Izraelu, saopštio je kabinet šefa parlamenta. 

Odbor predložio Popovića za senatora DRI, opozicija opet napustila salu

Utorak, 11.11.2025 | 17:43

„Došli smo u situaciju koja do sad nije viđena u istoriji Skupštine, da Odbor predloži kandidata a da kandidat odustane. Smatram da je proces nepovratno ukaljan i da ne može biti nastavljen na ovaj način i da mi da bi sačuvali dignitet Skupštine i DRI moramo ovo da ponovimo“, kazao je poslanik URE Miloš Konatar

Spajić pisao premijeru Saudijske Arabije: Ambasada Crne Gore u Rijadu već početkom 2026. godine

Utorak, 11.11.2025 | 16:14

Do imenovanja ambasadora, Crna Gora će imenovati otpravnika poslova u Ambasadi Crne Gore u Rijadu početkom 2026. godine, poručio je premijer Milojko Spajić u pismu koje je danas uputio prestolonasljedniku i predsjedniku Vlade Kraljevine Saudijske Arabije Muhamedu bin Salmanu.

UŽIVO Šaranović: KOSOVSKA strana informisala da nijesu otkrili ko je pucao na granici

Utorak, 11.11.2025 | 14:21

Skupštinsko zasjedanje nastavlja se danas, a na pitanja poslanika odgovara ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović.

Udruženje estradnih umjetnika i izvođača: TO Podgorica ponižava domaće muzičare

Utorak, 11.11.2025 | 11:30

Udruženje estradnih umjetnika i izvođača Crne Gore saopštio je da je razočarano odlukom Turističke organizacije Podgorice da sa spiska izvođača za novogodišnji pazar budu "gotovo u potpunosti isključeni crnogorski muzičari".

Subotić: Neradna nedjelja donijela dobit svima – radna bi bila korak unazad

Utorak, 11.11.2025 | 13:58

Unija slobodnih sindikata Crne Gore (USSCG) ocijenila je da bi uvođenje radne nedjelje u trgovinama predstavljalo korak unazad u zaštiti radničkih prava.

Završeno suđenje Bratić, presuda u roku od 30 dana

Utorak, 11.11.2025 | 13:32

Osnovnom sudu u Podgorici završeno je jutros suđenje u predmetu koji se tiče tužbe države protiv bivše ministarke prosvjete Vesne Bratić, piše Pobjeda. Sudija Nikola Bošković donijeće presudu u roku od 30 dana.

Šaranović: Policijski KARTEL neće uzdrmati sektor BEZBJEDNOSTI; Šćepanović o intervenciji na Zabjelu: Nije bilo represije

Utorak, 11.11.2025 | 13:35

Sjednica Odbora za bezbjednost i odbranu Skupštine Crne Gore, na kojoj je trebalo da budu saslušani ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović, vršilac dužnosti direktora Uprave policije Lazar Šćepanović i direktor Agencije za nacionalnu bezbjednost Ivica Janović, danas nije održana jer se dio poslanika koji su tražili kontrolno saslušavanje bezbjednosnog sektora nije pojavio. Tema sjednice bila je incident koji se dogodio u podgoričkom naselju Zabjelo.

Šaranović: Objavljena lista, 452 kandidata ušla u FINALNU FAZU provjera za prijem u policiju

Utorak, 11.11.2025 | 14:24

Ministarstvo unutrašnjih poslova danas je objavilo listu kandidata koji su ušli u finalnu fazu provjera Javnog poziva za sprovođenje posebnog postupka zapošljavanja u Upravi policije.

Futsal: Ubjedljiv poraz Crne Gore od Hrvatske u prijateljskoj utakmici

Utorak, 11.11.2025 | 21:16

Futsal reprezentacija Crne Gore poražena je u prvom prijateljskom duelu sa Hrvatskom.

Mladi prelaze iz ideja u akciju: Savjet predsjednika definisao naredne korake

Utorak, 11.11.2025 | 20:18

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović predsjedavao je Trećom sjednicom Savjeta omladinskih inicijativa, na kojoj je potvrđeno da Savjet ulazi u novu fazu rada: iz ideja u akciju.

Medenica: Povrijeđeno pravo na privatnost mojih maloljetnih unuka

Utorak, 11.11.2025 | 20:10

Na početku današnjeg suđenja u Višem sudu u Podgorici, bivša predsjednica Vrhovnog suda Crne Gore Vesna Medenica obratila se predsjednici specijalnog vijeća, sudiji Vesni Kovačević, ističući da su povrijeđena prava njenih maloljetnih unuka.

Đukanović za EUROMANAGER: EPCG je STUB energetske stabilnosti

Utorak, 11.11.2025 | 20:08

Smatra se da je Elektroprivreda Crne Gore, po mnogo čemu, pozitivna priča nove i moderne Crne Gore. Investicije su uveliko podigle imidž kompaniji. O tome i pogledima za budućnost Elektroprivrede Crne Gore svoje mišljenje iznio je  Milutin Đukanović, predsjednik Odbora direktora ove kompanije evropskog ugleda za  časopis EUROMANAGER.

Crna Gora STARTUJE kvalifikacije protiv Ukrajine

Utorak, 11.11.2025 | 19:49

Ženska reprezentacija Crne Gore od 18 časova protiv Ukrajine u "Bemaks areni" započinje novi ciklus kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2027. godine

Dubai na krilima bivših asova Budućnosti prekinuo niz Crvene zvezde

Utorak, 11.11.2025 | 19:48

Crvena zvezda izgubila je prvi put nakon što je nanizala sedam pobjeda u Evroligi – tim Saše Obradovića poražen je u Koka Kola areni od Dubaija 102:86.

Poznate su po dugom vratu, ali zašto ŽIRAFE imaju tako duge noge?

Utorak, 11.11.2025 | 19:39

Ako ste se ikada zapitali zašto žirafa ima tako dug vrat, odgovor izgleda jasan: to im omogućava da dosegnu sočno lišće na vrhovima visokih stabala akacija u Africi. Naučnike je zanimalo i zbog čega telo ove životinje „krase“ i veoma duge noge.

Povreda i tenzije: Jamal VAN tima za odlučujuće mečeve Španije

Utorak, 11.11.2025 | 19:13

Mladi fudbaler Lamin Jamal neće biti u sastavu španske reprezentacije za predstojeće kvalifikacione mečeve protiv Gruzije i Turske, potvrđeno je iz Fudbalskog saveza Španije, zbog povrede koja zahtjeva odmor od najmanje sedam dana.

"Čistoća": Korisnici da PRIJAVE svaku PROMJENU koja može uticati na obračun i visinu računa

Utorak, 11.11.2025 | 18:59

Podgoričko gradsko preduzeće "Čistoća" saopštenjem je obavijestilo sve korisnike usluga da su, u skladu sa važećim propisima (Odluka o održavanju čistoće, Služeni list Crne Gore - opštinski propisi 09/20, član 18), dužni prijaviti svaku promjenu koja može uticati na obračun i visinu računa za usluge odvoza komunalnog otpada (promjenu vlasništva nad objektom, adrese, vrste objekta, poslovne aktivnosti i slično).

Bivši trener Rafe Nadala hvali Đokoića: Siner je brz, ali Nole kompletniji

Utorak, 11.11.2025 | 18:57

Toni Nadal, bivši trener i stric španskog tenisera Rafe Nadala, izjavio je da je Novak Đoković kompletniji igrač od Janika Sinera, koji već dvije godine igra na izuzetnom nivou.