Na sjednici Skupštine Glavnog grada odlučeno je da Glavni grad preuzme osnivačka prava nad ŽRK Budućnost - za je bilo 34 odbornika, jedan protiv i jedan uzdržan.
Foto: arhiva, YouTube screenshot/MediaBiro
Predlagač ove inicijative, Luka Rakčević kazao je na kraju da je ovim potezom spašen ŽRK Budućnost.
"Nismo dozvolili da se na 75. rođendan klub ugasi, mislim da ćemo ostati upamćeni, jer smo napravili dobro djelo i spasili klub od gašenja." kazao je Rakčević.
On je naveo da su osnivači kazali da ne mogu da plate 200.000 eura duga.
Protiv je bio Mitar Šušić iz DF-a, koji se ranije protivio i iznosima finansijske pomoći KK i FK Budućnost.
„Sipanjem javnog novca u profesionalni sport ne može se ništa dobiti. Profesionalni sport ne promoviše ništa dobro, kao ni zdravlje. Profesionalni sport je pogodan za korupciju i promoviše sve ono što nijesu ljudske vrijednosti. Ne mogu da podržim ovakvu odluku, jer smatram da se moglo više doprinijeti u promociji zdravlja i zdravih stilova života, nego što je ulaganje u posrnuli profesionalni klub, koji će se i dalje baviti svojim ugovorima, finansijama… Nije razlog što ću glasati protiv ni ideološke prirode. Ideja je da se preuzme klub čiji su ovlašćeni zastupnici od 2012. godine bili Branimir Gvozdenović, Predrag Bošković i Marijana Bulatović. Mogli bi da prevaziđemo i svu tu priču o ‘zlatnim lavicama’, nije važno ni bacanje dresova Milu Đukanoviću u krilo. Sve to može da se prevaziđe, ali ova odluka ne može, koja je na brzinu sklopljena“, kazao je Šušić.
Odbornik DPS-a Mihailo Anđušić naveo je da je ŽRK Budućnost donio državi mnogo više nego bilo koji kolektiv u Crnoj Gori, te da se klub mora spasiti.
"Neka navijači Budućnosti čuju ovo i vide kakav je stav najvećeg dijela parlamentarne većine. Želimo da znamo i stav gradonačelnice“, kazao je Anđušić.
Povratkom Glavnog grada u upravljačku strukturu poslije više od dvije decenije, Budućnost će ugasiti finansijski požar koji je nastao izlaskom generalnog sponzora, kompanije "Bemax".
U jednom trenutku je bilo upitno i postojanje kluba, ali će promjenom vlasništva to biti riješeno a klub će učestvovati i u Ligi šampiona, iako je i to bilo pod velom magle.
Glavni grad je u Budžetu za 2024. godinu namijenio 500.000 eura za dvostrukog prvaka Evrope, ali po zakonu nije smio da mu prebaci taj novac, jer to može da radi samo sa klubovima čiji je osnivač.
Promjenom vlasništva ta barijera će biti riješena, pa će tih pola miliona eura pripasti klubu. Jasno je, ipak, da je to malo za cijelu sezonu, zbog čega će biti potrebna pomoć sponzora, ali i Vlade Crne Gore ili državnih firmi.
Igračice iz Crne Gore su prije nekoliko dana samoinicijativno počele pripreme, čiji je start prvobitno bio zakazan za 19. jul na Jahorini.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 klik - 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zašto im ne pomognu takozvani rukometni treneri koji su insistirali da se otvori sportsko odeljenje u gimnazijama i koji imaju svoje privatne klubove Iskoristili su dobro rukometašice a sad koriste mlade talente, ali zalud kada ne ulažu nego samo uzimaju.
KOMENTARI (1)