Ponedjeljak, 29.07.2024 | 17:10
IZVOR: rtcg.me

Budućnost POČELA PRIPREME, Đurđina Jauković u ĆSM Bukureštu

Nakon najburnijih dana u klupskoj istoriji, rukometašice Budućnosti su i zvanično počele pripreme 10 dana kasnije nego što je planirano.




Foto: hfmontenegro/Instagram, screenshot, arhiva

Stručni štab na čelu sa trenerom Bojanom Popović na prvom treningu na raspolaganju je imao 15 igračica, a do kraja sedmice ekipi će se priključiti i dva pojačanja - golmanka Sakura Hauge i pivot Klara Monti Danijelson.

Nakon što je Glavni grad prošle sedmice preuzeo osnivačka prava nad ŽRK Budućnost stvoreni su uslovi da "plave" počnu pripreme za novu sezonu, koju otvaraju 8. septembra gostovanjem Rapidu u Bukureštu.

Kompletne pripreme biće odrađene u Podgorici.

Od osam planiranih pojačanja za narednu sezonu, u klubu su pored Hauge i Danijelson ostale i crnogorske reprezentativke Jelena Despotović i Nina Bulatović.

Kompletne pripreme biće odrađene u Podgorici.

Od osam planiranih pojačanja za narednu sezonu, u klubu su pored Hauge i Danijelson ostale i crnogorske reprezentativke Jelena Despotović i Nina Bulatović.

Najzvučnije nesuđeno pojačanje, Đurđina Jauković, potpisala je za ĆSM iz Bukurešta i tako se u Rumuniji pridružila djevojkama sa kojima je u narednoj sezoni trebalo da bude saigračica u Budućnosti - Valeriji Kirdjaševoj (Glorija Bistrica) i Aisatu Kujate, sa kojom je bila u Brestu, a sada će biti gradske rivalke, jer je francuski desni bek u Rapidu.

Papire je uzela i švedska organizatorka igre, Dženi Karlson, koja će igrati za danski Nikebing.

Ugovore su produžile crnogorske reprezentativke Armel Atingre, Ivona Pavićević, Ivana Godeč, Andrijana Popović, Tanja Ivanović, Anastasija Marsenić i Nađa Kadović, te Bugarka Mari Plamenova Tomova.

U Budućnosti ostaju i djevojke koje su priključene iz filijale Rudara - Jelena Vukčević i Dunja Radević, a u narednoj sezoni prvom timu priključuju se i Nikolina Marković, Maša Kuzmanović i gomanka Marija Marsenić.

Stručni štab je ostao nepromijenjen, pa će prva saradnica Bojane Popović biti Maja Savić, trener golmana je Novak Ristović, a za kondiciju će biti zadužen Milivoje Đurđić.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1 klik - 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Više osoba privedeno u Nikšiću zbog snimka kretanja pratnje štićene ličnosti, među njima zaposlena u tužilaštvu

Subota, 02.05.2026 | 11:18

Policija je u koordinaciji sa Osnovnim državnim tužilaštvom identifikovala i privela više osoba zbog snimanja i dijeljenja video zapisa o kretanju vozila eskorta, odnosno pratnje štićene ličnosti, a među privedenima je i zaposlena u tužilaštvu, dok su u toku pretresi i vještačenje oduzetih digitalnih uređaja radi utvrđivanja svih okolnosti slučaja, piše u saopštenju Uprave policije.

UP: Racije u centralnoj regiji, kontrolisano oko 400 osoba, devet uhapšenih

Subota, 02.05.2026 | 14:34

Službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Centar“ su sinoć na teritoriji Podgorice, Danilovgrada i Cetinja, sproveli akciju kontrole učesnika u saobraćaju i ugostiteljskih objekata, operativno interesantnih osoba i članova OKG, sa posebnim fokusom na lociranje i hapšenje međunarodno traženih osoba.

Barsa na ljeto dobija veliko pojačanje iz Mančestera

Subota, 02.05.2026 | 12:23

Barselona finansijski nije u mogućnosti da kupuje koliko i kako želi, ali velikan pronalazi načine da bude sve jači.

Brisel proglašen Evropskom prijestonicom demokratije 2027.

Subota, 02.05.2026 | 16:01

Brisel je zvanično proglašen Evropskom prijestonicom demokratije za 2027. godinu, a ta počasna titula odaje priznaje glavnom gradu Belgije za napore da jača demokratiju u najširem smislu, kako na evropskom tako i na lokalnom nivou, prenio je juče portal Focus on Belgium.

Veče Hadži Petra Božovića 05. maja u KIC-u

Subota, 02.05.2026 | 10:55

U okviru „Dana podgoričke kulture” 5. maja u 20 sati biće priređeno Veče Hadži Petra Božovića u velikoj sali Kulturno-informativnog centra „Budo Tomović”.

Neozbiljni su: Horoskopski znakovi koji otkazuju planove u zadnji čas

Nedjelja, 03.05.2026 | 09:55

Svi ponekad otkažu planove — dogode se umor, neočekivana obaveza ili jednostavno loš dan.

Prevoznik „BTC Zeta” snizio cijenu međugradskog prevoza: Od Podgorice do Golubovaca za euro

Nedjelja, 03.05.2026 | 09:34

Građani koji od Podgorice do Golubovaca putuju autobusima firme BTC "Zeta" od juče se voze po sniženim cijenama jer je prevoznik pojeftinio prevoz na ovoj trasi sa 1,90 na euro.

AMU: Dostojanstveni uslovi za rad preduslov za nezavisno novinarstvo

Nedjelja, 03.05.2026 | 09:22

Povodom 3. maja – Svjetskog dana slobode medija, Agencija za audiovizuelne medijske usluge (AMU) upućuje čestitke svim novinarkama i novinarima, kao i medijskim organizacijama koje odgovorno i profesionalno djeluju u interesu javnosti.

Veliki preokret Filadelfije, Boston i Vučević završili učešće u plej-ofu

Nedjelja, 03.05.2026 | 09:14

Košarkaši Filadelfija seventisiksersa plasirali su se u polufinale Istočne konferencije, pošto su u sedmoj utakmici savladali Boston seltikse rezultatom 109:100 i tako kompletirali veliki preokret nakon zaostatka od 3:1 u seriji.

Milatović: Sloboda medija je pitati bez straha, pisati bez pritisaka

Nedjelja, 03.05.2026 | 09:04

Građani zaslužuju istinu. Novinari zaslužuju zaštitu. A država ima odgovornost da to obezbijedi dosljedno, svakog dana, poručio je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović, povodom Svjetskog dana slobode medija.

Siner o Đokoviću: "On je najbolji u tome"

Nedjelja, 03.05.2026 | 08:37

Prvi teniser svijeta Janik Siner dotakao se situacija u kojoj se igrač na terenu, osim rivala sa druge strane mreže, bori i protiv publike.

Tri godine od masovnog ubistva u OŠ “Vladislav Ribnikar”

Nedjelja, 03.05.2026 | 08:16

Trinaestogodišnji K. K. je 3. maja 2023. godine u OŠ “Vladislav Ribnikar” u Beogradu ubio deset osoba – devetoro djece i čuvara škole. Ranio je nekoliko učenika i nastavnicu istorije. Treći i četvrti maj obilježavaju se kao Dani sećanja na žrtve masovnih ubistava u “Ribnikaru”, i selima Malo Orašje i Dubona u Srbiji. U Beogradu komemorativni programi povodom godišnjice, piše RTS.

Nedjelja donosi SUNCE - Pročitajte prognozu za 03. MAJ

Subota, 02.05.2026 | 22:30

U subotu se očekuje petežno sunčano vrijeme, uz mjestimično malu do umjerenu oblačnost.

Zirojević: Za pokušaj lišavanja slobode zbog snimanja štićene ličnosti čuo sam samo u Africi

Subota, 02.05.2026 | 21:15

Pričale su mi kolege iz GenDem-a kako je jednom prilikom koleginica iz Gruzije zamalo lišena slobode na aerodromu u Lilongveu (Malavi, Afrika) jer je pokušala da snimi predsjednika koji je u tom trenutku negdje putovao. To je, do danas, bio jedini ovakav slučaj za koji sam čuo, kazao je Nikola Zirojević, poslanik Evropskog saveza.

Prevrnulo se plovilo na Skadarskom jezeru: Jedna osoba stradala, za jednom se traga

Subota, 02.05.2026 | 20:38

U prevrtanju plovila na Skadarskom jezeru stradao je muškarac star 40 godina.