Srijeda, 31.07.2024 | 09:52
IZVOR: index.hr

Odlučio da investira - Mbape KUPIO fudbalski klub

Kylian Mbappe (25) je preko svog investicionog  fonda Coalition Capital kupio 80 posto učešća od Oaktree Capital Managementa u francuskom drugoligašu Caenu i tako postao njegov novi većinski vlasnik, javio je L'Equipe.




Foto: YouTube screenshot/Real Madrid

Posao je vrijedan između 15 i 20 milionaeura, a manjinsko vlasništvo od 20 posto zadržaće aktuelni predsjednik Nadzornog odbora u klubu Pierre-Antoine Capton. Caen je u prošloj sezoni zauzeo šesto mjesto tabele klubova francuskih drugoligaša.

Prema pisanju Economic Timesa, Mbappe je kupovinom Caena postao najmlađi vlasnik nekog evropskog fudbalskog kluba svih vremena. Prije samo 12 godina, tada 13-godišnji Mbappe bio je na korak od dolaska u Caen, prije nego što se ipak odlučio za odlazak u Monaco.

Za Monaco je odigrao ukupno 60 utakmica uz učinak od 27 golova i 16 asistencija, a onda preselio u Paris Saint-Germain. Bilo je to 2018. u poslu vrijednom 180 miliona eura. Šest godina, 308 utakmica, 256 golova i 108 asistencija kasnije, kao slobodan igrač priključio se Real Madridu.

U madridskom velikanu predstavljen je prije 15 dana. Na Santiago Bernabeu stiglo je 80.000 navijača kako bi vidjeli novog napadača ekipe.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1 klik - 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Ova biljka odlično pročišćava vazduh u prostoriji: Legende kažu da je i 'magnet za bogatstvo'

Srijeda, 19.11.2025 | 21:47

Dodavanje sobnih biljaka u vaš životni prostor može poboljšati atmosferu, kvalitet vazduha, pa čak i vaše raspoloženje.

Obijena pravoslavna crkva u Ulcinju (FOTO)

Srijeda, 19.11.2025 | 21:05

Pravoslavni hram Svetog Nikolaja pod Bijelom gorom u Ulcinju, sinoć je obijen i oskrnavljen, saopštila je Mitropolija crnogorsko primorska.

FIFA rang lista: Kurasao ISPRED “sokola”, Crna Gora NAZADOVALA dvije pozicije

Srijeda, 19.11.2025 | 20:55

Crnogorska fudbalska reprezentacija će 2026. godinu dočekati kao 83. na rang listi Svjetske fudbalske federacije (FIFA).

BUDVA: Grđevica NOSILA automobile, Jovanović: Građani bili upozoreni

Srijeda, 19.11.2025 | 20:33

Budvanske ulice danas su bile pod vodom. Uslijed obilnih padavina nabujala je i rijeka Grđevica i odnijela desetak automobila koji su bili parkirani u koritu rijeke. Iz Opštine kažu da su mještani bili upozoreni, te da je trebalo da uklone automobile na vrijeme.

Mask tvrdi da će VJEŠTAČKA inteligencija ELIMINISATI siromaštvo

Srijeda, 19.11.2025 | 20:24

Tehnološki mogul Ilon Mask izjavio je u srijedu, 19. novembra, da će vještačka inteligencija i humanoidna robotika dramatično preoblikovati globalno društvo, predviđajući budućnost u kojoj će siromaštvo biti eliminisano, a rad postati opcionalan.

Mutnoća vode sa Mareze IZNAD propisanih vrijednosti

Srijeda, 19.11.2025 | 20:15

Kao i početkom novembra, zbog obilne kiše, voda sa izvorišta Mareza nije za piće. I dok nadležni ponovo preporučuju da se voda prokuva – čini se da građani to ne rade, prenosi RTV Podgorica.

Đeka: Djeca sa invaliditetom NE SMIJU biti nevidljiva u našem sistemu

Srijeda, 19.11.2025 | 19:59

U susret obilježavanju Međunarodnog dana djeteta, danas je u Vladi Crne Gore Savjet za prava lica sa invaliditetom održao sjednicu posvećenu temi "Položaj djece sa invaliditetom i djece sa smetnjama u razvoju - intersekcijska diskriminacija"

Zečević: U Lijevoj rijeci asfaltirano 20 kilometara seoskih puteva u vrijednosti od oko dva miliona eura

Srijeda, 19.11.2025 | 19:50

Mještani više sela u Lijevoj rijeci godinama su čekali obnovu seoskih puteva. Nakon završene građevinske sezone, iz preduzeća „Putevi“ poručuju da je asfaltirano više nego što je planirano, ali da posao nije završen, kazao je direktor GP Putevi, Radoš Zečević, u Jutarnjem programu.

Savez udruženja penzionera traži VEĆE penzije, povlastice i mjesto u Socijalnom savjetu

Srijeda, 19.11.2025 | 19:34

Savez udruženja penzionera Crne Gore traži povećanje penzija zbog velikog rasta cijena osnovnih životnih namirnica, povlastice pri kupovini robe u svim privrednim organizacijama, kao i predstavnika u Socijalnom savjetu.

Knežević: PRVA palica, prva marica, PRVI NAPAD na bilo kojeg građanina Botuna, znači moju OSTAVKU i napuštanje vlasti na državnom nivou

Srijeda, 19.11.2025 | 19:19

Predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević u emisiji “Iznova” na TV Nova M saopštio je da izgradnja postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu neće početi u naredne tri sedmice, te da će napustiti vlast na državnom nivou ukoliko policija primijeni represiju prema građanima Zete. Takođe je ponovio da ostaje i ranije obećanje, da će napustiti podgoričku vlast ako dođe do gradnje kolektora.