Petak, 02.08.2024 | 10:38
IZVOR: MediaBiro

VIDEO: Uz Gorana Karana počeo 22. Internacionalni ljetnji kotorski karneval

22. Internacionalni ljetnji kotorski karneval svečano je otvoren sinoć defileom mažoretki, Gradske muzike i svečanim podizanjem zastava.




Foto: MediaBiro

Nakon što je defile prošao starim gradom čime je najavio početak velike ljetnje senzacije kada je Kotor u pitanju, prisutnima se obratio i direktor Turističke organizacije Kotora Jovan Ristić.

“Ovo je jedna od onih fešti koju svi sa nestrpljenjem čekamo i kojoj se radujemo. Nadam se da će te uživati u ove tri večeri i da će te provesti nezaboravne trenutke u našem gradu, te da će to biti još jedan od razloga da nam se redovno vraćate”, kazao je on.

Ristić se tom prilikom zahvalio NVO “Fešte” koji svake godine, kako je istakao, prirede raznovrstan i sadržajan program, koji Kotorani pamte i čekaju cijelu godinu.

Na svečanoj ceremoniji otvaranja karnevala prisutnima se obratio i kapo karnevala Luka Knezović, poželio svim gostima dobrodošlicu i najavio nezaboravnu zabavu koja će Kotor obaviti u naredna dva dana.

Foto: MediaBiro

Nakon podizanja zastava uslijedio je koncert hrvatskog pop pjevača Gorana Karana, kojeg je kotorska publika dočekala sa gromoglasnim aplauzom.Prije koncerta je kazao, kroz razgovor da je ljubav i dobra energija sa Crnom Gorom, a posebno sa Kotorom obostrana, te da se uvijek rado odazove svakom pozivu.Kako je istakao, bokeljski mentalitet je jako sličan splitskom i dodao da su fešte nešto  čemu se uvijek obraduje.

“Sada je ljetnja sezona i velike su gužve, ja to sve razumijem, jer je tako i kod nas u Splitu. Zato planiram Kotor posjetiti opet u oktobru i tada ću definitivno uživati, na miru, u svim njegovim ljepotama. Moje pjesme jako lijepo idu na ovaj kamen i ovo more i to je dobitna kombinacija”, rekao je Karan.

Program 22. Internacionalnog ljetnjeg kotorskog karnevala   se nastavlja u petak 2. avgusta velikim abrumom ulicama Starog grada i koncertom grupe “Cubalcanica” od 22 sata.

Centralni događaj, karnevalska povorka 22. Internacionalnog ljetnjeg kotorskog karnevala je planirana za subotu 3. avgusta duž glavne saobraćajnice kroz Kotor od 21 sat nago čega slijedi Karnevalska noć na kojoj će posjetioce zabavljati Toć i Polkahaliki.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Preminuo britanski umjetnik Dejvid Hokni

Petak, 12.06.2026 | 12:45

Jedan od najuticajnijih britanskih umjetnika 20. i 21. vijeka, Dejvid Hokni, preminuo je u 88. godini. Slikar rođen u Bredfordu ostavio je neizbrisiv trag u istoriji moderne umjetnosti zahvaljujući svom inovativnom pristupu i prepoznatljivom vizuelnom stilu.

Večeras u Bijelom Polju: Počinje 55 Festival dramskih amatera Crne Gore

Ponedjeljak, 08.06.2026 | 17:10

Grad pod Obrovom će od večeras do 13. juna biti domaćin jubilarnog, 55. Festivala dramskih amatera Crne Gore. Organizator ove pozorišne svetkovine je JU Centar za kulturu „Vojislav Bulatović Strunjo’’ Bijelo Polje, pod pokroviteljstvom Opštine Bijelo Polje i uz podršku Ministarstva kulture i medija Crne Gore.  

U ponedjeljak počinje 55. Festival dramskih amatera Crne Gore

Petak, 05.06.2026 | 20:45

Bijelo Polje će od 8. do 13. juna biti domaćin jubilarnog, 55. Festivala dramskih amatera Crne Gore. Organizator ove pozorišne svetkovine je JU Centar za kulturu „Vojislav Bulatović Strunjo’’ Bijelo Polje, pod pokroviteljstvom Opštine Bijelo Polje i uz podršku Ministarstva kulture i medija Crne Gore.

Novi projekat Grad teatra i Gradskog pozorišta: Predstava "Krađa, prekrađa i nekrađa"

Utorak, 02.06.2026 | 15:55

U prostorijama JU „Grad teatar“ Budva danas je potpisan ugovor o koprodukcijskoj saradnji između JU „Grad teatar“ Budva i JU „Gradsko pozorište“ Podgorica za realizaciju predstave „Krađa, prekrađa i nekrađa“, po tekstu i u režiji Vide Ognjenović.

U KIC-u X LiTeritorija, Who See & Random, Falling Walls Lab…

Četvrtak, 28.05.2026 | 10:51

Kulturno-informativni centar „Budo Tomović” i tokom juna biće usmjeren na afirmaciju umjetnosti i kulture kroz bogat i raznovrstan program.

MPNI: Gradnja osnovne škole na Zabjelu za 1.240 učenika

Petak, 12.06.2026 | 18:46

U okviru projekta Ministarstva evropskih poslova, koji Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija sprovodi sa Evropskom investicionom bankom, raspisan je tender za odabir projektanta za izradu idejnog rješenja i glavnog projekta za izgradnju osnovne škole na Zabjelu u Podgorici.     

Veselinu Miliću produžen pritvor za još 30 dana

Petak, 12.06.2026 | 18:32

Sudija za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu produžio je pritvor Veselinu Miliću, bivšem načelniku Policijske uprave za grad Beograd, do 30 dana.  

Nenezić: Izmjene i dopuna zakona o slobodnim zonama za spas barskih luka i privrede

Petak, 12.06.2026 | 18:21

Danas sam kao što sam već najavio, sa kolegama, Borisom Mugošom i Nikolom Zirojevićem, predao u skupštinsku proceduru predlog Zakona o izmjenama i dopuni zakona o slobodnim zonama, sa jasnom namjerom, da se ispravi zakonsko rješenje koje je aktuelna većina usvojila bez rasprave i mogućnosti amandmanskog djelovanja početkom februara mjeseca, saopštio je poslanik Evropskog saveza Branislav Nenezić.  

Zaštita djece da bude dio nove strategije sajber bezbjednosti

Petak, 12.06.2026 | 18:10

Zaštita djece u digitalnom prostoru treba da bude jasno prepoznata u novoj strategiji sajber bezbjednosti Crne Gore, poručeno je na sastanku ministra javne uprave Maraša Dukaja i šefa predstavništva UNICEF-a u Podgorici Mikelea Servadeija.  

Đukanović otvorio EPCG NET: Energetika razvojna šansa

Petak, 12.06.2026 | 17:46

 Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) nije u fazi čekanja, već se nalazi u ozbiljnom investicionom ciklusu vrijednom oko 4,1 milijardu eura, kojim planira da značajno poveća proizvodne kapacitete i ubrza energetsku tranziciju države. To je poručio predsjednik Odbora direktora EPCG Milutin Đukanović na otvaranju simpozijuma EPCG NET 2026, koji organizuje ta kompanija u Budvi.  

HRA: SDT vratilo telefon i dva laptopa Radosavu Vrbici

Petak, 12.06.2026 | 17:30

Specijalno državno tužilaštvo (SDT) je danas, šest mjeseci nakon isteka zakonskog roka, vratilo privremeno oduzeti telefon i dva laptopa blogeru i mimeru Radosavu Vrbici, saopštili su iz Akcije za ljudska prava (HRA).     

Bred Pit se bori za goli život u novom trileru "Heart of the Beast"

Petak, 12.06.2026 | 16:38

Paramount Pictures objavio je trejler za novi triler o preživljavanju "Heart of the Beast", u kojem glavnu ulogu tumači Bred Pit.  

Motociklista smrtno stradao u tunelu Ivica na putu Šavnik–Žabljak

Petak, 12.06.2026 | 16:35

U saobraćajnoj nesreći koja se danas oko 15.40 časova dogodila u tunelu Ivica, na putu između Šavnika i Žabljaka, smrtno je stradao motociklista, potvrđeno je Portalu RTCG iz Uprave policije.     

Šaranović: Ulaganje u infrastrukturu, opremu i operativne kapacitete predstavlja ulaganje u sigurnost države

Petak, 12.06.2026 | 16:04

Ministarstvo unutrašnjih poslova, Međunarodna organizacija za migracije (UN IOM) i Delegacija Evropske unije u Crnoj Gori obilježili su završetak radova na adaptaciji i opremanju pomorske baze granične policije Sveti Nikola u Ulcinju, koja se zvanično predaje na korišćenje Ministarstvu unutrašnjih poslova.  

Budućnost dobila petogodišnju licencu u Evrokupu

Petak, 12.06.2026 | 15:37

KK Budućnost dobio je petogodišnju licencu u Evrokupu, saopštili su iz tog takmičenja.