Petak, 02.08.2024 | 21:33
IZVOR: cdm.me

Mujović: PES NE ČINE diletanti, Milatović mora imati MJERU i granice u kritikama

Ako rekonstruisana Vlada ostvari svoje rezultate, pašće u vodu priča o glomaznosti iste, smatra predsjednik podgoričkog odbora Pokreta Evropa sad Saša Mujović.




Foto: arhiva, Vlada Crne Gore

Mujović se u emisiji “Minula neđelja” na Aplus televiziji  saglasio da dio javnosti komentariše i ima mišljenje da nova Vlada ima veliki broj ministarstava i potpredsjednika.

“Suvoparnim brojkama ne treba se fascinirati i one me mnogo ne interesuju. Mene zanima matematika i kako doći do rezultata”, poručio je Mujović.

Takođe je kazao da ne smatra da vladajuća većina derogira parlament i njegovu funkciju.

“Ja to ne doživljavam tako. Ali, sa druge strane, opozicija ima potpuno pravo da od malog problema napravi epohalni. Napadajte program Evropa sad 2, ali argumentovano i sa konstruktivnim kritikama”, ocijenio je Mujović.

Mujović smatra i da premijer Milojko Spajić i opozicija treba više i bolje da komuniciraju, kako bi se nesporazumi sveli na minimum.

“Spajić je vrijedan, mnogo radi i poštuje parlament. Ono što bih kod njega promijenio jeste da mu je suština uvijek iznad forme, a forma nije dio njegove agende. Nije njegova intencija da bježi od bilo koga. Mislim da nema mjesta za bilo kakav animozitet”, smatra Mujović.

 Upitan da prokomentariše najavu Vlade da poveća PDV na knjige, što je naišlo na kritike dijela javnosti, Mujović je kazao da Pokret Evropa sad ne čine diletanti i da se obrazovanje u Crnoj Gori neće urušiti.

“Odjednom se stvorila takva populistička navala kritika da ćemo ugušiti obrazovanje i da smo protiv ljudi koji čitaju knjige. Rado bih taj populizam zaboravio i ostavio po strani”, rekao je Mujović.

Komentarišući predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića, Mujović je kazao da Milatović ima potrebu da komentariše ali “ne zna koliko je korektno da ide u priču koja se svodi na nivo političke kampanje”.

“Nisam pristalica toga. Mislim da Milatović treba da bude umjereniji. Evropu sad je i on sam pravio. Ne volim kad se pravi salto mortale u hodu”, rekao je Mujović.

Prema njegovim riječina, Milatović je i postao predsjednik zahvaljujući podsticaju u Evropa sad.

“Odjednom je postao kritičar. Ne valja, ne daj Bože, priželjkivati neki fatalistički scenario. Milatović treba da ima granice i da ima neku mjeru. U redu je da se kritikuje, ali da se građanima šalje poruka kako se sprema kataklizma- to zaista nije u redu”, smatra Mujović.

Mujović je kazao da je ključni cilj Vlade put ka Evropskoj uniji.

“Ne želimo da Ibar bude samo jedan od uspjeha. Želimo da nastavimo u tom pravcu, da poboljšamo standard građana i da se pomjerimo iz istorijskih priča”, kazao je Mujović.

Mujović stoga smatra da svaki ministar u Vladi treba da da svoj doprinos.

“I sami građani očekuju od njih rezultate, posebno što je dio ministara ranije bio na drugim pozicijama, a pojedini su bili opozicija. Nije isto biti na vlasti i biti opozicija. Nema više demagogije, narod se više ne može obmanjivati”, zaključio je Mujović.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Milica
03.08.2024 12:29

Sve korektno receno!

1 0

OSTALE VIJESTI

Spajić odgovara na pitanja poslanika - Danas PREMIJERSKI SAT

Subota, 25.07.2026 | 08:07

Danas će u Skupštini Crne Gore biti održan Premijerski sat.

Gorčević: Nije tačno da Hrvatska blokira zatvaranje poglavlja 14

Petak, 24.07.2026 | 17:37

Ministarka evropskih poslova Maida Gorčević je kazala da nije tačno da Hrvatska blokira zatvaranje poglavlje 14, te da je ono spremno i poslato pred Evropsku komisiju i očekuje da bude zatvoreno u septembru na sljedećoj Međuvladinoj konferenciji.

Susret premijera: Babiš ugostio Spajića u Pragu, poruka jasna – Crna Gora kao 28. članica jača EU

Petak, 24.07.2026 | 16:40

Ulazak Crne Gore ojačaće Evropsku uniju i donijeti benefite za obije strane, poruka je sa sastanka predsjednika Vlade Češke Andreja Babiša i crnogorskog premijera Milojka Spajića.

Ivanović i Šahavdinov: Crna Gora i Uzbekistan posvećeni jačanju političke i ekonomske saradnje

Petak, 24.07.2026 | 15:03

Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove Filip Ivanović sastao se danas sa nerezidentnim ambasadorom Republike Uzbekistan u Crnoj Gori, sa sjedištem u Budimpešti, Ojbekom Šahavdinovim, a sagovornici su ocijenili da postoji značajan prostor za unapređenje bilateralne saradnje u više oblasti od zajedničkog interesa.

Evropski parlament: Crna Gora najbolje pripremljena zemlja kandidat za članstvo u EU

Petak, 24.07.2026 | 13:28

Evropski parlament je u najnovijoj objavi na mreži X objavio da Crna Gora i dalje ostaje zemlja kandidat koja je najbolje pripremljena za članstvo u Evropskoj uniji.

Skuplje gorivo na pumpama u Srbiji - Litar eurodizela 1.91 eur

Subota, 25.07.2026 | 09:12

U Srbiji će cijena eurodizela u narednih sedam dana koštati 224 dinara za litar, a benzina 200, što je poskupljenje za dva dinara u odnosu na prošlu nedjelju, piše RTS.

Adžović: Sporazum značajan iskorak u daljem razvoju snažnih prijateljskih i savezničkih između CG i SAD

Petak, 24.07.2026 | 20:18

Ministarka javnih radova Majda Adžović i pomoćnik državnog sekretara SAD za ekonomska, energetska i poslovna pitanja Caleb Orr potpisali su u Vašingtonu Međudržavni sporazum između Vlade Crne Gore i Vlade Sjedinjenih Američkih Država o saradnji u implementaciji strateških projekata.

Adžović - Potpisan sporazum o saradnji sa SAD, strateško partnerstvo dobija novu razvojnu dimenziju

Petak, 24.07.2026 | 19:42

Ministarka javnih radova Majda Adžović i pomoćnik državnog sekretara Sjedinjenih Američkih Država za ekonomska, energetska i poslovna pitanja Kejleb Or potpisali su u Vašingtonu Međudržavni sporazum između Vlade Crne Gore i Vlade Sjedinjenih Američkih Država o saradnji u implementaciji strateških projekata.

Susret premijera: Babiš ugostio Spajića u Pragu, poruka jasna – Crna Gora kao 28. članica jača EU

Petak, 24.07.2026 | 16:40

Ulazak Crne Gore ojačaće Evropsku uniju i donijeti benefite za obije strane, poruka je sa sastanka predsjednika Vlade Češke Andreja Babiša i crnogorskog premijera Milojka Spajića.

Vlada produžava bezvizni režim za Rusiju i Bjelorusiju, uvodi ograničenja za nova izuzeća

Petak, 24.07.2026 | 15:30

Vlada Crne Gore pripremila je izmjene i dopune Uredbe o viznom režimu kojima se važenje pojedinih bezviznih režima produžava do 31. oktobra 2026. godine, dok se uvodi zabrana da se nakon tog datuma, kao i od 1. oktobra 2026. godine kada je riječ o sezonskim izuzećima, oslobađanje od obaveze pribavljanja viza uređuje posebnim aktima Vlade.

Ivanović i Šahavdinov: Crna Gora i Uzbekistan posvećeni jačanju političke i ekonomske saradnje

Petak, 24.07.2026 | 15:03

Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove Filip Ivanović sastao se danas sa nerezidentnim ambasadorom Republike Uzbekistan u Crnoj Gori, sa sjedištem u Budimpešti, Ojbekom Šahavdinovim, a sagovornici su ocijenili da postoji značajan prostor za unapređenje bilateralne saradnje u više oblasti od zajedničkog interesa.

Sunce i prijatne temperature obilježiće SUBOTU

Petak, 24.07.2026 | 15:37

U subotu nas očekuje pretežno sunčano uz slab, tek ponegdje umjeren, lokalni razvoj oblačnosti u kontinentalnim oblastima tokom poslijepodneva.

"Srećan rođendan, ljubavi": Beni Blanko pokazao kako je iznenadio Selenu Gomez

Petak, 24.07.2026 | 15:23

Muzički producent Beni Blanko podijelio je sa pratiocima intimne trenutke sa proslave 34. rođendana supruge Selene Gomez, otkrivši kako su poseban dan obilježili romantičnim kulinarskim iskustvom u Italiji.

Mujović razgovarao sa predstavnicima Mense Crne Gore uoči velikog evropskog okupljanja u Podgorici

Petak, 24.07.2026 | 14:53

Gradonačelnik Podgorice prof. dr Saša Mujović razgovarao je danas sa predstavnicima Mense Crne Gore povodom predstojećeg Evropskog godišnjeg okupljanja članova Mense, jednog od najznačajnijih međunarodnih događaja koje će Podgorica ugostiti ovog ljeta.

Sporazum sa SAD: Prioriteti Jadransko-jonski koridor, energetika, Luka Bar i bezbjednosna infrastruktura

Petak, 24.07.2026 | 14:46

Jadransko-jonski koridor sa gasovodom i optičkom mrežom, razvoj energetike i kritičnih minerala, modernizacija Luke Bar, izgradnja velikih data centara, kao i uvođenje sistema za skeniranje tereta na svim graničnim prelazima i u Luci Bar, ključni su projekti koje su Crna Gora i Sjedinjene Američke Države definisale usaglašenim tekstom Sporazuma o saradnji u implementaciji strateških projekata.