Subota, 03.08.2024 | 14:07
IZVOR: kolektiv.me

Kontrola plovila i iz vazduha; Radulović: DRONOM protiv nepravilnosti na moru

Ministarstvo pomorstva iniciralo je uspostavljanje još jednog mehanizma kontrole u pomorskom saobraćaju.




Foto: Ministarstvo pomorstva

U narednom periodu bespilotna letelica, odnosno dron, snimaće iz vazduha kretanje plovila duž crnogorske obale kako bi se sagledalo pravo stanje na moru i uočile nepravilnosti.

"Kontrolu plovila ove sezone sprovodićemo i iz vazduha. Prvi put smo danas podigli dron kako bi sagledali pravo stanje i uočili prestupnike u Bokokotorskom zalivu. Želim da istaknem koliko je ovo važno, posebno sada u špicu ljetnje turističke sezone kada imamo pojačanu frekvenciju morskog saobraćaja, a u cilju prevencije pomorskih nezgoda", kazao je ministar pomorstva Filip Radulović.

Riječ je zajedničkoj akciji Ministarstva pomorstva, Uprave policije, Lučkih kapetanija i Uprave pomorske sigurnosti i upravljanja lukama, čiji dron se koristi u ovu shvrhu.

Kako se navodi u saopštenju, operateri Pomorsko operativnog centra u Dobrim Vodama uz pomoć radara evidentiraju prekoračenje brzine. U koordinaciji sa timom koji je na licu mjesta, a uz pomoć plovila i drona identifikuju se počinioci prekršaja, koje dalje procesuira inspektor sigurnosti plovidbe.

"Od danas imaćemo vazdušnu patrolu na duž cijele obale. Inspektori više neće trpjeti pritiske, jer ćemo svakog dana imati dokumentovano ko je kršio pravila i kada. Sa bezbjednošću i sigurnošću plovidbe nema šale. Ovo će biti praksa na čitavom primorju", kazao je Radulović.

On je istakao da će ova akcija u kontinuitetu sprovoditi u cilju uvođenja reda u pomorskom saobraćaju.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Podgorica: Rasvijetljeno 11 krađa, uhapšeno sedam osoba

Subota, 07.02.2026 | 12:03

Podgorička policija rasvijetlila je 11 krađa izvršenih u proteklih mjesec i po. Osam osoba je procesuirano od kojih je sedam uhapšeno, saopšteno je iz Uprave policije.

Pretresi na sjeveru Crne Gore: Policija oduzela oružje, silikonske maske i municiju

Subota, 07.02.2026 | 11:31

U opsežnoj policijskoj akciji, policija je jutros na sjeveru Crne Gore pretresima pronašla i oduzela oružje, silikonske maske i veću količinu municije.

Janis podigao 23 miliona u opkladama, pa postao akcionar iste platforme

Subota, 07.02.2026 | 11:23

Jedan od košarkaša današnjice nastavlja da širi uticaj i van parketa, ali ovoga puta uz zanimljivu pozadinu koja je već uzburkala sportsko-finansijsko tržište.

Kerik: Ne zanosim se previše

Subota, 07.02.2026 | 11:06

Majkl Kerik, privremeni menadžer Mančester junajteda, uoči predstojećeg susreta sa Totenhemom još jednom je naglasio da njegov lični status nije važan – najbitniji je uspjeh kluba.

Saobraćajna nezgoda na putu Bar-Sutomore: Povrijeđene dvije osobe

Subota, 07.02.2026 | 10:57

Na magistralnom putu Bar-Sutomore, u mjestu Ratac, u sudaru dva automobila povrijeđene su dvije osobe. Saobraćajna nezgoda se dogodila jutros u 7:45, potvrđeno je Primorskom portalu iz policije.

Socijalni savjet predlaže 22 radne nedjelje u godini

Subota, 07.02.2026 | 10:45

Generalni stav poslanika je da neradna nedjelja u nekom obliku mora da postoji i oni neće dozvoliti njeno potpuno ukidanje, poručeno je tokom jučerašnje sjednice Odbora za ekonomiju, finansije i budžet, organizovanoj na temu neradne nedjelje.

Nikšić: Uhapšen osumnjičeni za paljenje vozila

Subota, 07.02.2026 | 10:22

Nikšićla policija uhapsila je S.Č. (31) iz Nikšića zbog sumnje da je izazvao požar na jednom vozilu. Kako je saopšteno iz Uprave policije, riječ je o vipestrukom povratniku u vršenju krivičnih djela.

SNP: I dalje čekamo odgovor na pitanje ko je i zašto oduzeo život Pavlu Bulatoviću

Subota, 07.02.2026 | 10:35

"Danas, 26 godina od tragične smrti Pavla Bulatovića, Socijalistička narodna partija Crne Gore sa pijetetom se sjeća čovjeka koji je svoj život posvetio odgovornom i posvećenom državničkom radu", piše u saopštenju SNP-a

Vraneš: Parlamentarna većina mora biti sačuvana

Subota, 07.02.2026 | 10:17

Predsjednik Opštine Pljevlja Dario Vraneš poslao je političku poruku – parlamentarna većina mora biti sačuvana, jer je to, kako je naveo, interes i volja srpskog naroda u Crnoj Gori.

Gojković: Bili su previše dobri za nas

Subota, 07.02.2026 | 09:58

Vaterpolisti Jadrana poraženi su od Radničkog u utakmici 9. kola Regionalne lige, a trener Novljana Vladimir Gojković istakao je da je kvalitet rivala u potpunosti došao do izražaja.