Ponedjeljak, 05.08.2024 | 19:42
IZVOR: gradski.me/ cdm.me

Živković: Pokret podstanara Podgorice OTPOČEO sa prikupljanjem POTPISA za učešće na izborima

Ogorčeni neizglasavanjem predloga zakona – “Fond, stan za sve”, u Skupštini, NVO Udruženje podstanara Crne Gore “Moj Dom” su otpočeli sa prikupljanjem potpisa Pokretu podstanara Podgorice, koji će učestvovati samostalno na predstojećim septembarskim lokalnim izborima.




Foto: Ilustracija/ Pixabay.com

Da o podstanarima, odnosno problemima koji ih opterećuju, godinama unazad, niko ne vodi računa, kaže Dragan Živković iz Udruženja podstanari „Moj Dom“, te da ni od trenutne aktuelne gradske vlasti nijesu dobili odgovor.

„Mi smo kritikovali i njihovu odluku da se daje 50 e subvencija i to samo za 146 podstanara. Tražili smo sastanak, da to promjenimo, no nije bilo šanse. U Podgorici ima preko 15 000 podstanarskih porodica, tj minimum 30-40 hiljada građana koji su u podstanarskom statusu“, kazao je Živković za Gradsku RTV.

Ukoliko dobiju podršku i ostvare naum i uspjeh na predstojećim lokalnim izborima, Živković navodi modalitete kojima bi uticali na poboljšanje položaja podstanara u Glavnom gradu.„Odmah ćemo pokrenuti inicijativu da se podstanarima koji su u socijalnoj potrebi dodijele subvencije, da automatski krene socijalna gradnja, da svi stanovi koji su u državnom vlasništvu apsolutno budu namijenjeni podstanarima“, ističe Živković.

Problemi su, kaže, brojni.

“Ukoliko nemamo državnu stanogradnju, registar podstanara i zakone, ne možemo da planiramo ništa. Divljanje cijena na tržištu, uslijed efekta dolaska Rusa i Ukrajinaca, država je trebalo da spriječi. Imamo građane i porodice koji plaćaju ceh. Moramo biti glas naroda koji nema pravdu, a jedini izlaz je snažan odgovor gra đana, koji potpisima peticije očekujemo”, poručio je Živković.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Lalović predala akreditivna pisma Princu Albertu II od Monaka

Četvrtak, 09.04.2026 | 09:22

Ambasadorka Dubravka Lalović predala je juče akreditivna pisma Princu Albertu II od Monaka, čime je stupila na dužnost nerezidentne ambasadorke u Monaku, saopšteno je iz Ministarstva vanjskih poslova.

Konatar: Hitno pripremiti paket mjera za zaštitu građana i privrede

Četvrtak, 09.04.2026 | 09:06

Pozivamo Vladu Crne Gore da ne čeka produbljivanje krize i da u najkraćem roku predloži paket antikriznih mjera, zato što nestabilnost na svjetskom tržištu energenata već pojačava inflaciju i utiče na rast cijena velikog broja roba i usluga i to zahtijeva proaktivan pristup države kako bi se zaštitio životni standard građana i osigurala stabilnost domaće privrede, kazao je poslanik Građanskog pokreta URA Miloš Konatar.

Razmjena iskustava i znanja u oblasti transfuzijske medicine između Crne Gore i Mađarske

Četvrtak, 09.04.2026 | 08:57

Delegacija Zavoda za transfuziju krvi Crne Gore boravila je po prvi put u zvaničnoj posjeti Zavodu za transfuziju krvi Mađarske.

Kraljica ketamina osuđena na 15 godina zatvora zbog smrti Metjua Perija

Četvrtak, 09.04.2026 | 08:53

Žena iz Los Anđelesa poznata pod nadimkom Kraljica ketamina osuđena je na 15 godina zatvora zbog prodaje droge koja je dovela do smrti glumca Metjua Perija, zvijezde serije “Prijatelji”.

Bogdanović se oprostio od Vujoševića: Gledao sam te kao drugog oca, vjerovao sam ti do smrti

Četvrtak, 09.04.2026 | 08:38

Košarkaš Los Anđeles Klipersa i nekadašnji kapiten Partizana, Bogdan Bogdanović oprostio se od Duška Vujoševića emotivnim riječima, podsećajući na odnos koji je prevazilazio okvire sporta.  

Tripl-dabl rutina: Nikola Jokić ponovo briljirao protiv Memfisa

Četvrtak, 09.04.2026 | 08:34

Denver je poslije još jedne, ukupno desete pobjede zaredom, još bliži 3.mjestu zapadne konferencije na kraju regularnog dijela sezone, čime bi u polufinalu izbjegao najtežeg mogućeg protivnika, aktuelnog šampiona, Oklahomu. Jokić je zabilejžio 34. tripl-dabl ove sezone i doprinio da padne Memfis rezultatom 136:119.

Ministri i danas pred poslanicima, nastavak rasprave u parlamentu

Četvrtak, 09.04.2026 | 08:25

Skupština Crne Gore danas nastavlja rad, a više ministara odgovaraće na pitanja poslanika.

Povodom Svjetskog dana Roma, zgrada Skupštine Glavnog grada i most Milenijum večeras su osvijetljeni bojama romske zastave

Srijeda, 08.04.2026 | 21:46

Povodom Međunarodni dan Roma, Glavni grad Podgorica obilježio je ovaj datum simboličnim osvjetljenjem značajnih objekata u gradu.

Vujošević će biti sahranjen u Aleji zaslužnih građana

Srijeda, 08.04.2026 | 21:20

Duško Vujošević biće sahranjen u utorak, 14. aprila, u Aleji zaslužnih građana na Novo groblje.  

Vremenska prognoza - ČETVRTAK u znaku ovih temperatura

Srijeda, 08.04.2026 | 21:43

U četvrtak se očekuje pretežno sunčano vrijeme, uz malu, tek ponegdje i umjerenu, uglavnom visoku povremenu oblačnost.