Četvrtak, 08.08.2024 | 16:42
IZVOR: kolektiv.me

Kordić sa hotelijerima u Crnoj Gori: Potrebna nova krovna strategija za RAZVOJ TURIZMA

Ministar turizma, mr Simonida Kordić, sastala se danas sa predstavnicima hotelske industrije u Crnoj Gori.




Foto: Ministarstvo turizma

Na sastanku se razgovaralo o problemima sa kojima se suočavaju hoteli, tekućoj turističkoj sezoni i poboljšanju Crne Gore kao turističke destinacije.

Ona je istakla značaj sastanka za unapređenje poslovanja hotela, što je od velike važnosti za uspješne turističke sezone. Naglasila je da je formiranje Ministarstva turizma kao zasebnog resora od velikog značaja, posebno jer je turizam glavna privredna grana u Crnoj Gori iz koje dolazi značajan dio državnih prihoda.

"Potrebna je izrada krovne strategije za razvoj turizma preko koje će konkretne mjere dati jasnu mapu puta u ovoj oblasti. Neophodna je i nova zakonska regulativa jer postojeća nije u skladu sa trenutnim potrebama turističkog sektora", rekla je Kordić.

Ona je objasnila da se određene aktivnosti mogu kratkoročno sprovesti, dok druge zahtijevaju strateški pristup. Na takav način će se, kako je navela, otkloniti specifične prepreke za bavljenje turizmom, što znači veći broj turista i više prihoda.

Takođe je naznačila važnost sagledavanja turističke ponude u odnosu na druge destinacije i prepoznavanja prednosti koje Crna Gora svakako ima uz inovirano brendiranje i odgovarajuće kampanje na tržištu.

Hotelijeri su tokom sastanka iznijeli svoje stavove i predloge za različite reforme u resoru turizma, gdje bi saradnjom sa Ministarstvom turizma unaprijedili turističku ponudu, a samim tim poboljšali hotelsko poslovanje.

Sagovornici su se saglasili da postoje mnoga pitanja na kojima treba raditi i zajedničkim snagama doći do najboljih rješenja. Naglasili su da upravo ovakav pristup u radu donosi pozitivne rezultate i posledično dovodi do uspješne turističke sezone.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Usvojen budžet za 2026. godinu

Subota, 27.12.2025 | 19:58

Poslanici Skupštine Crne Gore izglasali su budžet za 2026. godinu. Budžet iznosi 3,79 milijardi eura. Glasalo je 58 poslanika, 50 je bilo za, sedam protiv, jedan uzdržan. Usvojen je i predlog Odluke o zaduživanju za 2026. godinu.

Naknada za odvojeni život mladih ljekara u Podgorici iznosi svega 108 eura

Subota, 27.12.2025 | 17:06

Predstavnici Udruženja specijalizanata Crne Gore, Dr Bojana Kovačević i Dr Mensur Šabović, upozoravaju da trenutna naknada za odvojeni život mladih ljekara u Podgorici iznosi svega 108 eura mjesečno, što je daleko ispod stvarnih životnih troškova.

Za tri godine sanirano i izgrađeno 250 kilometara puteva

Subota, 27.12.2025 | 14:14

Preduzeće Putevi u prethodne tri godine saniralo je i izgradilo 250 kilometara puteva.

Podrška mladim talentima: Dodijeljene stipendije Fondacije „Dobrilo Gačević“

Subota, 27.12.2025 | 13:30

Fondacija „Dobrilo Gačević“, osnovana u znak sjećanja na istaknutog stručnjaka iz oblasti elektroenergetike i dugogodišnjeg rukovodioca TE “Pljevlja”, i ove godine nastavila je sa podrškom mladim i talentovanim studentima elektrotehnike.

Velika reforma Poreske uprave: Novi informacioni sistem, od 1. januara preduzeća moguće registrovati samo online

Petak, 26.12.2025 | 19:40

Poreska uprava uvodi jednu od najvećih reformi do sada – integrisani informacioni sistem koji će, od narednog januara, objediniti većinu procedura, pojednostavljujući komunikaciju sa privredom i građanima.

Milatović: Čestitke Bjekoviću, uvjeren sam da će dodatno osnažiti ulogu institucije Zaštitnika

Subota, 27.12.2025 | 21:43

Uvjeren sam da će Siniša Bjeković, kroz profesionalan i nepristrasan rad u okviru svog predstojećeg mandata, dodatno osnažiti ulogu institucije Zaštitnika, kazao je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović.

Volvsi ruše negativne rekorde Premijer lige

Subota, 27.12.2025 | 21:40

Utisak nakon mnogo utakmica je bio da je Vulverhempton zaslužio više, ali u sportu sve određuje tabela. A ona "kaže" da su "vukovi" najgora ekipa u istoriji Premijer lige.

Umjesto oltara, sprave za vježbanje: Bivša crkva preuređena u teretanu, pogledajte unutrašnjost

Subota, 27.12.2025 | 21:35

Crkva svetog Josipa u holandskom gradu Arnhemu pre nekoliko godina prenamijenjena je u teretanu Holy Fit, prvi zatvoreni padel centar u toj regiji. Projekat potpisuju preduzetnici Roland Verheij i Dik Mantel, a prostor je opremljen vrhunskom Telju Fitness opremom.

Iranski predsjednik: Nalazimo se u ratu velikih razmjera s Izraelom, SAD-om i Evropom

Subota, 27.12.2025 | 20:49

Iranski predsjednik Masoud Pezeshkian kazao je da se Iran nalazi u sukobu velikih razmjera sa Sjedinjenim Američkim Državama (SAD), Izraelom i Evropom.

Crna Gora u posljednjoj godini napredovala više nego u periodu 2015–2020

Subota, 27.12.2025 | 20:45

Crna Gora tokom godine na izmaku unaprijedila je nivo pripremljenosti za članstvo u EU više nego u periodu između 2015 – 2020 god, ocijenio je analitičar za Zapadni Balkan u ekspertskoj organizaciji Inicijativa za evropsku stabilnost Adnan Ćerimagić.

Gajović: „Zelenilo“ u 2026. ulazi potpuno finansijski stabilno

Subota, 27.12.2025 | 20:08

Gradsko preduzeće „Zelenilo“ narednu godinu dočekuje sa stabilnim finansijama i planiranim investicijama u uređenje javnih površina širom Podgorice.

Knežević uslovio podršku Šćepanoviću pozivom Botunjanima: "Vidim da se sprema intervencija policije"

Subota, 27.12.2025 | 19:38

Lider Demokratske narodne partije Milan Knežević neće večeras podržati izbor Lazara Šćepanovića za direktora Uprave policije ukoliko on, do glasanja, ne zakaže razgovor sa građanima Botuna.

Evo kako izbjeći dobijanje suvišnih kilograma tokom praznika

Subota, 27.12.2025 | 19:31

Mnogi tokom praznika nesvjesno unesu više kalorija nego što im je potrebno, ali uz ispravno planiranje i pristup, moguće je uživati u praznicima, a pritom izbjeći neželjene kilograme.

Generalna provjera pred EP: "Ajkule" protiv Hrvatske 5. januara u Budvi

Subota, 27.12.2025 | 19:22

Vaterpolisti Crne Gore imaće generalnu provjeru pred Evropsko prvenstvo protiv Hrvatske 5. januara u Budvi, saopšteno je iz VPSCG.

Krivična prijava protiv Bjelopoljca – osumnjičen za krađu 2.600 eura

Subota, 27.12.2025 | 19:16

Bjelopoljska policija je postupajući po prijavi oštećene da joj je iz porodične kuće otuđen novac u iznosu od 2.600 eura, u kratkom roku, operativnim radom na terenu rasvijetlili krivično djelo krađa, te sprovedenom kriminalističkom obradom identifikovali osumnjičeno lice - A.Č. (18) iz Bijelog Polja, saopšteno je iz Uprave policije.