"Kompanija Tehno-put dobila je saglasnost na elaborat o zaštiti životne sredine za izgradnju asflatne baze na rijeci Cijevna, suprotno odredbama Rješenja Uprave za vode o sanitarnim zonama zaštite vodoizvorišta Bolje sestre. Podsjećam da je 43. Vlada zapečatila prethodni objekat Tehno-puta u blizini ove lokacije, dok Vlada Milojka Spajića izdaje saglasnosti za iste aktivnosti", saopštila je poslanica Građanskog pokreta URA Ana Novaković Đurović.
Foto: arhiva, Ministarstvo ekologije, prostornog planiranja i urbanizma
Ona je podsjetila da je zahvaljujući odlučnim potezima Vlade Dritana Avazovića, u sprečavanju nelegalne eksploatacije šljunka i izgradnji brane na Morači, oporavljeno vodoizvorište Bolje sestre, pa Regionalni vodovod danas isporučuje više količina vode u sekundi od ugovorenih i snabdijevanje crnogorskog primorja vodom je stabilno.
"Da bi se ovi pozitivni trendovi nastavili, potrebna je dalja zaštita vodoizvorišta i ulaganje u infrastrukturu, a ne izdavanje dozvola za izgradnju asfaltnih baza", ističe Novaković Đurović.
Ona je pozdravila aktivnosti predsjednika UO Regionalnog vodovoda, Zorana Lakušića, koji, kako kaže, ulaže velike napore u očuvanju sanitarnih zona zaštite vodoizvorišta Bolje sestre.
"Vlada je u obavezi da industrijske i privredne aktivnosti u ovim zonama zaustavi i izmjesti na druge lokacije, kako bi se očuvali vodni resursi", zaključila je Novaković Đurović.
KOMENTARI (0)