Utorak, 13.08.2024 | 12:45
IZVOR: kolektiv.me

"Odluka o UKIDANJU akcije "Stop inflaciji" izazvala divljanje cijena, Spajićevu sujetu i neznanje građani DEBELO PLATILI"

Odluka Vlade Milojka Spajića da odmah po stupanju na dužnost ukine program "Stop inflaciji", koji je prezentovala prethodna Vlada na čelu sa premijerom Dritanom Abazovićem i ministrom ekonomskog razvoja i turizma Goranom Đurovićem, dovela je do divljanja cijena čime su građani Crne Gore stavljeni u izuzetno tešku situaciju, saopštili su iz GP URA.




Foto: GP URA

Program "Stop inflaciji" pokazao se, kako navode, odlično u vremenu kada je na svjetskom nivou buktala inflacija i bio je ključan za stabilizaciju cijena i očuvanje životnog standarda građana u tim izazovnim vremenima.

"Nažalost, sujetu i neznanje Spajića građani su debelo platili ukidanjem akcije "Stop inflaciji" jer se Crna Gora se suočila sa nekontrolisanim rastom cijena osnovnih namirnica čime je Vlada direktno ugrozila životni standard građana, posebno onih sa nižim primanjima", poručuju iz URE.

Građanski pokret URA poziva Vladu Milojka Spajića da hitno preduzme mjere kako bi se zaustavio dalji rast cijena i zaštitio standard građana.

"U ovim teškim vremenima, neophodno je da se svi resursi usmjere ka zaštiti najugroženijih slojeva društva i obezbjeđivanju osnovnih potreba za sve građane Crne Gore. Građanski pokret URA će nastaviti da ukazuje na anomalije koje nam servira Spajićeva vlada i zalagaće se za donošenje odluka koje su u najboljem interesu građana i ekonomske stabilnosti naše zemlje", zaključuju iz GP URA.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

EU izdvojila 14,6 miliona eura za podršku ženama u Ukrajini od početka rata

Srijeda, 08.04.2026 | 21:22

Od početka ruske invazije na Ukrajinu, Evropska unija (EU) je izdvojila više od 14 miliona eura za podršku ukrajinskim ženama kroz programe usmjerene na osnaživanje, liderstvo i borbu protiv rodno zasnovanog nasilja, izjavila ambasadorka EU u Ukrajini Katarina Maternova.

Politiko: Mađari bi glasali i za kozu ako bi se takmičila protiv Orbana

Srijeda, 08.04.2026 | 21:09

Malo ko van uskih političkih krugova u Mađarskoj je čuo za Petera Mađara sve dok nije pokrenuo žestoku kritiku vlade, uz tajni audio-zapis svoje supruge, tadašnje ministarke pravde Judit Varge.  

Popović: Pokušaj povezivanja sa Čedom Popovićem je politička podvala DPS-a

Srijeda, 08.04.2026 | 18:07

Pokušaj DPS-a, njihovih tajkuna i advokata mafije, da mene povežu sa Čedom Popovićem je politička podvala svojstvena profilima onih koji to izgovaraju, saopštila je poslanica Demokrata Zdenka Popović.

Bečić: Ključni cilj aktuelne politike konačna pobjeda nad organizovanim kriminalom

Srijeda, 08.04.2026 | 17:58

Demokratska Crna Gora, povodom reevidencije članstva, ponovo stiže u Nikšić, gdje je predsjednik partije Aleksa Bečić razgovarao sa stanovnicima mjesnih zajednica Kličevo i Straševina o aktuelnim političkim procesima i rezultatima rada, saopštili su iz Demokratske Crne Gore.

Mandić konstatovao mandat Adelu Omeragiću

Srijeda, 08.04.2026 | 16:38

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić konstatovao je mandat poslaniku Bošnjačke stranke Adelu Omeragiću, donedavnom konzulu Crne Gore u Njujorku. 

Povodom Svjetskog dana Roma, zgrada Skupštine Glavnog grada i most Milenijum večeras su osvijetljeni bojama romske zastave

Srijeda, 08.04.2026 | 21:46

Povodom Međunarodni dan Roma, Glavni grad Podgorica obilježio je ovaj datum simboličnim osvjetljenjem značajnih objekata u gradu.

Vujošević će biti sahranjen u Aleji zaslužnih građana

Srijeda, 08.04.2026 | 21:20

Duško Vujošević biće sahranjen u utorak, 14. aprila, u Aleji zaslužnih građana na Novo groblje.  

Vremenska prognoza - ČETVRTAK u znaku ovih temperatura

Srijeda, 08.04.2026 | 21:43

U četvrtak se očekuje pretežno sunčano vrijeme, uz malu, tek ponegdje i umjerenu, uglavnom visoku povremenu oblačnost.

Bolt se poklonio Đokoviću: "Teže je osvojiti 24 grend slema, nego trčati 9.58"

Srijeda, 08.04.2026 | 21:57

Pitanje o tome ko je najveći sportista svih vremena uvijek izaziva oprečna mišljenja, ali kada o tome govori Jusein Bolt, njegove riječi imaju posebnu težinu.

Irinej: SPC osniva crkveni univerzitet

Srijeda, 08.04.2026 | 21:34

Mitropolit novosadski i bački Irinej izjavio je da Srpska pravoslavna crkva (SPC) osniva crkveni univerzitet, da na to imaju pravo vjerske zajednice u drugim državama, a da su postojeći državni univerziteti u Srbiji doživjeli “kataklizmu”.

EU izdvojila 14,6 miliona eura za podršku ženama u Ukrajini od početka rata

Srijeda, 08.04.2026 | 21:22

Od početka ruske invazije na Ukrajinu, Evropska unija (EU) je izdvojila više od 14 miliona eura za podršku ukrajinskim ženama kroz programe usmjerene na osnaživanje, liderstvo i borbu protiv rodno zasnovanog nasilja, izjavila ambasadorka EU u Ukrajini Katarina Maternova.

Politiko: Mađari bi glasali i za kozu ako bi se takmičila protiv Orbana

Srijeda, 08.04.2026 | 21:09

Malo ko van uskih političkih krugova u Mađarskoj je čuo za Petera Mađara sve dok nije pokrenuo žestoku kritiku vlade, uz tajni audio-zapis svoje supruge, tadašnje ministarke pravde Judit Varge.  

Ambasada SAD u Iraku upozorila svoje državljane da ne putuju u Irak

Srijeda, 08.04.2026 | 20:44

Američka ambasada u Iraku upozorila je danas svoje državljane da ne putuju u tu zemlju posle "brojnih napada dronovima" koje su navodno pokrenule proiranske frakcije na diplomatske objekte i Međunarodni aerodrom u Bagdadu.  

“Lavice” sjutra protiv Portugala, Babović nakon dvije godine u reprezentaciji: Ponovo želim da se dokažem

Srijeda, 08.04.2026 | 19:25

Crnogorske rukometašice ulaze u posljednja dva meča kvalifikacija sa osiguranim plasmanom na Evropsko prvenstvo, ali sa jasnim ciljem – maksimalan učinak i potvrda prvog mjesta u grupi.

Čoli uručen diplomatski pasoš BiH: Neka u godinama koje dolaze nastavi obogaćivati naše živote

Srijeda, 08.04.2026 | 20:21

Legendarnom pjevaču Zdravku Čoliću danas je u Ministarstvu vanjskih poslova BiH uručen diplomatski pasoš Bosne i Hercegovine.