Srijeda, 14.08.2024 | 15:34
IZVOR: cdm.me

Peković pred Helsinki: Bez mnogo EUFORIJE i pametno od starta

Nakon sinoćnje eliminacije Mornara, Dečić je jedini preostali crnogorski adut na međunarodnoj sceni – Tuzani imaju šansu da ispišu još jednu lijepu stranicu u klupskoj istoriji i dođu na korak od plasmana u Ligu konferencija.




Foto: YouTube screnshot/Aleksandar Kovandzic

Naš prvak sjutra će kraj Bistrice ugostiti Helsinki u revanšu treće runde kvalifikacija – Dečić ima zadatak da prestigne zaostatak iz prve utakmice, koju je Helsinki riješio u svoju korist minimalnim rezultatom.

”Svjesni smo svi koliko je važna sjutrašnja utakmica i da bi eventualnim prolaskom uradili veliku stvar, kako za nas, kao tim, klub, tako i za sve ljubitelje fudbala u Crnoj Gori. Opet, sa druge strane, ne smijemo da budemo previše euforični, da krenemo na sve ili ništa od prvog minuta.” kazao je trener Dečića Milorad Peković i dodao:

 “Moramo da budemo pametni, hrabri u isto vrijeme, zato što jurimo taj gol zaostatka. Priprema je drugačija nego za ostale utakmice. Moramo da budemo pametni, zato što ekipa Helsinkija će drugačije igrati. Mi moramo biti ofanzivniji, pa će oni imati prostora prema naprijed. Imaju brze, hitre igrače i znaju to da iskoriste. Od prvog momenta moramo da budemo pametni, u isto vrijeme da imamo samopouzdanja koje smo stekli u prethodnim utakmicama. Da probamo da napravimo iskorak i da se svi na kraju radujemo”.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1 klik - 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na kraju je pozvao i navijače da dođu u Nikšić, jer će njihova podrška biti veoma važna u ovom duel.

”Sigurno da bi drugačija priča bila da igramo na našem stadionu, pred domaćim navijačima. Situacija je takva kakva jeste, moramo da se prilagođavamo. Mislim da i u Nikšiću ono što je bitno, uslovi su dobri, može da se igra dobar fudbal. Nadam se da će i tamo da dođe dosta navijača da nas podrži”, zaključio je Peković.

Duel je sjutra od 21 sat. Bolji iz dvomeča Helskinkija i Dečića u plej-of rundi igraće sa slabijim iz duela trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope između Kalskiva i Borca iz Banja Luke.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Vučević i Bulsi bez važnog aduta dvije sedmice

Petak, 02.01.2026 | 13:13

Osim što se muči na terenu Čikago ima problema i sa povredama. Bulsi će tako najmanje dvije nedjelje morati bez Džoša Gidija.

GP Ranče: Uhapšen državljanin Srbije, pronađeno više pakovanja kokaina, vozio pod dejstvom droga

Petak, 02.01.2026 | 12:54

Na graničnom prelazu Ranče uhapšen je državljanin Srbije D.D. (43), kod kojeg je pronađeno više pakovanja kokaina, saopšteno je iz Uprave policije. 

Ruska salata – koliko dugo može da stoji i kako je čuvati

Petak, 02.01.2026 | 12:50

Ruska salata je klasik prazničnih trpeza, omiljena i kao prilog i kao glavni dio hladnog stola.

Monteput očistio magistralu od Podgorice do Sozine

Petak, 02.01.2026 | 12:36

Kompanija Monteput koja se bavi održavanjem Autoputa Bar Boljare očistila je magistralu od Podgorice do tunela Sozina.

Ko su supruge crnogorskih političara? Akcije u NIS-u, stanovi, modna industrija

Petak, 02.01.2026 | 12:35

Supruga potpredsjednika Vlade, Alekse Bečića, Jelena Bečić, prema javnim podacima, ima godišnje prihode od oko 14.700 eura iz preduzetničke djelatnosti.

Skoplje: Preminulo dvogodišnje dijete povrijeđeno tokom novogodišnjeg vatrometa

Petak, 02.01.2026 | 12:25

Dvogodišnje dijete, koje je teško povrijeđeno tokom proslave Nove godine, preminulo je jutros, 2.januara, u klinici u Skoplju. Prema pisanju medija, dijete je navodno pogodio zalutali metak dok je gledalo vatromet.

TO Budva: Novogodišnji program 2. januara otkazan zbog nevremena

Petak, 02.01.2026 | 12:16

Novogodišnji program u Budvi, večeras, 2. januara, nažalost neće biti nastavljen.

Putevi: Naše ekipe će djelovati pravovremeno kako bi obezbijedile bezbjedno odvijanje saobraćaja

Petak, 02.01.2026 | 12:08

Iz podgoričkog preduzeća Putevi naveli su da su njihove ekipe u pripravnosti i djelovaće pravovremeno kako bi obezbijedile bezbjedno odvijanje saobraćaja.

Uhapšen državljanin Rusije, osumnjičen da je na graničnom prelazu Zupci–Sitnica dao pasoš u kojem je bio novac

Petak, 02.01.2026 | 11:50

Granična policija u Herceg Novom uhapsila je ruskog državljanina S.B. (63) i protiv njega podnijela krivičnu prijavu zbog sumnje da je počinio krivično djelo davanje mita, saopšteno je iz Uprave policije.

DNP: Šćepanović da kaže koliko je policajaca ostalo u Budvi prilikom ubistva Budvanina

Petak, 02.01.2026 | 11:21

Demokratska narodna partija poziva direktora UP Lazara Šćepanovića da obavijesti javnost koliko je policajaca ostalo u Budvi prilikom ubistva Budvanina S.M. S obzirom na to da se ubistvo očigledno dogodilo kad je Lazar Šćepanović sve raspoložive policijske snage u Crnoj Gori uputio u Botun da se obračunaju sa golorukim građanima Zete, pravo je javnosti, ako to već ne interesuje nadležne institucije, da čuju odgovor od direktora policije,  poručeno je iz te partije.