Srijeda, 14.08.2024 | 16:42
IZVOR: krstarica.rs

Zahvaljujući ovom TRIKU napravićete svaki put KOKICE poput onih iz BIOSKOPA

Kokice su mnogima omiljena grickalica, a dobra vijest je ta da su zdrave.




 Foto: Ilustracija/pixabay.com 

Postoji jedan trik zahvaljujući kojem ćete uspjeti da napravite kokice poput onih iz bioskopa.

Naime, treba rastopiti maslac i uliti ga u raspršivač za ulje pa njime poprskati kokice koje ste stavili u veću posudu. Promiješajte ih kašikom kako bi se maslac dobro rasporedio.

Osim toga, za savršeno mekane kokice potrebno je malo otklopiti poklopac dok ih pečete kako bi ušlo dovoljno vazduha, a da u kuhinji ne napravite nered.

Mnogi od nas čekaju da zadnje zrno kukuruza pukne kako bismo izvadili kokice iz šerpe. Ipak, ovo ne bi trebalo da radite zato će ostale kokice zagorjeti.

Izvadite kokice iz šerpe odmah nakon pečenja zato što će se u suprotnom stvrdnuti. Osim soli, u kokice možete dodati i biber. Prijatno!

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Ljekar objasnio - Evo šta se događa u tijelu, ako dvije nedjelje jedete ČIJA SJEMENKE

Subota, 11.04.2026 | 18:08

Chia sjemenke slove kao superhrana, ali kako tačno utiču na organizam? Jedan je ljeka objasnio šta se može dogoditi ako ih uvrstite u ishranu na samo dvije nedjelje, naravno, kao dio uravnoteženih obroka, a ne kao jedinu namirnicu. Uravnotežena ishrana ključna je za unos svih potrebnih proteina, ugljenihhidrata, vlakana i vitamina, piše LADbible.

NEDJELJA u ZNAKU SUNCA - Uživajte u proljeću

Subota, 11.04.2026 | 17:59

U nedjelju se očekuje pretežno sunčano vrijeme, uz umjeren razvoj oblačnosti u kontinentalnim predjelima. 

"Hjustone, ovdje…“: Oduševljenje pri povratku astronauta, “misija za cijelo čovječanstvo“

Subota, 11.04.2026 | 15:05

Četvoro astronauta koji su učestvovali u misiji NASA Artemis II oko Mjeseca bezbjedno su se spuštili u Tihi okean nakon besprijekornog povratka.

Alkaras ušao u istoriju: brže od Đokovića, Federera i Nadala do „kluba 300“

Subota, 11.04.2026 | 14:45

Do ove brojke je stigao sa svega 22 godine.

Orban: EU mora priznati da Evropi trebaju ruski energenti

Subota, 11.04.2026 | 14:32

Mađarski premijer je pozvao Evropu da "ponovo trguje s Rusima" nakon mirovnog sporazuma u Ukrajini

Nešković: Sutjeska je odlična ekipa, ali naš cilj su tri boda

Subota, 11.04.2026 | 14:19

Budućnost, u okviru 29. kola domaćeg šampionata, gostuje u Nikšiću – protivnik je "vječiti rival" Sutjeska. "Plavi" žele da produže niz pobjeda na tri, dok lider mora da se iskupi nakon poraza od Mornara u Baru.

Ocjenjivanje sudija i tužilaca: Nova pravila, stare boljke

Subota, 11.04.2026 | 14:08

U maju 2025. Sudski savjet i Tužilački savjet usvojili su nova pravila koja uređuju sistem ocjenjivanja sudija i državnih tužilaca.

Đurišić: Aerodrome je trebalo da razvija domaći menadžment

Subota, 11.04.2026 | 13:56

Bivši dugogodišnji direktor Montenegro erlajnsa Zoran Đurišić zbunjen je odlukom Vlade da dodijeli koncesiju na aerodrome u Podgorici i Tivtu južnokorejskom Inčonu.

Alhantouli: Vaskrs uliva uvjerenje u pobjedu istine, pravde i mira

Subota, 11.04.2026 | 13:43

Ambasador Palestine u Crnoj Gori Rabi Alhantouli u čestitki povodom Vaskrsa kazao je da ovaj sveti praznik uliva uvjerenje u pobjedu istine, pravde i mira.

„Izabrani“: kako je serija o Hristu postala globalni fenomen

Subota, 11.04.2026 | 13:30

Premijera nastavka filma The Passion of the Christ reditelja Mel Gibson, koji nosi naziv Vaskrsenje Hristovo, najavljena je za proljeće naredne godine. U međuvremenu, status jednog od najgledanijih ostvarenja na svijetu drži serija The Chosen, prva višesezonska produkcija koja prati život Isus Hrist.