Petak, 23.08.2024 | 09:12
IZVOR: Kolektiv.me

Marković: Od novih autobusa ni traga, ni glasa

Iako uprava Glavnog grada već više od godinu dana najavljuje da će na ulicama Podgorice početi da saobraćaju novi autobusi, sada smo saznali da još uvijek nije ni pokrenut postupak javne nabavke tih vozila. Ovakav neodgovoran pristup lokalne uprave i prazna obećanja najbolje pokazuju njihov odnos prema građanima, ali i kapacitete lokalne vlasti da upravljaju Podgoricom, kazao je Nebojša Marković iz Preokreta.




Foto: Ilustracija, Pixabay

“I pored poboljšanja u prethodnih nekoliko godina, javni gradski prevoz u Glavnom gradu je još uvijek daleko od nivoa koji bi trebalo da ima glavni grad države koja se priprema da bude sljedeća članica Evropske unije. To je javno potvrdio i direktor preduzeća “Putevi”. Umjesto novih autobusa, najavljuju da će uskoro u pogon staviti 4 polovna autobusa odnosno kombija, koje su kupili na rasprodaji, jer uređene države Evropske unije nastoje da se otarase vozila koja zagađuju vazduh i ne zadovoljavaju emisione standarde”, naveo je Marković.

Kako je dodao, vozni park sastavljen od malih plavih autobusa nije u stanju da u potpunosti odgovori potrebama, pa se polasci gotovo svakog dana otkazuju, najčešće u minut do 12 i najčešće putem obavještenja na društvenim mrežama.

“To mnoge sugrađane dovodi u nezavidnu situaciju, jer zbog otkazanog polaska autobusa ne mogu stići na zakazani termin kod ljekara, kasne na posao ili moraju otkazati unaprijed planirane obaveze. Ukoliko, pak, žele da stignu, moraju da plaćaju taksi ili traže alternativni vid prevoza, čime su izloženi dodatnim troškovima i stresu”, navodi Marković.

Podgorici je, ukazuje on, potrebna uprava koja će javni linijski prevoz staviti na vrh prioriteta. Preokret će, kaže, insistirati da se novim budžetom Glavnog grada značajno uvećaju sredstva za unapređenje javnog prevoza, jer osim što predstavlja osnovnu uslugu, javni prevoz je od suštinske važnosti za rješavanje saobraćajnih problema u Glavnom gradu.

“Time će se omogućiti nabavka novih, modernih autobusa, od kojih će neki biti električni, umjesto da krpimo rupe u funkcionisanju javnog prevoza nabavkom starih vozila kojih uređene države žele da se oslobode. Našim građanima je potreban savremen, tačan i dobro povezan javni prevoz, a ne polovična rješenja, zbog kojih su građani i građanke Podgorice i dalje taoci nedostatka vizije, odlučnosti i kapaciteta gradske uprave”, zaključio je Nebojša Marković iz Preokreta.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

PREPORUKA DANA: Dostavica.me olakšava uživanje – Posni specijaliteti Marende stižu na vašu adresu

Utorak, 16.12.2025 | 13:51

Topli, sočni i pažljivo pripremljeni posni specijaliteti iz restorana Marenda sada mogu da stignu pravo na vaš sto – sve zahvaljujući platformi Dostavica.me koja spaja uživanje u vrhunskim specijalitetima sa brzinom online porudžbine. Bilo da ste na poslu ili kod kuće i  jednostavno želite da preskočite kuvanje, vaša omiljena posna jela iz Marende mogu da stignu do vas brzo, svježa i spremna da osvoje vaše čulo ukusa.

Ministarstvo vanjskih poslova: Uvjereni smo da je Crna Gora spremna da preuzme punu odgovornost u završnici evropskog puta

Utorak, 16.12.2025 | 12:00

Zatvaranje poglavlja dodatno je potvrdilo snažnu posvećenost reformama i učvrstilo poziciju Crne Gore kao najnaprednijeg kandidata u procesu proširenja, saopšteno je iz Ministarstva vanjskih poslova.

Tuča ispred ugostiteljskog objekta u Ulcinju, napadnuti majka i sin: Pet osoba novčano kažnjeno sa 5.900 eura

Utorak, 16.12.2025 | 11:50

Ulcinjani M.N. (23), E.D. (19), A.M. (19), A.U. (19) i A.S. (23) koji su 14. decembra učestvovali u tuči spred jednog ugostiteljskog objekta kažnjeni su sa 5.900 eura, saopšteno je CdM-u iz Uprave policije.

MVP: Najoštrije osuđujemo vandalski čin ispisivanja grafita na Ambasadi BiH u Podgorici

Utorak, 16.12.2025 | 11:15

Ministarstvo vanjskih poslova Crne Gore najoštrije jeosudilo vandalski čin ispisivanja grafita, kojima se veliča genocid i slavi osuđeni ratni zločinac Ratko Mladić, na objektu Ambasade Bosne i Hercegovine u Podgorici.

Koja zemlja EU najbolje govori engleski kao drugi jezik?

Utorak, 16.12.2025 | 11:10

Engleski i dalje ostaje međunarodni jezik komunikacije, ali nova istraživanja pokazuju da su vještine čitanja i slušanja među građanima EU bolje razvijene od govora i pisanja.

Milatović: Institucije nijesu nezavisne u mjeri u kojoj bi trebalo da budu

Utorak, 16.12.2025 | 14:14

„Predsjednik Jakov Milatović je saglasan i podnio prijedlog da se zaštitnika imenuje Siniša Bjeković“, rekao je potpredsjednik Skupštine Nikola Camaj na startu sjednic

MVP: Zatvoreno pet pregovaračkih poglavlja potvrda snažne posvećenosti reformama i liderske pozicije Crne Gore

Utorak, 16.12.2025 | 14:14

Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Crne Gore Ervin Ibrahimović učestvovao je na 24. Međuvladinoj konferenciji između Evropske unije i Crne Gore, koja je održana u Briselu, u sastavu delegacije koju je predvodio predsjednik Vlade Milojko Spajić. Crna Gora je danas zatvorila pet pregovaračkih poglavlja, čime je napravljen jedan od najznačajnijih iskoraka u dosadašnjem toku pristupnih pregovora.

Nedović: Vlada i Skupština vratile evropski proces u fazu konkretnih rezultata

Utorak, 16.12.2025 | 14:00

Poslanica Pokreta Evropa sad (PES) Jelena Nedović ocijenila je da je današnje zatvaranje pet pregovaračkih poglavlja sa Evropskom unijom (EU) potvrda da su aktuelna Vlada i Skupština Crne Gore evropski proces vratile u fazu konkretnih i mjerljivih rezultata.

Zirojević: Crna Gora i BiH ostaju bratske države, što prije identifikovati vinovnike incidenta

Utorak, 16.12.2025 | 13:55

Po ko zna koji put normalna Crna Gora osjeća sramotu zbog grupice ekstrema koji rade sve kako bi naštetili dobrosusjedskim odnosima sa nama bratskom Bosnom i Hercegovinom, saopštio je poslanik Socijaldemokrata i funkcioner Evropskog saveza, Nikola Zirojević.

Adžović: Bulevar Tivat - Jaz mora biti završen do maja, ili će izvođači plaćati penale

Utorak, 16.12.2025 | 13:53

Vlada neće odustati od zahtjeva da se radovi na izgradnji bulevara Tivat - Jaz moraju realizovati do maja, saopštila je ministarka javnih radova Majda Adžić na konferenciji posvećenoj turizmu u organizaciji Privredne komore Crne Gore.

Konatar: URA traži kontrolno saslušanje nadležnih u Skupštini zbog enormnog zagađenja vazduha u Pljevljima

Utorak, 16.12.2025 | 13:47

Šef poslaničkog kluba Građanskog pokreta URA Miloš Konatar saopštio je da će na Odboru za ekonomiju, finansije i budžet Skupštine Crne Gore zbog alarmantne situacije zagađenosti vazduha u Pljevljima nakon ponovnog puštanja Termoelektrane u rad tražiti kontrolno saslušanje ministra energetike i rudarstva Admira Šahmanovića, ministra ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Damjana Ćulafića, direktora Agencije za zaštitu životne sredine Milana Gazdića i predsjednika Odbora direktora Elektroprivrede Crne Gore Milutina Đukanovića.

Vuković-Kuč: Promocija nacionalizma i šovinizma neće zaustaviti naše članstvo u EU

Utorak, 16.12.2025 | 13:38

Poslanica Demokratske partije socijalista, Aleksandra Vuković Kuč, komentarisala je incident u kom je vandalizovana ambasa Bosne i Hercegovine u Podgori

Spajić predstavnicima država članica: Nadam se da vidite da Crna Gora već djeluje kao buduća članica EU

Utorak, 16.12.2025 | 13:32

Nadam se da vidite da Crna Gora već djeluje kao buduća članica Evropske unije (EU), poručio je danas predstavnicima država članica EU, predsjednik Vlade Crne Gore Milojko Spajić.

Ministarstvo vanjskih poslova: Uvjereni smo da je Crna Gora spremna da preuzme punu odgovornost u završnici evropskog puta

Utorak, 16.12.2025 | 12:00

Zatvaranje poglavlja dodatno je potvrdilo snažnu posvećenost reformama i učvrstilo poziciju Crne Gore kao najnaprednijeg kandidata u procesu proširenja, saopšteno je iz Ministarstva vanjskih poslova.

Tuča ispred ugostiteljskog objekta u Ulcinju, napadnuti majka i sin: Pet osoba novčano kažnjeno sa 5.900 eura

Utorak, 16.12.2025 | 11:50

Ulcinjani M.N. (23), E.D. (19), A.M. (19), A.U. (19) i A.S. (23) koji su 14. decembra učestvovali u tuči spred jednog ugostiteljskog objekta kažnjeni su sa 5.900 eura, saopšteno je CdM-u iz Uprave policije.