Četvrtak, 29.08.2024 | 09:44
IZVOR: fenix.magazin

VELIKE PROMJENE na popularnoj platformi: Evo šta morate znati ako NARUČUJETE preko nje

Korisnici Amazona koji nemaju Prime članstvo moraće plaćati naknadu za dostavu u iznosu 1.99 eura po pošiljci.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Naime, prethodno su korisnici Amazona mogli besplatno uzeti svoje narudžbe koje su im poslane na paketomate, odnosno urede za preuzimanje paketa ili DHL. Amazon je potvrdio kako se to mijenja te će cijena svake dostave do mjesta za preuzimanje paketa biti 1.99 eura po pošiljci.

Amazon ne naplaćuje troškove dostave samo za dostavu za narudžbe iznad 39 eura. Ništa se ne mijenja za članove Prime pretplate. Dostava ostaje besplatna, prenosi Fenix Magazin.

Promjene uključuju stavke kao što su knjige i Kindle uređaji. Amazon šalje te proizvode bez naknade za dostavu, čak i članovima koji nisu Prime.

“Uvođenje minimalne vrijednosti narudžbe za besplatne dostave do stanica za preuzimanje nije odluka koju uzimamo olako. Struktura cijena se redovno provjerava i prilagođava. Cilj je kupcima ponuditi veću dodatnu vrijednost”, rekao je glasnogovornik Amazona.

Prošle godine Amazon je promijenio minimalnu vrijednost narudžbe, za besplatne dostave za članove koji nemaju Prime članstvo na adrese za dostavu u Njemačkoj. Od tada je minimalna vrijednost narudžbe za besplatne dostave 39 eura umjesto dosadašnjih 29 eura.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Ministarstvo urbanizma: Nastavljeno izvođenje radova na gradilištu u Botunu

Subota, 07.02.2026 | 13:52

Ministarstvo prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine obavjestilo je javnost da su se stekli preduslovi da se gradilište postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu pusti u rad.

ASP: Nezakonito bogaćenje kažnjavati već od 30.000 eura, kazne zatvora uvećati na 10 godina

Subota, 07.02.2026 | 13:47

Za predloženo krivično djelo nezakonitog bogaćenja u vezi sa vršenjem javne funkcije, imovinski prag treba vezati na trideset hiljada eura, a kazne zatvora uvećati na osam i na deset godina, preporuka je Akcije za socijalnu pravdu (ASP) upućena Ministarstvu pravde.

MCP: Crnogorska porodica iz Berlina nastavlja sa podrškom narodnim kuhinjama

Subota, 07.02.2026 | 13:36

Povodom saopštenja za javnost crnogorske porodice iz Berlina, objavljenog krajem prošle godine, koje se odnosilo na obustavljanje njihovih humanitarnih aktivnosti u Crnoj Gori, službenici Mitropolije crnogorsko-primorske imali su priliku da neposredno razgovaraju sa predstavnicima ove filantropske porodice. Kako je saopšteno, porodica je nakon razgovora odlučila da nastavi da pomaže Narodnoj kuhinji.

Marković: Milatović opanjkavanjem Vlade opstruira evropski put Crne Gore

Subota, 07.02.2026 | 13:23

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović je ušao u terminalnu fazu destrukcije, vjerovatno iz razloga što nije zadovoljan rezultatima upornog lobiranja po svijetu u želji da opanjkavanjem sadašnje Vlade izazove usporavanje evropskih integracija, kazala je poslanica Pokreta Evropa sad, Branka Marković.

Herceg Novi: Dvoje uhapšeno zbog pokušaja otmice

Subota, 07.02.2026 | 12:46

Hercegnovska policija identifikovala je i uhapsila dvije osobe koje se sumnjiče za pokušaj otmice u Sutorini.

Lisičić: Koncesija aerodroma - pretvaranje Tivta u podstanara na sopstvenoj zemlji

Subota, 07.02.2026 | 12:57

Odbornik SDP u SO Tivat i predstavnik Evropskog saveza Ćazim Lisičić izjavio je da je aerodrom "zlatna koka" koja treba da razvija taj grad, a ne da puni džepove koncesionaru, te da koncesija aerodroma predstavlja pretvaranje Tivta u podstanara na sopstvenoj zemlji.

Zelenski: Amerika je dala Ukrajini i Rusiji rok do juna za dogovor o okončanju rata

Subota, 07.02.2026 | 13:10

Sjedinjene Američke Države dale su Ukrajini i Rusiji rok do juna da postignu sporazum o okončanju gotovo četverogodišnjeg rata, izjavio je ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski novinarima.

Živković sa Klajnom u Vašingtonu: Doprinos NATO-u kroz povećanje izdavanja za odbranu mora biti prioritet Crne Gore

Subota, 07.02.2026 | 12:17

Odgovorno članstvo u NATO i doprinos njegovom budućem razvoju kroz povećanje izdavanja za odbranu moraju biti prioriteti državne politike Crne Gore, kazao je predsjednik Demokratske partije socijalista (DPS) Danijel Živković.

Spalević najavio: Prijave protiv nelegalnih graditelja u kanalu Mareze

Subota, 07.02.2026 | 12:31

Spalević najavio krivične ili prekršajne postupke protiv vlasnika protivpravnih objekata - kapija, toaleta, mostova, kućica za pse u kanalu Mareze, koji bi trebalo da bude očišćen do kraja marta

Podgorica: Rasvijetljeno 11 krađa, uhapšeno sedam osoba

Subota, 07.02.2026 | 12:03

Podgorička policija rasvijetlila je 11 krađa izvršenih u proteklih mjesec i po. Osam osoba je procesuirano od kojih je sedam uhapšeno, saopšteno je iz Uprave policije.