Četvrtak, 29.08.2024 | 13:06
IZVOR: Revija HAK

Koji se automobili više KVARE – električni ili oni s motorima s unutrašnjim sagorijevanjem?

Električnim automobilima i plug-in hibridima je potrebno tri puta više popravki nego automobilima sa motorima sa unutrašnjim sagorjevanjem.




Foto: Ilustracija/Pexels.com 

Električni automobili imaju manje komponenti od vozila sa unutrašnjim sagorjevanjem. Dakle, barem u teoriji, postoji manje habanja pokretnih djelova i, potencijalno, manje kvarova.

Ipak prema nedavnoj studiji američke kompanije za istraživanje tržišta J.D. Snaga ovo je pogrešna pretpostavka – analizirani podaci i iskustvo vlasnika pokazuju da električni automobili i plug-in hibridi zahtjevaju više popravki u svim kategorijama nego vozila sa motorima sa unutrašnjim sagorjevanjem, prenosi RevijaHAK.

Prema američkoj kompaniji za istraživanje tržišta, električni automobili zahtijevaju znatno više popravki nego motori sa unutrašnjim sagorjevanjem. Električni automobili i plug-in hibridi moraju da idu u servise na popravke tri puta češće nego automobili sa motorima sa unutrašnjim sagorijevanjem.

„Vlasnici najsavremenijih, tehnički vrhunski opremljenih BEV i PHEV vozila se bore sa problemima koji su toliko ozbiljni da svoje novo vozilo ostavljaju na servisima tri puta češće nego vlasnici vozila na benzin" – kaže Frenk Henli , viši direktor Auto Benchmarking u J.D. Power.

Razlozi bi mogli da budu u novim i ranije neproverenim tehnologijama i softverskoj složenosti pomenutih vozila.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Moćna astrološka pojava 23. avgusta – Crni Mjesec u Lavu mijenja energiju Zodijaka

Petak, 22.08.2025 | 14:24

Rijetki „Crni Mjesec“ događa se 23. avgusta u znaku Lava i donosi snažnu energiju promjena, introspekcije i novih početaka.

Namirnice zbog kojih se osjećate umorno - Mnoge od njih rado JEDEMO, ali imaju svoju LOŠU stranu

Petak, 22.08.2025 | 14:53

Nije neobično vratiti se kući s posla nakon iscrpljujućeg dana i ne poželjeti ništa više nego odmah leći u krevet. Međutim, naučnici su utvrdili da se zbog konzumiranja određenih namirnica možete osjećati još umornije.

Britanac poslat u Spuž, nakon čega će biti protjeran iz Crne Gore

Petak, 22.08.2025 | 15:12

Državljaninu Velike Britanije B.G. K.(29) provešće u spuškom zatvoru četiri dana, nakon čega mu je određena zaštitna mjera protjerivanja iz Crne Gore na godinu dana.

Vuković: Šarecova izjava POTVRDA da Vlada obmanjuje javnost, ova većina NE MOŽE uvesti Crnu Goru u EU

Petak, 22.08.2025 | 14:36

Da aktuelna vlast obmanjuje javnost pričom o tome da će Crna Gora, do kraja 2026. ili 2027. godine, biti spremna da postane dio Evropske unije, potvrdio je i izvjestilac Evropskog parlamenta za Crnu Goru Marjan Šarec koji je istakao da će biti zadovoljan ako se čitava integracija završi do kraja 2029. godine, kazao je Ivan Vuković, potpredsjednik DPS-a, poslanik u Skupštini Crne Gore i predsjednik Odbora za evropske integracije

DPS: Marković i Šćepanović nastavljaju da POKORNO SLUŽE crkvenim velikodostojnicima

Petak, 22.08.2025 | 15:20

Iz DPS Crne Gore rekli su da spomenik najozloglašenijem četničkom koljaču Pavlu Đurišiću nesmetano putuje od crkve do manstira, čime Crkva Srbije ponovo demonstrira silu i ismijava državu, a država nedvosmisleno pokazuje da je pred Crkvom Srbije kapitulirala.

Ulcinj: Tradicionalna gastronomsko-turistička manifestacija “Noć bamije” privukla veliko interesovanje

Subota, 23.08.2025 | 14:21

Tradicionalna manifestacija “Noć bamije”, osma po redu, održana je sinoć u Starom gradu u Ulcinju.

Novi servis na portalu ePodgorica: Elektronski zahtjev za izdavanje izvoda/informacije iz planskog dokumenta

Subota, 23.08.2025 | 14:10

Novi servis na portalu ePodgorica: Elektronski zahtjev za izdavanje izvoda/informacije iz planskog dokumenta u nadležnosti Sekretarijata za planiranje prostora i održivi razvoj.

PEŠKIR ZA PLAŽU može biti skriveni rizik za zdravlje - Obratite pažnju na OVO

Subota, 23.08.2025 | 12:44

Ljetnja putovanja često znače vrijeme na plaži, sa svim što to podrazumijeva: od soli i pjeska do hlorisane vode u bazenu, kreme za sunčanje, znoja i svega između.

Internet na telefonu vam je SPOR? Isprobajte ovaj TRIK

Subota, 23.08.2025 | 12:12

Spor internet na telefonu utiče na preuzimanje i slanje podataka, čini da se veb stranice duže učitavaju, a video snimci se stalno "koče".

VIDEO: Pogledajte - Šta se desi kada električni automobil stoji parkiran ŠEST MJESECI?

Subota, 23.08.2025 | 11:18

Tesla Model S je bio parkiran šest mjeseci - nije vožen, niti je bio na punjaču, a YouTube kanal Autoalex v2 je pokazao šta se dešava kada pokušate da pokrenete ovakvo vozilo.

Crveni tepih kao uvod u svečano otvaranje 38. Filmskog festivala Herceg Novi

Subota, 23.08.2025 | 10:23

Crveni tepih u centru Herceg Novog na glavnom trgu podno Tore, ugostiće u subotu brojne zvanice i uvesti u svečano otvaranje 38. Filmskog festivala Herceg Novi - Montenegro film festivala na Kanli kuli.

Napitak koji čuva imunitet - Pripremite DOMAĆI SOK OD ARONIJE

Subota, 23.08.2025 | 09:14

Sok od aronije sve više osvaja srca ljubitelja zdravog načina života, i to s razlogom.

Ovo se neće svidjeti gejmerima - POSKUPLJUJE PlayStation 5

Subota, 23.08.2025 | 08:37

Gejming gigant najavljuje povećanje cijena svih verzija svoje PlayStation 5 konzole.

U subotu PROMJENLJIVO OBLAČNO, do 30 stepeni, uz mogućnost KRATKOTRAJNE KIŠE

Petak, 22.08.2025 | 22:03

U subotu nas očekuje pretežno promjenljivo vrijeme sa sunčanim intervalima, saopšeno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Izabrana NOVA LICA u seriji o Hariju Poteru: Poznato ko će igrati Rona, Džini i blizance Vizli

Petak, 22.08.2025 | 21:46

Snimanje prve sezone trajaće do proljeća 2026. godine