Utorak, 03.09.2024 | 15:29
IZVOR: cdm.me

Žakelj: Igrali smo prošle sezone najljepšu košarku, mislim da smo doveli igrače sa karakterom

Trener Budućnosti Voli Andrej Žakelj smatra da je njegov tim igrao najljepšu košarku u drugom dijelu prošle sezone i da treba optimista pred novu sezonu.




Foto: YouTube screenshot/KK SC Derby, arhiva

“Plavi” su proljetos nakon majstorice eliminisani od Partizana u polufinalu plej ofa ABA lige, dok su osvojili crnogorski šampionat.

“Mislim da sportska javnost i svi mi očekujemo dosta od ove sezone. Prošlu godinu, kraj sezone završili smo dobrom košarkom. Taj drugi dio sezone mislim da smo igrali najljepšu košarku u regionu. Kao klub smo napravili sve da kostur ekipe ostane isti, da bi u istom pravcu išli i ove sezone”, rekao je Žakelj gostujući na Jutarnjem programu RTCG-a.

Slovenački stručnjak je zadovoljan kamom u Sloveniji.

“Nakon kampa u Sloveniji i pripremnih utakmica, mislim da ide u tom smjeru, doveli smo igrače koji su pravi karakteri, pravi igrači za nas. Ima tu naravno puno rada, strpljenja, pogotovo svih nas, ali ako bude dobra klima, bez povreda, siguran sam da će ovo dobro da izgleda”.

Zadržan je kostur ekipe, a Žakelj otkriva da su već krajem prošle sezone počeli pregovori sa igračima na koje je klub računao i ove sezone.

“Klub je kada se prošla sezona primicala kraju več počeo a radi na rosteru sa mnom za ovu sezonu. Brzo smo završili pregovore sa igračima koji su nam bili bitni da ostanu. Mislim da ne samo kvalitet, nego i karakter, i da je bitnije kako će igrač da se uklopi u svlačionici, na terenu, van terena, hemija je bitna. I pojačanja su se uklopila dobro”.

Džuvan Morgan je jedan od pojačanja.

“Mislim da ima napadački talenat. Smiren je momak, dobar karaktet, nije tipičan američki igrač, malo je povučen. Vrlo je dobar momak, ima kvaliter. Imao je odličnu sezonu u Rusiji u dva kluba. Malo je drugačiji tip od Makundua koga smo imali prošle sezone, može da raširi jer ima dobar šut. Ima i defanzivu, tako da mislim da će mu malo vremena trebati da se privikne na sve, ali već pokazuje kvalitete”.

Stigao je i Rašid Sulejmon.

“Rašida Sulejmona već znamo, dugo godina je igrao u Francuskoj, pa Saragosi, bio u Vulvsima prošle sezone. On nije samo “bek šuter”, nego i “bek pogađač”, a to će nam značiti puno. Iskusan je igrač, jedan od iskusnijih u našem timu uz Farela. Ja kao trener ga pratim već par sezona, a mislim da ga je i Budućnost prije par sezona probala dovesti. Nije samo skorer, nego igra i odbranu, što volim kod igrača i na čemu insistiram. Komunikativan je dosta, što je suprotnost Morganu, taman da ga probudi”.

Osvrnuo se i na Mateja Drežnjaka i Đorđa Jovanovića.

“Mateja znam dobro, ja sam ga doveo u SC Derbi. Dobar atleta, jak, konstantan. Igrač na kojeg trener može da se osloni, vidim ga kao jednog bitnog igrača u sastavu. Jovanović je crnogorski igrač koji ima odlične fizičke predispozicije, vrlo je vrijedan i radan. Solidno je igrao u G ligi, dobiće priliku i ovdje”.

Judoku Azubikija je posljednji stigao iz NBA lige.

“On je malo specifičan igrač, prvi put je van Amerike. Sjajne predispozicije, veliki talenat, fizički jak. Nije imao dobru sezonu prošle godine, ali je bio u dva odlična sistema. On je mladić i dalje ima 24 godine, na pragu 25. Ima dovoljno vremena do početka sezone”.

Ove godine ABA liga je još jača. Partizan i Crvena zvezda sa nerealnim budžetima, tu je Dubai, Spartak koji dolazi sa velikim ambivijama, Cedevita Olimpija.

“Mislim da moramo da smo uvijek među četiri u ABA ligi. Ako budemo mogli da malo poremetimo beogradske klubove, super. Moramo da imamo najviše ciljeve i siguran sam da ako smo zdravi da možemo konkurisati čak i njima u nekim situacijama. Moramo i da smo realni i da prvo obratimo pažnju na sebe.Evrokup je bolna tačka prošle sezone. Tu smo svi smatrali da je moratlo bolje. Ove godine je grupa interesantna, ali i takmičnje je ove sezone samo nijansu slabije od Evrolige sa budžetima klubova”, zaključio je Žakelj.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Keković: Ako Vlada ne pristupi kolektivnom ugovoru, slijede radikalniji oblici sindikalne borbe

Nedjelja, 03.05.2026 | 21:39

Unija slobodnih sindikata upozorila je da bi, ukoliko u narednih 15 dana ne bude pomaka u pregovorima o opštem kolektivnom ugovoru i povećanju zarada, mogla posegnuti za radikalnijim oblicima sindikalne borbe, uključujući generalni štrajk i blokade. Sindikati tvrde da Vlada odugovlači socijalni dijalog, dok zaposleni u javnom sektoru sve teže podnose rast troškova života i odlazak radne snage.

Tri osobe povrijeđene u udesu u Zeti

Nedjelja, 03.05.2026 | 21:38

Tri osobe su povrijeđene u saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila u Zeti, u blizini logističkog centra Voli.

NATO u šoku zbog Trampove odluke o povlačenju vojnika iz Njemačke: "Kažnjava saveznike, a šteti SAD-u"

Nedjelja, 03.05.2026 | 21:01

Visoki zvaničnici NATO-a nijesu bili unaprijed obaviješteni o odluci američkog predsjednika Donalda Trampa da u narednih šest do dvanaest mjeseci povuče 5000 vojnika iz Njemačke, a za nju su saznali tek nakon što ju je Pentagon objavio u petak.

Vraća se Novak Đoković

Nedjelja, 03.05.2026 | 21:07

Novak Đoković ponovo na terenu, čeka se samo zvanična potvrda.

Sjutra Dan žalosti u Opštini Zeta

Nedjelja, 03.05.2026 | 20:11

Predsjednik Opštine Zeta, Mihailo Asanović donio je odluku da sjutra proglasi Dan žalosti povodom tragedije na Skadarskom jezeru.

Završena adaptacija stare zgrade Vlade za SDT i SPO

Nedjelja, 03.05.2026 | 20:00

U Podgorici će sjutra biti održana konferencija za medije povodom završetka radova na adaptaciji stare zgrade Vlade za potrebe Specijalnog državnog tužilaštva i Specijalnog policijskog odjeljenja.

Šćepanović: Semafori u Ulici slobode ostaju, predložena izmjena rada svjetlosnih signala

Nedjelja, 03.05.2026 | 21:33

Dio Ulice slobode, nakon rekonstrukcije, ima modernu javnu rasvjetu i svjetlosnu signalizaciju, podzemne instalacije, kao i zasađena stabla primorskog hrasta. Ipak, iako je proglašena pješačkom zonom – i dalje su prisutni semafori koji regulišu saobraćaj, što je izazvalo određene nedoumice.

Junajted dobio najveći ostrvski derbi i vratio se u Ligu šampiona

Nedjelja, 03.05.2026 | 18:57

Dvije godine u Ligi šampiona nije bilo jednog od njenih simbola. Bilo je potrebno resetovanje i ono je stiglo sa jednim od najpotcjenjenijih igrača u eri ser Aleksa Fergusona, Majklom Kerikom - Mančester junajted je dobio najveći ostrvski derbi protiv Liverpula (3:2) i tri kola prije kraja Premijer lige obezbijedio povratak u elitno evropsko takmičenje.

Pojačane akcije policije u centralnoj regiji: Jedna osoba uhapšena zbog droge, devet vozača privedeno

Nedjelja, 03.05.2026 | 18:37

Policija je saopštila da je sprovela više pretresa i 20 akcija „Racija“ usmjerenih na pripadnike organizovanih kriminalnih grupa i operativno interesantna lica. Uhapšena je jedna osoba zbog sumnje na zloupotrebu narkotika, dok je devet vozača uhapšeno zbog saobraćajnih prekršaja.

Đilas: Vučić želi izbore 12. jula jer tada ne bi glasalo nekoliko stotina hiljada ljudi

Nedjelja, 03.05.2026 | 18:13

Predsjednik Stranke slobode i pravde (SSP) Dragan Đilas ocijenio je danas da je jedini razlog zbog kojeg bi predsjednik Srbije Aleksandar Vučić raspisao izbore za 12. jul, činjenica da tada ne bi moglo da izađe na glasanje nekoliko stotina hiljada ljudi, koji bi bili na odmorima, ili na radu u inostranstvu.