Srijeda, 04.09.2024 | 12:11
IZVOR: index.hr

Stiže VEGANSKA Nutella - Da li biste probali popularnu poslasticu u NOVOM IZDANJU?

Italijanska korporacija Ferrero u utorak je potvrdila lansiranje veganske Nutelle, koju će na tržište zvanično lansirati 5. septembra u Italiji, Francuskoj i Belgiji, što se podudara s Nutellinim šezdesetim rođendanom.




Foto: Facebook screenshot/Ferrero

Veganska će Nutella uskoro biti dostupna i u Njemačkoj, a umjesto mlijeka, sadržavaće rižin i sirup slanutka.

"Ukus i tekstura potpuno su isti", rekli su iz Ferrera. Nova će se verzija čokoladnog namaza proizvoditi u Italiji u fabrici Sant'Angelo dei Lombardi, iako je najveća proizvodnja Nutelle smještena na sjeveru Francuske, u gradu Villers-Escallesu. 

Korporacija je sprovela pet godina istraživanja kako bi usavršila novi proizvod i zadovoljila želje kupaca koji ga godinama iščekuju, a ciljevi su im utrostručiti prodaju proizvoda biljnog porijekla. 

"Već 60 godina miliona ljudi širom svijeta započinju svoj dan doručkom s Nutellom. Uzbuđeni smo što možemo poželjeti dobrodošlicu još većem broju ljudi u brend koji nudi Nutellu na biljnoj bazi, najnoviji dodatak rastućoj Nutella porodici. Razvili smo ovu inovaciju kako bismo pružili ukusan novi izbor koji donosi nepogrešivo iskustvo Nutelle u biljnoj verziji, zamjenjujući mlijeko biljnim sastojcima, nudeći isti odličan ukus, glatku teksturu i izvrstan kvalitet po kojem je brend Nutella poznat i voljen", u saopštenju je izjavio predsjednik Nutelle Thomas Chatenier.

Direktorica za robne marke Vegetarijanskog društva izjavila je da "pozdravljaju napore kompanije Ferrero da zadovolji potrebe i očekivanja miliona potrošača koji slijede biljnu i vegansku prehranu" te je potvrdila da im je zadovoljstvo objaviti da nova Nutella na biljnoj bazi ispunjava stroge kriterijeume Vegetarijanskog društva za vegansku akreditaciju. 

Planovi su da se veganska verzija Nutelle globalno lansira ove jeseni, prvo na odabranim evropskim tržištima, a biće pakovana u staklenim teglama od 350 grama sa zelenim poklopcem, prema standardima za veganske proizvode. 

Nedavno se pojavila u nekoliko prodavnica u Napulju, po cijeni od 2.60 eura. 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Novo ispitivanje pokazalo ohrabrujući rezultat: Vakcina uklonila tumore kod 15 pacijenata

Nedjelja, 31.05.2026 | 20:30

Međunarodno ispitivanje u 11 zemalja pokazalo je da je vakcina pod imenom Amivantamab dala snažan odgovor kod pacijenata s uznapredovalim rakom koji nije reagovao na ranije tretmane, piše Guardian.

Glavni grad zadržao cijene legalizacije, otplata naknade moguća i do 30 godina

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 08:38

Sekretarijat za planiranje prostora i održivi razvoj Glavnog grada saopštio je za Portal RTV Podgorice da cijene naknade za komunalno opremanje ostaju nepromijenjene i kreću se od 48 do 148 eura, u zavisnosti od gradske zone, dok će građani moći da je otplaćuju i do 30 godina.

Zajednički press ministara Crne Gore, Francuske i Njemačke, tema - finalizacija procesa pristupanja EU

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 08:27

Ministarstvo evropskih poslova organizovaće danas u 13 sati konferenciju za medije.

Podgorički Dom zdravlja uvodi noćni rad pedijatara u Institutu za bolesti djece: Ljekari će dežurati nakon 21 sat

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 11:15

Od naredne sedmice podgorički Dom zdravlja uvodi noćni rad pedijatara u Institutu za bolesti djece, gdje će ljekari dežurati nakon 21 sat.

Turković: Prosječna zarada porasla sa 876 na 1.012 eura, realni rast 11,2 odsto

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 09:29

Državni sekretar u Ministarstvu finansija, Tarik Turković, saopštio je da je realni rast prosječne neto zarade u Crnoj Gori 2025. u odnosu na 2024, prema zvaničnim podacima MONSTAT-a, iznosio 11,2 odsto.

Košta: Posvećenost EU Zapadnom Balkanu je stvarna, kao i prilika za proširenje EU

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 19:45

Predsjednik Evropskog saveta Antonio Košta koji na turneji po Balkanu, izjavio je danas u Sarajevu da je posvećenost Evropske unije (EU) Zapadnom Balkanu stvarna, kao što je stvarna i prilika za proširenje EU.

Huter: Priznanje nasilne aneksije i bijelog terora je zaista iskorak, šteta što to ne možemo čuti od Andrije Mandića

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 19:30

Priznanje nasilne aneksije i bijelog terora je zaista iskorak. Šteta što to ne možemo čuti od Andrije Mandića, da nam to uživo prizna, poručio je poslanik DPS-a Oskar Huter tokom skupštinske rasprave o Prijedlogu izmjena i dopuna Zakona o statusu dinastije Petrović Njegoš.

Bivši direktor Uprave za šume PJ Berane demantovao policiju: Za krivičnu prijavu sam saznao iz medija

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 19:15

Bivši direktor Uprave za šume i gazdovanje područne jedinice Berane Ž.T. demantovao je navode Uprave policije i kazao da je za krivičnu prijavu koja je protiv njega podnijeta saznao iz medija.  

Milatović: Pitanje Prevlake riješiti odgovorno i državnički, nijesam pogledao film o referendumu

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 19:04

Samit EU-Zapadni Balkan biće svojevrsna politička prekretnica za Crnu Goru na putu ka Evropskoj uniji, jer najveći broj lidera koji odlučuju o našem članstvu nikada nijesu posjetili našu državu - kazao je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović u emisiji "Ukrštene riječi", na Televiziji E.

Uprava policije: Pojačane mjere i privremene restrikcije u Tivtu, angažovano preko 1.500 policajca

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 18:25

Povodom Samita Evropska unija – Zapadni Balkan, koji će 4. i 5. juna biti održan u Tivtu, Uprava policije realizuje opsežne pripremne aktivnosti na planu bezbjednosti i koordinacije svih nadležnih subjekata uključenih u organizaciju ovog događaja.

Gorčević: Cilj ostaje da do kraja godine zatvorimo sva poglavlja

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 18:14

Crna Gora nastavlja da bilježi snažan napredak u procesu pristupanja Evropskoj uniji EU, sa jasnim ciljem da do kraja godine zatvori sva pregovaračka poglavlja, navela je ministarka evropskih poslova Maida Gorčević.

Mijatović napustio Partizan

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 18:53

Nakon današnje Skupštine potpredsjednik za sportska pitanja odlučio da podnese neopozivu ostavku

Dukaj: Crna Gora potvrđuje lidersku ulogu u sajber otpornosti regiona

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 18:38

Ministarstvo javne uprave Crne Gore, u saradnji sa Centrom za izgradnju sajber kapaciteta Zapadnog Balkana (WB3C), organizovalo je regionalnu ministarsku posjetu Paris Cyber Summitu, jednom od najznačajnijih međunarodnih događaja posvećenih sajber bezbjednosti i digitalnoj otpornosti, saopštili su iz Ministarstva javne uprave Crne Gore.  

Popović: Vladajuća većina po običaju neozbiljna, odugovlačenjem svjesno koče rješavanje krize koju su sami izazvali

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 18:12

Opozicija je saopštila da je odgovor vladajuće većine na platformu za prevazilaženje političke krize neozbiljan i neodgovoran, ocjenjujući da bi dalje odugovlačenje dijaloga značilo produžavanje krize i usporavanje evropskog puta Crne Gore, te pozvala vlast da prihvati ponuđena rješenja radi političke stabilnosti i ubrzanja eurointegracija.

Muzeji Kotor dobitnici nagrade Europa Nostra za projekat „Pacijenca“

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 18:00

 Opštinska javna ustanova Muzeji Kotor dobitnik je prestižne nagrade „Europa Nostra“ za projekat „Pacijenca“, posvećen očuvanju i promociji dobrotske čipke kao dijela nematerijalne kulturne baštine. Ministarka kulture i medija Tamara Vujović ocijenila je da je riječ o velikom uspjehu koji potvrđuje značaj zaštite i valorizacije ovog jedinstvenog kulturnog nasljeđa.