Srijeda, 04.09.2024 | 15:24
IZVOR: rtcg.me

Radović: PONOSAN sam što sam opet OSVOJIO MEDALJU

Stonoteniser Filip Radović ostvario je osnovni cilj na Paraolimpijskim igrama u Parizu - odbranio je bronzanu medalju od prije tri godine.




Foto: YouTube screenshot/Trans World Sport

Objektivno smo se nadali i meču za zlatno odličje, ali je drugi igrač u klasi S10 izgubio u polufinalu od dvije pozicije slabije rangiranog i sinoć raspoloženijeg Kineza Liana Haoa 3:1.

"Ponosan sam na sebe što sam uspio da, nakon Tokija, ponovo osvojim bronzanu medalju. Krivo mi je što nijesam izborio finale i potvrdio barem drugo mjesto sa Svjetske rang liste. Iskreno, mislim da sam u protekle dvije godine pokazao da zaslužujem to mjesto. Kinez, koga sam prethodno tri puta savladao, bio je bolji i zasluženo pobijedio", prokomentarisao je Radović.

Trener Vladimir Marić zamijenio je prošle godine Nikolaeua Lupeleskua da osvježi stručni rad sa Radovićem i Lukom Bakićem, kojeg je u osmini finala eliminisao Japanac Funajama 3:0.

ČITAJTE DETALJNIJE!

Filip Radović nije stigao do finala, ali bronzana medalja je ponovo obasjala Crnu Goru

"Filip je ispunio osnovni cilj i osvojio bronzanu medalju. Željeli smo i očekivali da ode i korak više, da odigra finale sa Čojnovskim. Na žalost, Kinez je bio bolji. Luka nije odigrao na svom nivou. Kao i Radović došao je spreman. Odradili smo dobre pripreme. Nije imao sreće na žrijebu, dobio je najtežeg rivala u osmini finala, a i nije odigrao na svom nivou", ocijenio je Marić učinak reprezentativaca.

Kinesko - japanska veza zaustavila je naše stonotenisere na Paraolimpijskim igrama u Parizu, ali vjerujemo u njihov dalji napredak. Filip Radović je u vrhu klase S10, Luka Bakić konkurentan.

Temelj za nastavak sigurnog hoda ka velikim takmičenjima, uz neizbježan plan za idući paraolimpijski ciklus.

Radović će se naći na trećem stepeniku pobjedničkog postolja nakon finalnog duela između neprikosnovenog Poljaka Čojnovskog i Kineza Haoa, koji će početi u 21 sat. Prethodno će ambasador Crne Gore u Francuskoj, Ivan Ivanišević, organizovati svečani prijem za naše sportiste, trenere i delegaciju na Paraolimpijskim igrama u Parizu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Specijalna izvjestiteljka UN-a: Izrael, SAD i neke EU države dužne finansirati obnovu Gaze

Petak, 12.12.2025 | 21:55

Specijalna izvjestiteljka UN-a za okupirana palestinska područja izjavila je u petak da Izrael treba snositi troškove obnove Gaze zajedno sa SAD-om i drugim glavnim državama koje mu isporučuju oružje.

Kalas: EU odlučila da na neodređeno vrijeme imobiliše svu rusku imovinu

Petak, 12.12.2025 | 21:41

Šefica evropske diplomatije Kaja Kalas objavila je danas da je Evropska unija (EU) odlučila da na neodređeno vrijeme imobiliše svu rusku imovinu.

CZIP: U parku prirode Piva snimljen ris nakon 10 godina

Petak, 12.12.2025 | 21:22

Ekipa Centra za zaštitu i proučavanje ptica koja se bavi monitoringom krupnih zvijeri to je potvrdila nakon pregledanih snimaka sa kamera-zamki.

Presuda 28. januara - Medenica: Za Crnu Goru sam spremna život dati, obraz nikad i nikom

Petak, 12.12.2025 | 21:11

Za 28.januar 2026.zakazano je izricanje presude u postupku u kojem se sudilo Milošu Medenici, Vesni Medenici i grupi.

Ivanović – Kirno: Razmotrene mogućnosti jačanja veza Crne Gore i Argentine, naredna godina prilika za organizovanje zajedničkih aktivnosti

Petak, 12.12.2025 | 21:04

Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove Filip Ivanović se drugog dana boravka u Buenos Ajresu, u okviru zvanične posjete Argentini, sastao sa ministrom vanjskih poslova Argentine, Pablom Kirnom Magraneom na kojem, je, kako je saopšteno, potvrđena spremnost obje strane da unaprijede politički dijalog i podstaknu razvoj konkretnih oblika saradnje između dvije države.

VIDEO: Upoznajte Ozija - psa sa NAJDUŽIM JEZIKOM na svijetu koji je osvojio internet

Petak, 12.12.2025 | 20:34

Ozzy je privukao pažnju miliona ljudi širom svijeta kada je službeno izmjeren i potvrdio da ima najduži jezik ikada zabilježen kod psa koji još živi — gotovo 20 centimetara! Ovaj simpatični mješanac sada je viralna zvijezda na društvenim mrežama.

Odbornik DPS-a poklonio Vranešu rever zastavu Crne Gore; Vraneš: Istina je da nebo nigdje nije plavo kao iznad Crne Gore

Petak, 12.12.2025 | 20:01

Višemjesečna politička blokada u Pljevljima je, makar privremeno, završena. Skupština opštine je danas profunkcionisala, ali odnosi unutar vladajuće većine i dalje su zategnuti jer odbornici Pokreta Evropa sad (PES), Građanskog pokreta URA i doskorašnji odbornik Socijalističke narodne partije (SNP) nisu ni danas došli na sjednicu, prenose Vijesti.    

Rakočević: Radićemo duže nego što je potrebno da bi bili sigurni da neće proći ništa ispod radara

Petak, 12.12.2025 | 20:05

Od mišljenja Brisela zavisi i usvajanje više od 70 zakona među kojima ih je najviše iz oblasti finansija i rada. Dok poslanici većine vjeruju da će na vrijeme završiti zadatak, jer planiraju da rade i vikendom, opozicija je skeptična, ali najavljuje podršku zakonima. Najviše polemike je u vezi sa zakonom kojim se predviđa 13. plata. Socijalni savjet traži šire konsultacije.

Trampova administracija spremna da ukine finansiranje međunarodnih sudova

Petak, 12.12.2025 | 19:43

Administracija predsednika SAD Donalda Trampa započela je pripreme za radikalne promjene u američkoj spoljnoj i pravosudnoj politici, uključujući moguće ukidanje finansiranja međunarodnih sudova i projekata koji su decenijama oblikovali procese na Balkanu, saznaje Newsmax Balkans.

Mićović: Odlukom Odbora za imenovanje građanima vraćeno pravo da biraju predsjednike i zborove bez partijskog uticaja

Petak, 12.12.2025 | 19:30

Odbor za izbor i imenovanja Skupštine Glavnog grada izabrao je vršioce dužnosti predsjednika Savjeta Mjesnih Zajednica.