Petak, 06.09.2024 | 08:27
IZVOR: cdm.me

“Sokoli” na Islandu, Marušić: Moramo da mislimo samo na prvu narednu utakmicu

Crnogorski fudbaleri večeras od 20.45 gostuju Islandu – biće to premijerna utakmica u B Ligi nacija, u grupi u kojoj su još Vels i Turska.




Foto: FSCG, arhiva

“Sokoli” su oslabljeni, nema nekoliko standardnih prvotimaca (poput Savića, Vujačića, Kuča i Jankovića), ali konstanta je Adam Marušić.

As Lacija vjeruje da Crna Gora ima šta da ponudi u grupi koja je – kako kaže – zanimljiva.

“Dobili smo zanimljivu grupu u Ligi nacija, mislim da možemo da igramo sa svima, ali ne razmišljamo sada dalje od prve utakmice. Fokusirani smo na meč sa Islandom, pa tek onda na sljedeće duele. Vidjećemo kroz utakmice koji je naš cilj”, rekao je Marušić.

Od njega se očekuje da u Rejkjaviku bude vođa, jer će i Stevan Jovetić gotovo sigurno početi meč s klupe.

“Imamo dosta novih, ali i mladih igrača. Kroz sve ove godine navikli smo da imamo pehove sa povredama, non-stop neku grupu odsutnih, ali to je dio fudbala. Moramo se okrenuti onima koji su tu. Sigurno će svi dati maksimum. Možemo da ostvarimo dobar rezultat”, dodao je Marušić.

Island je tim koji mora da se poštuje.

“Igramo protiv veoma dobre reprezentacije, ali imamo šanse. Gledali smo snimke, znamo u čemu možemo da tražimo priliku za dobar rezultat”, istakao je Marušić.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Utorak donosi PROMJENU VREMENA - Pročitajte prognozu za 23. decembar

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 21:49

U utorak se očekuje umjereno do potpuno oblačno vrijeme, sa uslovima za slabu mjestimičnu kišu, uglavnom u drugom dijelu dana.

„Kazne do 50.000 eura brišu Desingericu sa scene?“ (VIDEO)

Utorak, 23.12.2025 | 12:12

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković najavio je pooštravanje mjera protiv izvođača čiji nastupi, kako navodi, negativno utiču na djecu i mlade.

Milatović: Pozivam Vladu, Glavni grad, Opštinu Zeta, Botunjane i Delegaciju EU da se sastanemo u srijedu: Očuvanje mira i bezbjednost su apsolutni prioritet

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 21:33

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović pozvao je predstavnike državne vlasti, Delegaciju EU, predstavnike lokalne vlasti dvije opštine, kao i mještane Botuna da se sastanu u srijedu kako bi zajednički pronašli rješenje za izgradnju postrojenja u Botunu.

Purić podnio ostavku na mjesto direktora Turističkog centra Durmitor

Utorak, 23.12.2025 | 08:04

Direktor Turističkog centra Durmitor Marinko Purić podnio je ostavku na tu funkciju zbog nesreće koja se desila u subotu na skijalištu Savin kuk 2, u kojoj je stradao državljanin Njemačke, a njegova supruga je povrijeđena.

Mujović posjetio porodicu: Za psa Meda praznici su došli ranije

Utorak, 23.12.2025 | 11:47

Dok smo jutros čekali da li će se komunalna inspekcija pojaviti da oduzme Danijeli psa Meda(iako su rekli da neće, tu smo), primio sam poziv iz kancelarije gradonačelnika koji je izrazio želju da posjeti Danijelu, njenog sina i Meda, pruži im podršku i donese poklone za praznike, naveo je u svojoj objavi građanski aktivista Aleksandar Dragićević.

Isplatiće 10.000 eura vojniku povrijeđenom u udesu prilikom povratka sa dužnosti gašenja požara

Utorak, 23.12.2025 | 20:50

Vojnik Siniša Golubović je 16. avgusta teško povrijeđen u udesu u tunelu Budoš

Plate i penzije u Crnoj Gori u odnosu na region - gdje se živi bolje?

Utorak, 23.12.2025 | 20:26

U 2025. godini Crna Gora je izbila na čelo regiona po visini nominalnih zarada i penzija.

Koprivica: U prvih nedelju dana akcije „Petarda“ zaplijenjeno preko 30 hiljada petardi, kazne rigorozne

Utorak, 23.12.2025 | 20:12

Uoči novodišnjih praznika, policija realizuje tradicionalnu akciju Petarda u cilju suzbijanja nelegalne prodaje pirotehničkih sredstava.

Uključivanje Roma u politički život

Utorak, 23.12.2025 | 20:00

Nacrt strategije za unapređenje kvaliteta života Roma i Egipćana u Crnoj Gori do 2030.

Smanjen broj stranaca snizio kirije na primorju

Utorak, 23.12.2025 | 19:54

Odlazak stranih državljana već se odražava na tržište nekretnina i turizam u Crnoj Gori.

Istorija za Jovovića: Crnogorac osvojio sva četiri trofeja u Kuvajtu

Utorak, 23.12.2025 | 19:46

Nebojša Jovović ušao je u anale kuvajtskog fudbala i Persijskog zaliva uopšte – postao je prvi trener sa sva četiri osvojena trofeja koji su bili na talonu jedne sezone.

Gusinje: Ronioci izvukli tijelo muške osobe iz rijeke Ljuce

Utorak, 23.12.2025 | 19:36

Ronioci Regionalog ronilalnog centra Bijela večeras su iz rjeke Ljuce u Gusinju izvadili tijelo muške osobe.

Gori deponija u Kolašinu, vazduh zagađen

Utorak, 23.12.2025 | 19:20

Zbog požara na deponiji u Bakovićima u Kolašinu vazduh u toj opštini je zagađen, zbog čega je Opština Kolašin u objavi na instagramu pozvala građane da izbjegavaju boravak na otvorenom prostoru

Mujović: Ciljevi su poboljšanje infrastrukture i razvoj turizma; Krnić: Podgorica nije turistička destinacija, već usputna stanica

Utorak, 23.12.2025 | 19:11

Gradonačelnik Saša Mujović predstavio je Predlog Strateškog plana razvoja Glavnog grada Podgorica 2026-2031, navodeći da je potrebno usvojiti kvalitetan Strateški plan nakon čega slijedi izrada i donošenje PUP-a i DUP-a.

Naučnici upozoravaju: „Oružje za kontrolu uma“ više nije samo naučna fantastika

Utorak, 23.12.2025 | 18:50

Načnici pozivaju na globalnu akciju kako bi se zaustavila zloupotreba neurologijskih istraživanja u korištenju hemikalija kao „oružja za kontrolu uma“.