Petak, 06.09.2024 | 21:56
IZVOR: citymagazin.rs

TREJLER za film Snežana ima MILION dislajkova na Jutjubu -Da li je OSUĐEN na PROPAST?

Drama oko nove Snežane ne prestaje. Sljedeće godine izlazi rimejk Diznijevog animiranog filma Snežana i sedam patuljaka iz 1937. godine, koji se ujedno djelimično bazira na bajci Snežana i sedam patuljaka braće Grim iz 1812. godine.




Foto: YouTube screenshot/Walt Disney Studios

Ali, čini se da niko ovime nije oduševljen.

Trejler za novu Snežanu objavljen je pre tri nedjelje. Za to vrijeme prikupio je više od 9 miliona pregleda, ali i nevjerovatnih milion dislajkova naspram samo 80-ak hiljada lajkova, piše Index.

Filmu se niko ne raduje

“Pogledao sam trejler samo jer sam vidio da ima milion dislajkova i želim da budem dio te zajednice”, “Jedino dobro što je Disney napravio ovim trejlerom je što je ostavio otvorene komentare”, “Konačno su uspjeli. Napravili su film koji niko neće poželjeti ilegalno da gleda na internetu”, “Komentari su zabavniji od trejlera”, “Disney radi na miru u svijetu jer su napravili nešto što mi svi mrzimo”, “Uništavate djetinjstvo”, neki su od komentara.

U rimejku glume Rejčel Zegler kao Snežana i Gal Gadot kao Zla kraljica. Reditelj je Mark Veb, a scenario su napisale Greta Gervig i Erin Kresida Vilson. Iako je riječ o adaptaciji, film će imati malo drugačiju priču. Kako navodi Variety, zvijezde filma Rejčel i Gal potvrdile su da Snežanu ovaj put neće spasiti princ.

Film je bio predmet kontroverzi poput odabira Rejčel Zegler za ulogu Snežane. Rejčel je odgovorila na kritike rekavši da “više nije 1937.”. “Snežanu neće spasiti princ. Ona neće sanjati o pravoj ljubavi. Ona sanja da postane vođa”, rekla je.

Glavne glumice u sukobu?

Gadot i Zegler, čini se, nisu u dobrim odnosima. Gal Gadot, koja glumi Zlu kraljicu, rodom je iz Izraela i javno je podržala svoju zemlju. Odmah nakon objave tizera Rejčel Zegler, koja glumi Snežanu, podijelila ga je na društvenim mrežama. Zatim se nadovezala na tu objavu te u idućem tvitu napisala: “I uvijek se sjetite, sloboda za Palestinu.” Mnogi vjeruju da je Zegler time ciljala na izjave koleginice Gadot.

Komentar Zegler izazvao je bijes među onima koji podržavaju Izrael. Optužili su je za antisemitizam i najavili bojkot filma. Neki su već ranije pozivali na bojkot zbog izraelske glumice Gadot.

Premijera novog filma zakazana je za mart sljedeće godine.

Inače, Snežana i sedam patuljaka iz 1937. smatra se najvažnijim Diznijevim filmom jer je njegov uspjeh pomogao kompaniji da postane jedna od vodećih kreativnih sila 20. vijeka. To je takođe jedan od najvažnijih filmova dosad jer je riječ o prvom dugometražnom animiranom filmu u istoriji.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Šehović: Ne može se stajati uz partizanski spomenik, a biti u vlasti s onima koji slave ili ćute na slavljenje četništva

Nedjelja, 13.07.2025 | 18:24

Antifašizam nije stvar ceremonije nego identiteta. Nije simbol nego obaveza. Nije samo sjećanje, već aktivna borba protiv onih koji bi da opravdaju zločine, izjednače uloge i iznova ponižavaju istinu, poručio je dr Damir Šehović, predsjednik Socijaldemokrata Crne Gore (SD) i jedan od lidera Evropskog saveza.

Rakočević: Crnogorsko društvo mora ustati protiv vlasti koja ruši državu i antifašističke vrijednosti

Nedjelja, 13.07.2025 | 15:54

Trinaesti jul je dan koji služi za vječni podsjetnik da su sloboda i državnost Crne Gore kroz istoriju bili vredniji od života, saopštio je potpredsjednik Skupštine Crne Gore i član Predsjedništva DPS-a Nikola Rakočević.

EXIT uz Hurts, Solomuna i Buraka Yetera okupio preko 55.000 ljudi, Tvrđavu večeras osvajaju Sex Pistols i Frank Carter, DJ Snake, ...

Nedjelja, 13.07.2025 | 14:42

  Na jubilarnom EXIT festivalu, treće festivalsko veče donijelo je spoj kultnih izvođača, čiji su nastupi ostali upisani u istoriju festivala, i onih koji su premijerno kročili na njegove legendarne bine donoseći zvuk novih generacija.

Đurašković: Dečanska ulica na Cetinju dobila TRAJNU dekoraciju inspirisanu crnogorskom zastavom

Nedjelja, 13.07.2025 | 14:19

Gradonačelnik Prijestonice Cetinje Nikola Đurašković, objavio je na društvenim mrežama da je Dečanska ulica dobila trajnu dekoraciju inspirisanu crnogorskom zastavom.

Autoputem od otvaranja do danas prošlo više od 7,7 MILION VOZILA

Nedjelja, 13.07.2025 | 14:06

Autoputem Princeza Ksenija je od otvaranja, 13. jula 2022. godine do danas prošlo je više od 7,7 miliona vozila.

Bela Hadid otkrila TAJNU SAVRŠENIH njegovanih usana

Nedjelja, 13.07.2025 | 13:54

Bela Hadid, jedna od najpoznatijih svjetskih manekenki, nedavno je u intervjuu za "Vogue" otkrila svoj trik za savršeno njegovan izgled usana.

"Na kraju sam odlučila da se POMIRIM sa tim“: Zvijezda serije „Prijatelji“ se borila sa ozbiljnim mentalnim problemom

Nedjelja, 13.07.2025 | 13:27

Obožavali smo je u poznatom sitkomu, a niko nije znao sa čime se suočava.

DPS Nikšić: LOKALNA VLAST nipodaštava crnogorsku istoriju dok narod slavi 13. jul

Nedjelja, 13.07.2025 | 13:13

Delegacija Opštinskog odbora Demokratske partije socijalista (DPS) Nikšić, predvođena predsjednikom Borisom Muratovićem, položila je danas vijence na spomenik Ljubu Čupiću i kralju Nikoli na Trgu slobode, povodom obilježavanja Dana državnosti Crne Gore.

TENDER za adaptaciju sistema grijanja u tri škole

Nedjelja, 13.07.2025 | 12:59

Uokviru aktivnosti usmjerenih na unapređenje energetske efikasnosti i stvaranje boljih uslova za boravak i rad u obrazovnim ustanovama, u toku su radovi na adaptaciji sistema grijanja u tri škole na teritoriji Crne Gore.

Živković položio vijenac na Stražici: Antifašizam je MORALNI TEMELJ savremene Crne Gore

Nedjelja, 13.07.2025 | 12:09

Povodom Dana državnosti Crne Gore, predsjednik Demokratske partije socijalista (DPS) Danijel Živković položio je danas vijenac na Spomenik palim borcima na Stražici u Pljevljima, podsjetivši na ključnu ulogu 13. jula 1941. godine u istoriji crnogorske borbe za slobodu.