Subota, 07.09.2024 | 14:28
IZVOR: kolektiv.me

Rakčević: Kada smo prije 7 godina digli glas da sačuvamo Blok V, naši konkurenti su bili savjetnici DPS-a

Građanima u Bloku V obratio se predsjednik Crne Gore Jakov Milatović poručujući da će Luka Rakčević biti novi gradonačelnik Podgorice, i da je lista Za bolju Podgoricu pobjednička lista.




Foto: Lista "Jakov Milatović - Za bolju Podgoricu"

„Luka je jedini koji zna sve projekte koji se tiču razvoja Bloka V, ali i svih naselja u Podgorici i koji će se zajedno sa ljudima sa ove liste boriti da se svi projekti i vizija Podgorice realizuju. Ovi ljudi su pokazali zašto se razlikuju u odnosu na političku konkurenciju. Za Podgoricu su se borili i iz opozicije i iz vlasti", kazao je Milatović.

Milatović je istakao da su porazili DPS u Podgorici, ali da su nakon toga građanima iznevjerena očekivanja.

"Građani žele promjene na bolje, a ne zamjene. Svi zajedno moramo stati na crtu lošim praksama, moramo nastaviti započetu borbu za ljepšu i bolju Podgoricu. Demokratija nije jednosmjerna ulica, demokratija je svakodnevna borba, za tu borbu ste nam potrebni svi VI, 29. septembra svi zajedno moramo reći veliko DA. Da za bolju Podgoricu, Da za bolju Crnu Goru", zaključio je Milatović.

Luka Rakčević, kandidat za gradonačelnika liste "Jakov Milatović - Za bolju Podgoricu", kazao je da su oni prije 7 godina sa Jelisavetom Kalezić i brojnim građankama i građanima imali veliki protestni skup u Bloku V protiv izgradnje solitera Milenijum od 25 spratova i 100 m visine.

"Mi smo tada digli glas da se Blok V zaštiti, a sa druge strane naši politički konkurenti tada su bili savjetnici DPS-a na polju energetike i na drugim poljima. Mi smo digli glas, pobijedili DPS i sačuvali Blok V, to je jako bitna poruka i podsjetnik svima onima koji 29. septembra treba da zaokruže nekog na izborima u Podgorici", poručio je Rakčević.

Rakčević je istakao da njihova lista ima spremna tri projekta koja će se realizovati u Bloku V.

Prvi i najveći gradiće se na preko od 7 000 kvadrata, u nastavku tržnog centra Bazar čija će izgradnja početi i prije izbora 29. septembra, drugi park, čiji je projekat takođe gotov, gradiće se upravo na mjestu gdje je bio planiran soliter Milenijum, na zelenoj površini koju su sačuvali 2017. godine. Treći park, kako je kazao, biće senior park, preko puta Tološke šume, jer žele i najstarijim građanima i građankama iz Bloka V da obezbijede elementarne uslove za njihovov boravak u prirodi.

Rakčević je kazao da imaju i dva velika projekta koja se tiču novih parking mjesta, prvi je otvoranje podzemne garaže tržnog centra Bazar, a drugi, izgradnja podzemne garaže na tri nivoa preko puta puta Doma zdravlja iznad koje bi dobili i novu zelenu površinu sa prostorom za kulturne sadržaje. On je dodao i da će nastaviti sa rekonstrukcijama fasada u Bloku V.

"Naš plan za Blok V uvijek je bio konkretan, realan i ostvarljiv. Mi znamo kako Podgorica treba da izgleda. Mi se za Podgoricu borimo 15 godina, mi smo zajedno sa svim građanima i građankama bili uvijek tu da odbranimo interese našeg grada i od toga nećemo odustati ma ko bio sa suprotne strane", zaključio je Rakčević.

Predsjednica Opštinskog odbora Glavnog grada PzP-a Branka Bošnjak je kazala da joj je drago što je njihova kampanja krenula iz Bloka V u kojem je odrasla.

"Blok V je poprilično urbanistički uređen, u ovom kvartu su i Dom zdravlja i Osnovna škola, ali smatram da ono što nedostaje, a što će regulisati upravo ova lista, kao okosnica buduće vlasti, jeste da Blok V dobije srednju školu, gimnaziju", istakla je Bošnjak.

Ona je naglasila da će se ova koalicija zalagati i za one najstarije kojima će biti omogućen besplatan javni prevoz tokom cijele godine.

"Imamo brojne projekte i ljude na čelu sa Lukom koji mogu da ih sprovedu, za njihovu realizaciju potrebni ste nam vi i drago mi je što danas ovdje vidim mnoga lica koja su bili dugogodišnji borci protiv bivšeg režima. Sada moramo zaustaviti jedan populizam koji prijeti da nas odvede na dno i znam da ste svi vi toga svjesni, zato i znam da ćemo imati vašu podršku i vidimo se da zajedno slavimo 29. septembra", zaključila je Bošnjak.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Putin upozorio Zapad: Razvoj nuklearnog naoružanja apsolutni prioritet Moskve

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 16:12

Vladimir Putin poručio je da je jačanje ruskih nuklearnih snaga postalo apsolutni prioritet Moskve, u trenutku kada su Rusija i Sjedinjene Američke Države ostale bez ijednog važećeg sporazuma o kontroli nuklearnog naoružanja.  

Klikovac: Neutvrđivanje članova Savjeta RTV Podgorica još jedna potvrda da vlast nema većinu u lokalnom parlamentu

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 15:36

Odbornik Demokratske partije sovijalista (DPS) u Podgorici Andrija Klikovac reagovao je na današnju vijest da nije utvrđena lista kandidata za članove Savjeta RTV Podgorica i poručio da je to još jedna potvrda da vlast u Podgorici nema većinu u lokalnom parlamentu.  

Milatović: Crna Gora mora potvrditi odgovornost prema sopstvenom istorijskom pamćenju

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 14:14

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović govorio je danas na panel diskusiji pod nazivom “110 godina od stradanja crnogorskih dobrovoljaca kod Medove (1916)”, organizovanoj u saradnji Crnogorske akademije nauka i umjetnosti i Matice crnogorske.  

Stojović: Crna Gora ide ka punopravnom članstvu EU, druge države mogu tražiti prečice

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 13:44

Crna Gora je danas najozbiljniji kandidat za članstvo u Evropskoj uniji, saopštio je poslanik Pokreta Evropa sad Gordan Stojović.

Ćorović: Crna Gora je naša država isto koliko i svih drugih koji u njoj žive

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 12:01

Potpredsjednik Bošnjačke stranke i poslanik u Skupštini, Jasmin Ćorović oglasio se povodom reakcija javnosti o nedavnom boravku poslanice BS Kenane Strujić – Harbić u Sarajevu.

Tajna služba ubila mladića koji je pokušao da uđe na Trampovo imanje na Floridi

Nedjelja, 22.02.2026 | 18:38

Tajna služba Sjedinjenih Američkih Država saopštila je da je ubila muškarca koji je pokušao da nezakonito uđe na imanje predsjednika Donalda Trampa Mar-a-Lago na Floridi.

Država u slučaju "Tunel" pretrpjela štetu, pa zabetonirala sramotu

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 16:26

Tunelom koji je prokopan do depoa Višeg suda u Podgorici državi Crnoj Gori napravljena je velika i trajna šteta, a bezbjednosni sektor je pretrpio najveću ili jednu od najvećih sramota u svom radu ikada, ocijenio je sudija Osnovnog suda u Podgorici Borko Lončar u obrazloženju presude u predmetu "Tunel".

VIDEO Haos na ulicama Meksika – ubijen El Menčo, šef Kartela nove generacije

Nedjelja, 22.02.2026 | 21:16

Gusti dim dizao se sa raskrsnica u desetak meksičkih gradova, pošto su lokalni kriminalci počeli da pale automobile, kamione i autobuse u znak osvete zbog ubistva neprikosnovenog lidera jedne od najmoćnijih kriminalnih organizacija u toj državi – Kartela nove generacije Halisko (Cártel de Jalisco Nueva Generación, CJNG). Nemesio Ruben Oseguera Servantes, poznat po nadimku El Menčo, stradao je u obračunu sa meksičkom federalnom policijom u Halisku.

Rusi na koljenima: Ukrajina uništila Putinovu veliku ofanzivu

Nedjelja, 22.02.2026 | 18:44

Uprkos poteškoćama na bojnom polju, Oružane snage Ukrajine uspjele su da poremete ruske planove za veliku ofanzivu 2025. godine, izjavio je za Le Monde vrhovni komandant Oružanih snaga Ukrajine, general Oleksandr Sirski.

Poslije skoro dva vijeka, džinovske kornjače se vratile na galapagosko ostrvo

Nedjelja, 22.02.2026 | 17:10

Džinovske kornjače ponovo lutaju ostrvom Floreana na Galapagos, prvi put poslije više od 180 godina. Puštanje 158 mladih kornjača, uzgojenih u zatočeništvu, na ostrvo dio je Projekta ekološke obnove Floreane koji vodi Uprava Nacionalnog parka Galapagos.

Državljanin Crne Gore uhapšen na aerodromu u Varšavi: Litvanija ga optužuje da je kineski špijun

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 16:27

Tužilaštvo je tražilo da mu se odredi pritvor od sedam dana

Putin upozorio Zapad: Razvoj nuklearnog naoružanja apsolutni prioritet Moskve

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 16:12

Vladimir Putin poručio je da je jačanje ruskih nuklearnih snaga postalo apsolutni prioritet Moskve, u trenutku kada su Rusija i Sjedinjene Američke Države ostale bez ijednog važećeg sporazuma o kontroli nuklearnog naoružanja.  

Đurović: Odbor protivzakonito zaustavio imenovanje članova savjeta RTV „Podgorica”

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 16:08

Odbor za izbor i imenovanja Glavnog grada Podgorica danas je protivzakonito zaustavio proceduru imenovanja novih članova Savjeta RTV Podgorica, ocijenio je Goran Đurović, direktor Media centra.

Zabranili 450 „divljih” sajtova za kocku, ali niču novi

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 16:02

Nelegalni internet priređivači bilježe velike promete, Uprava za igre na sreću, EKIP i CBCG uz izazove pokušavajuda ih zaustave; Godišnje uplate iz Crne Gore iznosile i preko šest miliona eura, sa preko 130 hiljada zabilježenih transakcija; Priređivači često mijenjaju IP adrese, a da bi izbjegli blokade uplata u novcu, pomažu igračima u transakcijama kriptovaluta.

UEFA suspendovala Prestijanija jednu utakmicu

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 15:57

Evropska fudbalska unija (UEFA) privremeno je suspendovala fudbalera Benfike Đanluku Prestijanija na jednu utakmicu u klupskim takmičenjima pod njenom ingerencijom, zbog sumnje na kršenje člana 14 Disciplinskog pravilnika, koji se odnosi na diskriminatorno ponašanje.    

Klikovac: Neutvrđivanje članova Savjeta RTV Podgorica još jedna potvrda da vlast nema većinu u lokalnom parlamentu

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 15:36

Odbornik Demokratske partije sovijalista (DPS) u Podgorici Andrija Klikovac reagovao je na današnju vijest da nije utvrđena lista kandidata za članove Savjeta RTV Podgorica i poručio da je to još jedna potvrda da vlast u Podgorici nema većinu u lokalnom parlamentu.  

Nikšić: Krivična prijava protiv Šavničanina, osumnjičen da je automobilom udario pješaka i pobjegao

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 15:29

Iz Uprave policije saopšteno je da će policija u Nikšiću podnijeti krivičnu prijavu protiv M.B. (37) iz Šavnika zbog sumnje da je 20. februara automobilom udario pješaka, žensku osobu, koja je zadobila teške tjelesne povrede. On je potom pobjegao sa lica mjesta.  

Udruženje Roditelji traži od Vlade da odustane od skraćenja odsustva majkama

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 15:29

Udruženje Roditelji je zatražilo od premijera Milojka Spajića i ministarke rada Naide Nišić da hitno povuku predložene izmjene Zakona o radu, kojima se roditeljsko odsustvo za majke skraćuje na deset mjeseci, dok su dva mjeseca namijenjena isključivo očevima i neprenosiva. Povod za ovaj zahtjev su izuzetno negativne reakcije roditelja.

Manipulacija, ali i pritisak na Crnu Goru: Vučić bi u EU i bez prava veta, iako mu to nije ni nadohvat ruke

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 14:55

Crna Gora treba da razmotri prihvatanje ograničenja prava veta kad uđe u EU, jer odbijanje po svaku cijenu, dok druge zemlje kandidati pristaju, može joj samo otežati poziciju, smatra Strahinja Subotić; Vučićeva obećanja zvuče kao podrugivanje, kaže Željko Pantelić i poručuje da u Uniji ne postoji ni ozbiljna većina, a kamoli konsenzus, da se novim članicama zabrani veto.

Maksimalna kazna zatvora od 40 godina Petru Ćirakoviću zbog svirepog ubistva

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 14:30

Apelacioni sud Crne Gore je odbio kao neosnovanu žalbu branioca optuženog Petra Ćirakovića i potvrdio presudu Višeg suda u Podgorici kojom je ovaj optuženi oglašen krivim i osuđen za krivično djelo teško ubistvo na kaznu dugotrajnog zatvora u trajanju od 40 godina. Ćiraković je u junu 2023. godine tokom pljačke ubio penzionisanog kapetana Slobodana Barovića (81) u Nikšiću.