Nedjelja, 08.09.2024 | 11:49
IZVOR: rtcg.me

Drobnjak: Penzije će biti VEĆE, zakoni garantuju REDOVNU ISPLATU

Povodom svakodnevne polemike o povećanju penzija, oglasio se direktor Fonda PIO Vladimir Drobnjak koji je kazao da će penzije biti sigurne i da neće doći do njihovog smanjenja već da mogu biti samo veće. On je ponovio da će najavljeno smanjenje doprinosa smanjiti prihode u budžetu Fonda PIO.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com

Međutim, on pojašnjava daje fiskalnom strategijom navdeen set mjera koje će nadomjestiti taj budžet.

"To će se nadomjestiti između ostalog uvođenjem poreza kada su u pitanju igre na sreću, oporezivanje nekretnina, uvođenje jedinstvene stope u turizmu od 15 odsto, markiranje goriva. Taj dodatni budžet Fonda PIO će biti popunjen i rastom zarada koje su sada najavljene, tako da će se proširiti poreska baza, smanjiće se siva ekonomija, naveo je Drobnjak  za Portal RTCG.

Dodaje kako će penzije biti sigurne, jer se penzionerima garantuje zakonima redovna isplata penzija sredstvima iz budžeta.

Drobnjak je istakao da penzije u budućnosti neće biti manje iako će lični koeficijenti za određene kategorije stanovnika biti manje, a to su zarade koje su iznad 800 eura.

"Nije sporno ako se pojavljuje negativni lični koeficijent, jer on nije jedini paramentar koji se računa za obračun penzije", dodao je on.

Drobnjak je ponovio da postoje još dva bitna parametra, a to su dužina radnog staža i vrijednost penzije za jedan lični bod, kazao je on ranije.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Dušan
08.09.2024 15:52

Ovo je sramota što rade,penzioneri koji imaju puni radni staž su izjednačeni sa onim koji imaju 15g staža ,to nema niđe u svijetu i nama se ne POVEĆAVAJU penzije i niko ni riječi o tome ,samo ko ima preko 450e se povećava,nema veze koliko ima staža

1 0

OSTALE VIJESTI

Tramp: Iran pristao na nuklearne inspekcije “najvišeg nivoa”

Utorak, 23.06.2026 | 14:27

Američki predsjednik Donald Tramp tvrdi da je Iran pristao na nuklearne inspekcije najvišeg nivoa.

Novi izvještaj o termoelektranama na ugalj: Crna Gora mora pokazati da li je rekonstrukcija TE Pljevlja dala rezultate

Utorak, 23.06.2026 | 09:23

Novi izvještaj CEE Bankwatch Network-a „Comply or Close“ za 2026. godinu pokazuje da zagađenje iz termoelektrana na ugalj na Zapadnom Balkanu i dalje ozbiljno odstupa od standarda koje su zemlje regiona preuzele kroz Ugovor o osnivanju Energetske zajednice. Izvještaj ukazuje na dugogodišnje probleme u sprovođenju propisa, kašnjenja u modernizaciji postrojenja i potrebu da se efekti ulaganja u smanjenje zagađenja ocjenjuju na osnovu potpunih i provjerljivih podataka, navodi Eko-tim.

Sezona obećava: Rastu posjete nacionalnim parkovima, hoteli dobro popunjeni

Utorak, 23.06.2026 | 08:46

Dobar početak ljetnje sezone bilježe u nacionalnim parkovima Biogradska Gora i Durmitor. Kažu, najviše je gostiju iz regiona Zapadne Evrope, ali i Kine. Popunjenost u hotelima je solidna, navode iz Udruženja hotelijera. Očekivanja su ispunjena i među rafterima, nadaju se sezoni boljoj od prethodne.

Gorivo jeftinije sedam do 11 centi

Utorak, 23.06.2026 | 08:40

Sve vrste goriva će od danas su jeftinije sedam do 11 centi, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva.

Damjanović o strancima: Ne tjerati strance koji doprinose ekonomiji

Utorak, 23.06.2026 | 08:26

Crnogorska ekonomija danas je dominantno oslonjena na sektor usluga, u prvom redu na turizam, a velikim dijelom zavisimo i od stranih direktnih investicija.

Veći dio Podgorice ponovo bez struje

Utorak, 23.06.2026 | 16:40

U većem Podgorice ponovo je došlo do prekida snabdijevanja električnom energijom.

Gutić posjetio Centar za socijalni rad za opštine Bar i Ulcinj

Utorak, 23.06.2026 | 16:22

Ministar socijalnog staranja, brige o porodici i demografije, Damir Gutić, sa saradnicima posjetio je Centar za socijalni rad za opštine Bar i Ulcinj, gdje je razgovarao sa direktoricom Elisom Berbo i zaposlenima.  

Cetinje: Najoštrije sankcije za narušavanje javnog reda i mira u naseljima

Utorak, 23.06.2026 | 16:14

Na inicijativu gradonačelnika Prijestonice Cetinje Nikole Đuraškovića, danas je održan sastanak sa predstavnicima Uprave policije, Komunalne policije i inspekcije Prijestonice Cetinje, Sekretarijata za stambeno komunalne poslove i saobraćaj, Sekretarijata za obrazovanje, sport i mlade, kao i Centra za socijalni rad, a povodom sve učestalijih prijava građana o pojavama devijantnog ponašanja među djecom i mladima, narušavanju javnog reda i mira i oštećenju javne infrastrukture u pojedinim gradskim naseljima, saopštili su iz Prijestonice Cetinje.  

Dijana Vučković nova dekanka Filozofskog fakulteta UCG

Utorak, 23.06.2026 | 16:08

Upravni odbor Univerziteta Crne Gore imenovao je danas prof. dr Dijanu Vučković za novu dekanku Filozofskog fakulteta UCG za mandatni period 2026–2029. godine. Na istoj sjednici, prof. dr Tatijana Dlabač imenovana je za dekanku Pomorskog fakulteta Kotor u drugom trogodišnjem mandatu.     

Koja je metoda bolja za mršavljenje: Povremeni post ili brojanje kalorija

Utorak, 23.06.2026 | 16:05

Povremeni post i brojanje kalorija dva su najpopularnija načina za postizanje gubitka težine. Međutim, koja od ove dvije metode mršavljenja donosi bolje rezultate?

Ostaju na snazi granice Opštine Tuzi definisane važećim zakonom

Utorak, 23.06.2026 | 14:41

Svi predlozi za teritorijalne promjene Opštine Tuzi, od obje strane u postupku, odbijeni su, što je jasno konstatovano u zapisniku. Time ostaju na snazi granice Opštine Tuzi definisane važećim zakonom, saopštili su iz Opštine Tuzi.

KCCG uveo mikrotalasnu ablaciju tumora jetre: Nova metoda liječenja uništava maligne lezije bez oštećenja zdravog tkiva

Utorak, 23.06.2026 | 14:33

U Centru za radiološku dijagnostiku Kliničkog centra Crne Gore(KCCG) uvedena je metoda mikrotalasne ablacije malignih lezija jetre.

Tramp: Iran pristao na nuklearne inspekcije “najvišeg nivoa”

Utorak, 23.06.2026 | 14:27

Američki predsjednik Donald Tramp tvrdi da je Iran pristao na nuklearne inspekcije najvišeg nivoa.

Šestoro učenika iz Crne Gore dobilo UWC stipendije za školovanje u inostranstvu

Utorak, 23.06.2026 | 14:24

Ministarka prosvjete, nauke i inovacija Anđela Jakšić-Stojanović upriličila je prijem za ovogodišnje dobitnike stipendija Ujedinjenih svjetskih koledža (UWC) za školsku 2026/2027. i 2027/2028. godinu, povodom njihovog predstojećeg odlaska na školovanje na UWC koledžima.

Potpisan novi sporazum policije i ACV-a: Jači nadzor nad upotrebom dronova

Utorak, 23.06.2026 | 14:00

Direktori Uprave policije i Agencije za civilno vazduhoplovstvo (ACV), Lazar Šćepanović i Ivan Šćekić, potpisali su danas inovirani Sporazum o saradnji u oblasti nadzora i kontrole upotrebe bespilotnih vazduhoplova (dronova), saopšteno je iz tih institucija.