Utorak, 10.09.2024 | 15:06
IZVOR: una.rs

WhatsApp će uskoro moći da ŠALJE PORUKE na druge aplikacije, ali NE SVUDA

WhatsApp i Messenger će imati mogućnost i da dozvole pozive od strane eksternih servisa.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Meta je konačno prikazala koji su kompanijini planovi za eksterne razgovore u WhatsApp i Messenger aplikacijama i kako će oni izgledati.

Promjena, koja stiže korisnicima u Evropskoj uniji, donosi novu opciju koja omogućava da se Messenger i WhatsApp poruke smJeste u isti inboks kao i razgovori eksternih apliakcija ili da se drže odvojeno od njih.

Messenger i WhatsApp takođe dobijaju nova obavještenja, koja će korisnicima staviti do znanja kada mogu da povežu razgovore sa novih podržanih aplikacija.

Od sljedeće godine, korisnici će moći da kreiraju grupne razgovore sa drugim ljudima u eksternim ćaskanjima, dok se za 2027. godinu planira i podrška za eksterne video i glasovne pozive.

U primjeni ovih novih funkcija, Meta će morati da se povinuje nekim zahtjevima. Biće potrebno da, kako i druge kompanije, koristi Signal Protocol kako bi se osigurala privatnost poruka. Meta je u sporazumu istakla da će Signal Protocol omogućiti partnerima na zahtjev.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Ivanović: Crna Gora ne smije propustiti istorijsku šansu za EU, potrebno jedinstvo svih institucija

Nedjelja, 17.05.2026 | 15:15

Potpredsjednik Vlade Filip Ivanović poručio je da je za Crnu Goru ključno da do kraja godine postigne internu spremnost za zatvaranje svih pregovaračkih poglavlja sa Evropskom unijom, upozoravajući da pred državom stoji još mnogo obaveza koje zahtijevaju punu posvećenost izvršne, zakonodavne i sudske vlasti.

Radonjić: Pritisak učinio svoje, ekipa pružila maksimum

Nedjelja, 17.05.2026 | 15:04

Budućnost ni u šestom meču zaredom nije dala gol, pa je nakon remija sa Mornarom šanse za plasman na evropsku scenu svela na minimum. Trener "plavih" Srđan Radonjić ističe da je pritisak učinio svoje.

Perović: Đukanović bestidno pokušava da opere biografiju, mafijaškoj hobotnici stati na kraj

Nedjelja, 17.05.2026 | 14:54

Crna Gora izgleda tačno kako sam predviđao da će izgledati. Ona je nastavila da bude privatni posjed Mila Đukanovića, posjed stečen krvavim razaranjem bivše Jugoslavije, ratnim zločinom, teškim kriminalom, vođenjem crnogorske mafije, račundžijskim služenjem zločincu Slobodanu Miloševiću, poručio je, između ostalog, bivši lider Liberalnog saveza Slavko Perović.

Ubijen dostavljač pice u Hrvatskoj, specijalci i helikopteri traže osumnjičenog

Nedjelja, 17.05.2026 | 14:14

Hrvatska specijalna policija traga za 50-godišnjim muškarcem za kojeg se sumnja da je iz vatrenog oružja pucao u 19-godišnjeg dostavljača pice. Mladić je na licu mjesta preminuo od zadobijenih povreda.

Monstat: Otkupljeno više mlijeka

Nedjelja, 17.05.2026 | 14:04

Ukupna količina otkupljenog kravljeg mlijeka u prvom kvartalu ove godine iznosila je 7,28 miliona litara, što je 10,9 odsto više u odnosu na isti prošlogodišnji period.

U inspekcijskom nadzoru u Kotoru zaplijenjena roba bez žiga vrijednosti od 180.000 EURA

Subota, 16.05.2026 | 21:38

Tokom današnje koordinisane akcije, a na incijativu Koordinacionog tijela za pripremu i praćenje inspekcijskog nadzora u Kotoru, koju su sproveli predstavnici Uprave carina, tržišne i radne inspekcije, privremeno je oduzeta veća količina robe za koju postoji sumnja da povređuje prava intelektualne svojine. Aktivnosti su realizovane u okviru operativnih mjera Koordinacionog tijela za usklađivanje i praćenje inspekcijskog nadzora, sa ciljem suzbijanja prometa krivotvorenih proizvoda i zaštite zakonitog tržišta, saopšteno je iz Vlade Crne Gore.

Kako da provjerite da li je telefon original ili kopija? Jedan kod otkriva sve za nekoliko sekundi

Subota, 16.05.2026 | 21:30

Samo unesite ovaj kod u telefon..

Košarkašice se okupile u Podgorici, Škerović: Cilj je održati kontinuitet rada

Subota, 16.05.2026 | 21:00

Ženska seniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore okupila se u Podgorici, gdje će trenirati do 29. maja, a u međuvremenu odigrati i dvije kontrolne utakmice sa Slovenijom u Mariboru.

Janjušević: Za prva četiri mjeseca 19 stradalih u saobraćaju

Subota, 16.05.2026 | 20:30

Policija čini sve što može da stanje bezbjednosti u saobraćaju bude na najboljem mogućem nivou, uprkos brojnim izazovima, rekao je u Dnevniku TVCG načelnik policijskog Odsjeka za bezbjednost drumskog saobraćaja Ilija Janjušević.

Pravni tim Ane i Mila Đukanovića: Nečuveno da premijer u medijima daje sugestije Vrhovnom sudu kako da odluči

Subota, 16.05.2026 | 18:38

Nečuven i nezakonit presedan je i kada potpredsjednik Vlade u medijima daje, otvoreno i bez imalo zazora, sugestije Vrhovnom sudu kako treba da odluči i kako treba da obrazloži svoju odluku, saopšteno je iz Pravnog tima Mila i Ane Đukanović.