Srijeda, 11.09.2024 | 17:09
IZVOR: kolektiv.me

"Zajedničkim snagama UBRZATI REFORME i integraciju Crne Gore u EU"

Crna Gora je kredibilan i pouzdan partner EU i to je potvrdilo dobijanje pozitivnog IBAR-a. Sada treba odraditi konkretan posao, odnosno sprovesti temeljne reforme i iskoristiti istorijsku priliku da Crna Gora još brže napreduje na putu ka EU i postane prva nova članica, konstatovano je danas na sastanku ministra pravde Bojana Božovića i novoimenovanog ambasadora Evropske unije u Crnoj Gori Johana Satlera.




Foto: Vlada Crne Gore/B.Ćupić

Ministar Božović, kako je saopšteno iz njegovog resora, kazao je da će Ministarstvo pravde završiti sve poslove iz svoje nadležnosti vezano za pristupanje EU.

"Pred nama su brojni izazovi koje moramo savladati. Do sada smo imali partnersku podršku Delegacije EU, posebno na poglavljima 23 i 24. Nadamo se da će tako biti i ubuduće. Od pomoći će nam biti svaka vaša sugestija i kritika jer smo na istom zadatku, ispunjenju svih uslova za učlanjenje Crne Gore u EU“, kazao je Božović.

U saopštenju za medije navodi se da je ambasador Satler istakao da Ministarstvo na temelju do sada urađenog može očekivati i ubuduće “punu podršku delegacije EU u Podgorici”.

Ministar Božović je naglasio da Ministarstvo pravde ima ozbiljne planove kada je riječ o stvaranju zakonskih uslova za borbu protiv korupcije, dodajući da na to obavezuju i preporuke GREKO koje se moraju implementirati do kraja godine.

Iz ministarstva dodaju da Božović očekuje i podršku Delegacije EU i kada je riječ o reformi i digitalizaciji pravosuđa, što, uz stvaranje prostornih i kadrovskih kapaciteta za profesionalan rad sudova i tušilaštava, predstavlja prioritet u radu Ministastva pravde.

Zajednička ocjena ministra Božovića i ambasadora Satlera, kako stoji u dopisu, je da se samo zajedničkim snagama delegacije i vladinih institucija može ubrzati proces integracije Crne Gore u EU.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Američki F-18 otvorio vatru na iranski tanker

Srijeda, 06.05.2026 | 21:29

Američka Centralna komanda (CENTCOM) saopštila je da su njene snage u Omanskom zalivu pucale na tanker pod iranskom zastavom i onesposobile ga.

Vuković Kuč o klicanju četničkom pokretu: Đe je ministar Krapović da se izvini I kaže je li ovo najava proslave jubileja obnove nezavisnosti

Srijeda, 06.05.2026 | 21:05

Poslanica DPS-a Aleksandra Vuković Kuč, komentarisala je tokom sjednice Skupštine snimak na kojem pripadnici Vojske Crne Gore pjesmom kliču Draži Mihajloviću.

Kalač: BS-u smetaju četničke pjesme vojnika, ali ne i četnički vojvoda kojem služe u vlasti

Srijeda, 06.05.2026 | 21:12

  Ne znam zašto je Mirsad Nurković začuđen zbog četničkih pjesama nekih vojnika. Njegov koalicioni partner i predsjednik Skupštine, vojvoda Andrija Mandić, odavno javno baštini upravo takvu ideologiju i vrijednosni okvir. Zato ovakve pojave nijesu incident koji pada s neba, nego logična posljedica politike koja se godinama normalizuje sa samog vrha vlasti, kojoj Bošnjačka stranka danas bezpogovorno služi, kazao je predstavnik Evropskog saveza Alen Kalač.

Istorijski potez Pjongjanga: Kim Džong Un promijenio ustav, definitivan kraj sna o ujedinjenoj Koreji

Srijeda, 06.05.2026 | 19:49

Sjeverna Koreja je revidirala svoj ustav kako bi definisala svoju teritoriju i trajno uklonila sve reference na ujedinjenje Korejskog poluostrva. Ovim potezom zvanično je kodifikovana težnja lidera Kim Džong Una da se dvije Koreje tretiraju kao potpuno odvojene države.

Zelenski: Mađarska vratila pošiljku novca i zlata vrijednu oko 82 miliona dolara

Srijeda, 06.05.2026 | 19:24

Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski saopštio je da je Mađarska vratila pošiljku novca i zlata vrijednu oko 82 miliona dolara koja je ranije zaplijenjena tokom transporta preko mađarske teritorije, ocijenivši taj potez kao "važan korak" ka poboljšanju odnosa dvije zemlje.

Povodom 21. maja tri dana proslave: Nastupaju Sergej Ćetković, Knez, Bojan Marović...

Srijeda, 06.05.2026 | 08:29

Koordinaciono tijelo za organizaciju obilježavanja dvadesetogodišnjice obnove nezavisnosti Crne Gore sa zadovoljstvom najavljuje bogat muzički program koji će u okviru trodnevne proslave okupiti neka od najznačajnijih imena crnogorske muzičke scene, saopšteno je iz Vlade Crne Gore.

Dva znaka više neće biti ista nakon ove nedjelje

Srijeda, 06.05.2026 | 12:22

Ova nedjelja donosi ljubavni preokret za ljude rođene u dva horoskopska znaka.

Uhapšene dvije osobe, oduzeti oružje, municija i luksuzno vozilo

Srijeda, 06.05.2026 | 10:56

Iz Uprave policije saopšteno je da je Regionalni centar bezbjednosti “Zapad” juče sproveo pojačane konrole, usmjerene na suzbijanje kriminal, kojom prilikom su uhapšene dvije osobe, oduzeti pištolj, puška, tzv. prigušivač, kao i jedno luksuzno vozilo.

Iz SNP-a kazali da su prodata dva “Majbaha”

Srijeda, 06.05.2026 | 15:22

Socijalistička narodna partija pozdravlja informaciju da su prodata dva službena vozila marke „Majbah“, čija je ukupna vrijednost prelazila milion eura. Smatramo da je riječ o važnom koraku ka odgovornijem odnosu prema državnim resursima i jasnoj poruci da vrijeme bahatosti, luksuza i rasipanja novca građana mora ostati iza nas.

Još dvije krivične prijave zbog lažnih diploma

Srijeda, 06.05.2026 | 14:30

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija (MPNI) podnijelo je podgoričkom Osnovnom sudu krivične prijave protiv S.Đ. i R.A. zbog sumnje da su dostavile lažne i neistinite obrazovne isprave.

Nezgoda na putu Podgorica-Cetinje, povrijeđene dvije osobe

Srijeda, 06.05.2026 | 21:33

Na putu Podgorica-Cetinje došlo je do saobraćajne nezgode, a najmanje dvije osobe su povrijeđene, pišu “Vijesti”.

FSCG kaznio Sutjesku sa 3500, a Budućnost sa 3000 eura

Srijeda, 06.05.2026 | 21:17

Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Crne Gore, postupajući po prijavama Komisije za takmičenje FSCG, na sjednici održanoj 06.05.2026 godine, izrekla je disciplinske mjere:

Zašto nikada ne bi trebalo da sjedite prekrštenih nogu?

Srijeda, 06.05.2026 | 21:54

Dugotrajno sjedenje prekrštenih nogu bi trebalo izbjegavati zato što ono može izazvati neravnomjerno opterećenje kukova, karlice i donjeg dijela leđa.

Američki F-18 otvorio vatru na iranski tanker

Srijeda, 06.05.2026 | 21:29

Američka Centralna komanda (CENTCOM) saopštila je da su njene snage u Omanskom zalivu pucale na tanker pod iranskom zastavom i onesposobile ga.

Crnogorski pomorci dobro, imaju dovoljno vode i hrane

Srijeda, 06.05.2026 | 20:40

Crnogorsko Ministarstvo pomorstva u stalnom je kontaktu sa italijanskom kompanijom, čiji je brod Frančeska na kome su kapetan i još tri pomorca crnogorski državljani, zaplijenila Iranska revolucionarna garda.

Vuković Kuč o klicanju četničkom pokretu: Đe je ministar Krapović da se izvini I kaže je li ovo najava proslave jubileja obnove nezavisnosti

Srijeda, 06.05.2026 | 21:05

Poslanica DPS-a Aleksandra Vuković Kuč, komentarisala je tokom sjednice Skupštine snimak na kojem pripadnici Vojske Crne Gore pjesmom kliču Draži Mihajloviću.

„Youth 4smart Cetinje“ u završnici za UN nagradu: Projekat iz Crne Gore među najboljima na svijetu

Srijeda, 06.05.2026 | 20:15

Projekat „Youth 4smart Cetinje“, koji razvija crnogorski naučno-tehnološki hub epiSTEMe, ušao je u uži izbor za prestižnu nagradu Međunarodne telekomunikacione unije International Telecommunication Union. 

Ovo su Murinjovi zahtjevi za povratak u Real

Srijeda, 06.05.2026 | 20:26

Povratak koji bi uzdrmao Evropu sve je realnija opcija, ali ne po svaku cijenu. Žoze Murinjo jasno je definisao tri ključna uslova pod kojima bi ponovo sjeo na klupu Real Madrida.

Kalač: BS-u smetaju četničke pjesme vojnika, ali ne i četnički vojvoda kojem služe u vlasti

Srijeda, 06.05.2026 | 21:12

  Ne znam zašto je Mirsad Nurković začuđen zbog četničkih pjesama nekih vojnika. Njegov koalicioni partner i predsjednik Skupštine, vojvoda Andrija Mandić, odavno javno baštini upravo takvu ideologiju i vrijednosni okvir. Zato ovakve pojave nijesu incident koji pada s neba, nego logična posljedica politike koja se godinama normalizuje sa samog vrha vlasti, kojoj Bošnjačka stranka danas bezpogovorno služi, kazao je predstavnik Evropskog saveza Alen Kalač.

Haos u svlačionici Reala pred El Klasiko: Valverde i Čuameni na ivci tuče

Srijeda, 06.05.2026 | 20:55

Puca po šavovima u svlačionici Real Madrida – kako prenosi Marka, došlo je do žestokog sukoba između Federika Valverdea i Aurelijena Čuamenija, koji je zamalo prerastao u fizički obračun.