Četvrtak, 12.09.2024 | 11:25
IZVOR: kolektiv.me

UP i Nacionalni biro osigurača CG - Počinje kampanja "Pojas za sve"

Uprava policije u periodu od 14.09. do 30.09.2024. godine, u saradnji sa Nacionalnim biroom osiguravača Crne Gore, organizuje i sprovodi kampanju pod nazivom  „Pojas za sve“. 




Foto: Uprava policije

"Cilj kampanje je podizanje nivoa svijesti građana o poštovanju zakonske obaveze korišćenja sigurnosnih pojaseva na svim mjestima u vozilima na kojima su pojasevi ugrađeni, kao i obavezno korišćenje bezbjednosnih sjedišta za prevoz djece. Kampanja će imati preventivno-edukativni i represivni karakter, u okviru kojeg će službenici saobraćajne policije preduzimati mjere u toku njenog trajanja", saopštili su iz Uprave policije (UP).

Kako su naveli, represivne mjere će se sastojati u striktnom poštovanju odredbi Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima, evidentiranjem pomenutih prekršaja kao ozbiljnog rizika za sve učesnike u saobraćaju.

"Odredbama pomenutnog Zakona predviđeno je da su vozač i putnici u motornom vozilu u kojem su ugrađeni, odnosno postoje mjesta za ugradnju sigurnosnih pojaseva, dužni da u saobraćaju na putu koriste sigurnosni pojas na način koji je predvidio proizvođač vozila, kao i da se dijete do pet godina starosti mora prevoziti u bezbjednosnom sjedištu, odnosno korpi koja je za vozilo pričvršćena sigurnosnim pojasom ili posebnim kopčama u vozilu, ukoliko nije riječ o vozilima za javni prevoz putnika. Najveći doprinos stvaranju sigurnijeg saobraćajnog okruženja svojim ponašanjem daje čovjek kao jedan od ključnih faktora bezbjednosti, na način kojim neće ometati, ugroziti ili povrijediti druge učesnike, kao i preduzimanjem svih potrebnih mjera radi izbjegavanja opasnih situacija. Uprava policije će promocijom odgovornog ponašanja učesnika u saobraćaju, kroz redovne aktivnosti, podsticati razvijanje svijesti i znanja o značaju upotrebe zaštitnih sistema u vozilima kod građana, s obzirom na njihov uticaj u kreiranju bezbjednosnog ambijenta svojim navikama, stavovima i ponašanjem u saobraćaju", zaključeno je u saopštenju UP.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Policajac Vasović i Kalezić na slobodi

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 15:07

Nekadašnjem šefu kriminalističke policije u Baru Iliji Vasoviću i Podgoričaninu Arseniju Kaleziću, optuženima za pripadništvo kriminalnoj grupi odbjeglog Aleksandra-Aca Mrkića koja je, navodno, švercovala cigarete, danas je ponovo, treći put u pola godine, ukinut pritvor.

Ulaganje u budućnost zdravstvenog sistema - Crna Gora dobija 61 novog mladog ljekara

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 14:50

U zdravstvenim ustanovama širom Crne Gore trenutno se stručno usavršava 61 doktor medicine, koji nakon završenog medicinskog fakulteta svoje akademsko znanje dodatno nadograđuju kroz praktičan rad i neposredno iskustvo u zdravstvenom sistemu, učestvujući u programu stručnog osposobljavanja, saopšteno je iz Ministarstva zdravlja.

Ovo su nove cijene goriva, lož ulje skuplje 30 centi

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 14:34

Vlada Crne Gore je, na predlog Ministarstvo energetike i rudarstva Crne Gore, na sjednici održanoj 20. marta 2026. godine donijela Odluku o privremenom umanjenju akciza na promet bezolovnog benzina i gasnih ulja, sa ciljem zaštite građana od naglih poremećaja na tržištu i očuvanja stabilnosti cijena energenata.

Odbijena žalba, Vesna Medenica ostaje u pritvoru

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 14:34

Apelacioni sud Crne Gore odbio je žalbu koja je uložena na odluku o pritvoru za Vesnu Medenicu.

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija i Deponija zajedno za zeleniju budućnost obrazovnih ustanova

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 14:23

Anđela Jakšić-Stojanović, ministarka prosvjete, nauke i inovacija i Aleksandar Božović, izvršni direktor “Deponija” Podgorica, potpisali su danas Memorandum o poslovno-tehničkoj saradnji.

Zaboravili Dubai: Ovo je nova popularna destinacija za influensere

Nedjelja, 22.03.2026 | 16:17

Poznata španska destinacija Marbella ponovo se vraća na vrh liste najpoželjnijih mjesta za ljetovanje, posebno među influencerima, nakon što su putovanja u Dubai postala neizvjesna zbog rastućih tenzija na Bliskom istoku.

Nemile scene na utakmici Čelik – Zabjelo: Dječak pogođen u glavu

Nedjelja, 22.03.2026 | 17:30

Tužne i nemile scene tokom derbija Srednje regije između Čelika i Zabjela.

Vučinić pozvao Šimuna i Sekulića

Nedjelja, 22.03.2026 | 15:37

Selektor seniorske reprezentacije Crne Gore Mirko Vučinić pozvao je dvojicu igrača koji nastupaju u crnogorskim klubovima čime je kompletiran spisak „sokola“ za predstojeće prijateljske mečeve.

Pogledajte koliko ćete plaćati gorivo po litru od UTORKA

Nedjelja, 22.03.2026 | 20:04

Trgovina sirovom naftom na svjetskom tržišta tokom protekle sedmice bila je izuzetno dinamična. Cijena se kretala između 92 i gotovo 101 dolar za barel. U petak kada su berze zatvorene posljednja cijena za barel sirove nafte bila je 98 dolara. Zbog toga cijene koje će važiti od 24. marta su nešto drugačije u odnosu na one koje su objavljene u petak.

Stručnjak otkriva: Ovo je smrtonosna greška u prvih nekoliko minuta nuklearne eksplozije

Nedjelja, 22.03.2026 | 16:49

Živjeti kroz nuklearni napad je sudbina koju nijedno živo biće ne bi trebalo doživjeti, ali s obzirom na to da se svjetske sile sve više uvlače u destabilizirajuće konflikte, to je realnost s kojom bi se neki nesretni ljudi jednog dana mogli suočiti.

Policajac Vasović i Kalezić na slobodi

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 15:07

Nekadašnjem šefu kriminalističke policije u Baru Iliji Vasoviću i Podgoričaninu Arseniju Kaleziću, optuženima za pripadništvo kriminalnoj grupi odbjeglog Aleksandra-Aca Mrkića koja je, navodno, švercovala cigarete, danas je ponovo, treći put u pola godine, ukinut pritvor.

“Lavovi” rivale na putu ka Evropskom prvenstvu čekaju iz trećeg šešira

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 14:47

Nakon što su sa dvije pobjede protiv Finske izborili plasman u baraž za Svjetsko prvenstvo, naši najbolji rukometaši u četvrtak će saznati imena protivnika u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2028, saopšteno je iz RSCG.

Milatović će kralju Filipu uručiti poklon koji čuva sjećanje na vijek prijateljstva Crne Gore i Belgije

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 14:43

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović uručiće kralju Belgije Filipu prigodan poklon u okviru audijencije, kao simbol dugog kontinuiteta veza između Crne Gore i Belgije i vrijednosti na kojima se grade savremeni odnosi dvije države, saopšteno je iz kabineta Milatovića.

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija i Deponija zajedno za zeleniju budućnost obrazovnih ustanova

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 14:23

Anđela Jakšić-Stojanović, ministarka prosvjete, nauke i inovacija i Aleksandar Božović, izvršni direktor “Deponija” Podgorica, potpisali su danas Memorandum o poslovno-tehničkoj saradnji.

Milica Svrkota i Marko Lakić u Kabinetu predsjednika Crne Gore

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 14:10

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović danas je imenovao Milicu Svrkotu za generalnu sekretarku u Službi Predsjednika Crne Gore, dok je Marko Lakić imenovan za zamjenika generalne sekretarke. To je saopšteno iz Milatovićevog Kabineta.

"Otkazali smo svadbu": Oglasila se Ksenija Knežević nakon vijesti o trudnoći i otkrila koji je mjesec

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 14:05

Popularna pjevačica Ksenija Knežević potvrdila je vijest o trudnoći i otkrila u kom je mjesecu.

Radoš Zečević kandidat za ministra saobraćaja

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 13:59

Direktor podgoričkih Puteva i funkcioner Nove srpske demokratije Radoš Zečević kandidat je za ministra saobraćaja.

CNP: Kamerni orkestar Milanske skale prvi put u Crnoj Gori, sve ulaznice rasprodate

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 13:31

Kamerni orkestar Milanske skale - Cameristi della Scala - nastupiće večeras (ponedjeljak, 23. mart) na Velikoj sceni Crnogorskog narodnog pozorišta u 20:00h. Gostovanje prestižnog svjetskog orkestra realizuje se prvi put u Crnoj Gori i našem nacionalnom teatru, a sve ulaznice su rasprodate.

Milatović u Belgiji na audijenciji kod kralja Filipa

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 13:22

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović boraviće danas u posjeti Belgiji, gdje će imati audijenciju kod Kralja Filipa.

Božović: Građani Žabljaka sada dobijaju garantovanu popunjenost sudijskih mjesta i sistemsku efikasnost

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 13:13

Transformacija Osnovnog suda na Žabljaku u Odjeljenje Osnovnog suda u Pljevljima je prvi konkretan korak u optimizaciji sudske mreže koju Vlada sprovodi zajedno s partnerima iz Evropske komisije, zasnovane na objektivnim pokazateljima i usmjerene ka jednom jasnom cilju: da građani Crne Gore imaju stabilan i efikasan pristup pravdi, kazao je ministar pravde Bojan Božović.