Četvrtak, 12.09.2024 | 20:36
IZVOR: nova.rs

Nadal se POVUKAO sa spektakla: Španac se obratio navijačima i saopštio odluku

Rafael Nadal, legendarni španski teniser, objavio je da se povlači sa predstojećeg Lejver kupa (20. - 22. septembar).




Foto: The World of Tennis, Youtube screenshot

Nadal je trebalo da predstavlja Tim Evrope u meču protiv Tima Svijeta na ovom događaju, ali ipak od toga neće biti ništa.

„Zaista sam razočaran što moram da kažem da neću moći da se takmičim na Lejver kupu u Berlinu naredne nedelje. Ovo je timsko takmičenje i da bih zaista podržao tim Evrope, moram da uradim ono što je najbolje za njih, i u ovom trenutku postoje drugi igrači koji mogu da pomognu timu da pobijedi. Imam toliko sjajnih, emotivnih uspomena sa igranja Lejver kupa i zaista sam se radovao što ću biti sa svojim saigračima i sa Bjornom u njegovoj posljednjoj godini kao kapitena. Želim timu Evrope puno sreće i bodriću ih izdaleka.“

Nadala već dugo muče povrede, zbog čega se povlačio sa brojnih turnira.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ipak, učestvovao je na Olimpijskim igrama u Parizu gdje je poražen od Novaka Đokovića u drugom kolu.

Na Lejver kupu 2022. godine, Rodžer Federer je završio igračku karijeru.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Francuzi zaplijenili naftni tanker iz Rusije, Makron poručio: "Nećemo tolerisati nikakvo kršenje"

Četvrtak, 22.01.2026 | 16:44

Predsjednik Francuske Emanuel Makron saopćio je kako je francuska mornarica presrela tanker za naftu iz Rusije, a za koji se sumnjalo da je plovio pod lažnom zastavom.

ASK potvrdila da je prijavila nezakonit izbor Markovića, tužilaštvo odbacilo prijavu

Četvrtak, 22.01.2026 | 16:23

Agencija za sprječavanje korupcije (ASK) 14. novembra 2022. godine donijela je mišljenje da je izbor i imenovanje Nikole Markovića na mjesto prvo vršioca dužnosti, a potom direktora Radio-televizije Nikšić (RTV NK), nezakonit i da postupak predstavlja ozbiljno ugrožavanje javnog interesa. Zanimljivo je da ta odluka nije objavljena ni u jednom mediju više od tri godine. Iz Agencije za sprječavanje korupcije potvrdili su da je mišljenje sačinjeno i objavljeno u novembru 2022. godine, te da su tim povodom predali prijavu tužilaštvu. Nišičko tužilaštvo je, kako su kazali, u međuvremenu odbacilo prijavu.

Švedska uklonila hit sa top lista jer je nastao uz pomoć vještačke inteligencije

Četvrtak, 22.01.2026 | 16:55

Pjesma “I know, You’re Not Mine – Jag vet, du är inte min” izvođača Jacub, koja je u kratkom vremenu prikupila više od pet miliona strimova i bila prva na Spotify listi u Švedskoj, uklonjena je sa zvaničnih nacionalnih top lista. Razlog je što je utvrđeno da je pjevač AI-generisan.

Putin daje milijardu dolara u Trampov Odbor za mir: Novac za Gazu iz zamrznutih ruskih sredstava

Četvrtak, 22.01.2026 | 16:17

Predsjednik Rusije Vladimir Putin rekao je da je Rusija spremna poslati milijardu dolara u Odbor za mir, koji je u Davosu osnovao američki predsjednik Donald Tramp, kako bi se pomoglo Palestincima u Gazi.

Konzul u Njujorku Adel Omeragić tražio da se vrati u CG

Četvrtak, 22.01.2026 | 16:13

Adel Omeragić, koji je od 1. decemra bio na funkciji konzula u Generalnom konzulatu Crne Gore u Njujorku, podnio je zahtjev Ministarstvu vanjskih poslova za povratak u zemlju, saopšteno je RTCG iz Ministarstva vanjskih poslova.

Pronađen mladić iz Tivta za kojim se tragalo

Četvrtak, 22.01.2026 | 16:09

Mladić iz Tivta B.Z. (21) za kojim je policija tragala nakon što je porodica prijavila njegov nestanak, pronađen je.

Koprivica: Uništena rekordna količina švercovanog duvana u Evropi

Četvrtak, 22.01.2026 | 16:04

Da borba Vlade i države u cjelini protiv šverca nije deklarativna, već stvarna i suštinska, te da se potvrđuje uništenim količinama švercovanog duvana, razbijenim mrežama i krivičnim postupcima, dokazali smo i zadnjom fazom postupka uništenja zaplijenjenog švercovanog duvana, poručuje Momo Koprivica, potpredsjednik Vlade za politički sistem, pravosuđe i antikorupciju.

Akcija Petarda: Oduzeto preko 107.000 komada pirotehničkih sredstava, podnijete krivične prijave

Četvrtak, 22.01.2026 | 15:44

Crnogorska policija je u sklopu akcije “Petarda” u periodu od  od 15. decembra prošle do 15. januara ove godine, oduzela 106.585 komada petardi i 482 komada vatrometa različitih vrsta, saopštila je Uprava policije (UP).

Pedri van terena mjesec zbog povrede zadnje lože

Četvrtak, 22.01.2026 | 15:35

Vezista Barselone Pedri biće van terena mjesec zbog povrede zadnje lože, saopštili su Katalonci.

Skupština opštine Zeta odlukom zabranila gradnju postrojenja u Botunu

Četvrtak, 22.01.2026 | 14:49

Skupština opštine Zeta usvojila je odluku o zabrani realizacije projekta izgradnje sistema za prečišćavanje otpadnih voda Podgorice u Botunu.