Petak, 13.09.2024 | 13:40
IZVOR: kolektiv.me

Stranka evropskog progresa predstavila plan vraćanja života u centa Podgorice

Ilija Mugoša, nosilac Izborne liste „Vrijeme je za red – Stranka evropskog progresa – Duško Markovoć" najavio je preuređenje prostora kako bi bili omogućeni razvoj malih i srednjih preduzeća, samozapošljavanje i razvoj zanatstva.




Foto: YouTube screenshot/SEP - Stranka evropskog progresa

Kandidat za odbornika, arhitekta Božidar Božović je saopštio da će Stranka evropskog progresa, kada bude u prilici, pokrenuti plan da na mjestu nekadašnjeg Beka bude u javno-privatnom partnerstvu izgrađen zanatski centar.

Zgrada nekadašnje robne kuće sačuvaće dosadašnji vanjski oblik, ali ćemo unutra napraviti trgovinski centar sa ostalim sadržajima. Biće to „zelena" zgrada po najvišim ekološkim standardima.

Četiri sprata obuhvatiće sadržaje za druženje najstarije populacije, igraonicu za djecu, teretanu ili drugi sadržaj sportske namjene, te objekte turističko-ugostiteljske namjene poput hotela ili restorana. Krov zgrade će biti javni park na otvorenom. Želimo da krov „Podgoričanke" bude i park i vidikovac na naš lijepi grad. Ovakva zgrada biće novi simbol Podgorice

Ispod zgrade i trga napravićemo podzemnu garažu na tri nivoa, iznad koje će biti pješačka zona od Trga Nezavisnosti do obale Morače ćije ćemo obale uraditi u šetališta.

„Prioritet će nam biti izgradnja pješačkog koridora od Vezirovoga mosta do Sastavaka. To neće podrazumijevati samo tačkasto uređenje obala, već kako uređenje plaža, tako i uređenje samog korita, da bismo napravili jednu funkcionalnu integralnu cjelinu sa parkom i ostatkom tog dijela grada", kazao je arhitekta Božidar Božović, kandidat za odbornika Izborne liste „Vrijeme je za red – Stranka evropskog progresa – Duško Marković".

Nije prirodno da se Podgorica razvija svuda osim u svom srcu. Taj trend ćemo zaustaviti i usmjeriti u suprotan tok. Samo ozbiljna, osmišljena i krupna investicija u javno-privatnom partnerstvu može promijeniti i oživjeti centar našeg grada.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Vukoje
13.09.2024 13:56

Vjerovatno planiraju da u centru PG otvore zoološki vrt .

0 0

OSTALE VIJESTI

Abazović i Đurović na čelu Anketnog odbora za “Možuru”

Četvrtak, 12.02.2026 | 13:22

Čelnik Građanskog pokreta URA Dritan Abazović biće predsjednik, a Dejan Đurović iz NSD-a zamjenik predsjednika Aketnog odbora Skupštine Crne Gore za istraživanje afere Možura. To je danas odlučeno na Administrativnom odboru parlamenta.

Šćepanović: Perućica i dalje ne postupa po rješenju AZLP, pokrenućemo postupak pred Upravnim sudom

Četvrtak, 12.02.2026 | 12:30

Odbornica Demokratske partije socijalista (DPS) u SO Nikšić i potpredsjednica Savjeta mladih Kristina Šćepanović kazala je da rukovodilac Službe za saradnju, poslove predsjednika i informisanje u Opštini Nikšić Marko Perućica i dalje ne postupa po rješenju Agencije za zaštitu ličnih podataka i slobodan pristup informacijama.

MJU: Imenovanje ili razrješenje potpredsjednice opštine predstavlja pojedinačni akt, čiju zakonitost procjenjuje Upravni sud

Četvrtak, 12.02.2026 | 11:39

Ministarstvo javne uprave (MJU) saopštilo je da je po službenoj dužnosti i po inicijativama, vršilo nadzor u svim opštinama, a ne selektivno. Javnost će, dodali su, biti blagovremeno obaviještena o ishodu. Oni su se oglasili u vezi sa nadzorom u Opštini Budva.

Zirojević: Markoviću, prošlo je vrijeme zasluga iz prvog i drugog svjetskog rata

Četvrtak, 12.02.2026 | 10:47

Poslanik Evropskog saveza odgovorio je lideru Stranke evrospkog progresa Dušku Markoviću.

Bečić: Trodecenijsko nasljeđe nepravdi ne može se ispraviti preko noći, naša obaveza je da istrajno radimo

Četvrtak, 12.02.2026 | 10:17

Predsjednik Demokratske Crne Gore Aleksa Bečić je, zajedno sa funkcionerima Demokrata, u okviru procesa reevidencije članstva, razgovarao sa žiteljima Trnovače u Bijelom Polju.

Tuzi: Zaplijenjeno 255 kilograma duvana vrijednosti oko 23.000 eura, uhapšena dva osumnjičena

Srijeda, 11.02.2026 | 14:45

Službenici Regionalnog centra granične policije „Centar“ zaplijenili su sinoć na području Tuzi 255 kilograma rezanog duvana, procijenjene vrijednosti oko 23.000 eura, i uhapsili dvije osobe osumnjičene za nedozvoljenu trgovinu, dok se jedna od njih tereti i za falsifikovanje isprave, saopšteno je iz Uprave policije.

MCP: Neradna nedjelja pitanje i vjerskih prava građana

Srijeda, 11.02.2026 | 14:52

Povodom javne debate o nedjelji kao obaveznom neradnom danu, iz Mitropolije crnogorsko-primorske MCP ocijenjeno je da se aktuelna rasprava, osim ekonomskog i pravnog, tiče i vjerskog aspekta, posebno prаvа velikog broja građana Crne Gore koji su hrišćani.

Bivšem odborniku DPS-a Vuku Banićeviću blokirano oko 235 hiljada eura na računima

Srijeda, 11.02.2026 | 15:31

Iz Agencije za socijalnu pravdu (ASP) saopšteno je da bivšem odborniku Demokratske partije socijalista (DPS) u Kotoru Vuku Banićeviću, blokirano oko 235 hiljada eura na računima. On, tokom obavljanja funkcije, kako navode, nije davao uvid u svoje bankarske račune Agenciji za sprječavanje korupcije (ASK).

Radević: Slobodna neće podržati inicijativu Evropskog saveza

Srijeda, 11.02.2026 | 14:21

Slobodna Crna Gora neće podržati inicijativu za skraćenje mandata Skupštini Glavnog grada koju je pokrenuo Evropski savez.

Vranac – ambasador karaktera i tradicije Crne Gore na vinskom viteškom turniru

Srijeda, 11.02.2026 | 15:59

U organizaciji Evropskog reda vinskih vitezova – Legatura Crna Gora, održan je II Crnogorski vinski viteški turnir, posvećen autohtonoj sorti Vranac, berbe 2023. godine. Turnir je održan u restoranu Voli Bar 61 u Podgorici.

Šćepanović: Otkrivanje aktivnosti o lociranju Medenice ugrozilo bi istragu

Četvrtak, 12.02.2026 | 13:54

Direktor Uprave policije (UP) Lazar Šćepanović kazao je na konferenciji za novinare u Vladi da bi otkrivanje aktivnosti o lociranju Miloša Medenice ugrozilo istragu.

Vojinović: Ministarstvo zdravlja da ponovo otvori Dom zdravlja u Tološima

Četvrtak, 12.02.2026 | 13:45

Poslanica Demokrata Anđela Vojinović uputila je ministru zdravlja Vojislavu Šimunu inicijativu za ponovno uspostavljanje Doma zdravlja u naselju Tološi u Podgorici, postupajući po, kako je saopštila, obraćanjima i zahtjevima građana ovog dijela Glavnog grada.

Bečić: Uskoro spremno 100 stacioniranih radara na putevima

Četvrtak, 12.02.2026 | 13:32

Potpredsjednik Vlade za bezbjednost i odbranu Aleksa Bečić i direktor policije Lazar Šćepanović obratili su se javnosti na pres konferenciji čiji je predlog izmjena i dopuna Zakona o bezbjednosti saobracaja na putevima, koji je Vlada danas usvojila.

Ako imate bend – ovo je vaš Prvi rif: Podgorica pokreće Festival srednjoškolskih bendova

Četvrtak, 12.02.2026 | 13:04

JU „Dječji savez“ Podgorica raspisao je Javni poziv za učešće na prvom Festivalu srednjoškolskih bendova Glavnog grada – „Prvi rif“, manifestaciji koja ima za cilj afirmaciju mladih muzičkih talenata i savremenog stvaralaštva.

Gošović: Nastavljamo snažnu podršku razvoju kreativnih industrija sa fondom od 400 hiljada eura

Četvrtak, 12.02.2026 | 12:53

Ministarstvo kulture i medija objavilo je Javni konkurs za sufinansiranje projekata u oblasti kreativnih industrija za ovu godinu, koji će biti otvoren do 2. marta, a čija je vrijednost 400 hiljada eura, nastavljajući kontinuitet podrške sektoru koji sve snažnije povezuje kulturu, inovacije i preduzetništvo.

GP Dobrakovo: Državljanin Ukrajine na uvid dao falsifikovanu vozačku dozvolu, podnijeta prijava

Četvrtak, 12.02.2026 | 12:44

Protiv državljanina Ukrajine V.O. (23) podnijeta je prijava zbog sumnje da je počinio krivično djelo falsifikovanje isprave.

Šćepanović: Perućica i dalje ne postupa po rješenju AZLP, pokrenućemo postupak pred Upravnim sudom

Četvrtak, 12.02.2026 | 12:30

Odbornica Demokratske partije socijalista (DPS) u SO Nikšić i potpredsjednica Savjeta mladih Kristina Šćepanović kazala je da rukovodilac Službe za saradnju, poslove predsjednika i informisanje u Opštini Nikšić Marko Perućica i dalje ne postupa po rješenju Agencije za zaštitu ličnih podataka i slobodan pristup informacijama.

Sindikat: U Parking servisu kupuju nova vozila za direktora, a nema novca za grijanje kućica za naplatu

Četvrtak, 12.02.2026 | 12:17

U Sindikatu uprave i pravosuđa ističu da se situacija u Parking servisu Podgorica sve više zaoštrava, te da se pritisak i represija prema zaposlenima od menandžmenta i samog direktora sve više povećava, otkako su se radnici i sindikati počeli boriti za svoja Ustavom zagarantovana prava. Napominju da su direktoru uputili 16 zahtjeva za pristup informacijama, posebno u vezi sa tenderom o nabavci tri nova vozila koja su koštala blizu 120.000 eura.

Počinje isplata stipendija i kredita za januar i februar

Četvrtak, 12.02.2026 | 11:42

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija MPNI obezbijedilo je sredstva za isplatu stipendija i studentskih kredita za januar i februar školske 2025/2026. godine u iznosu 1.517.124 eura.

MJU: Imenovanje ili razrješenje potpredsjednice opštine predstavlja pojedinačni akt, čiju zakonitost procjenjuje Upravni sud

Četvrtak, 12.02.2026 | 11:39

Ministarstvo javne uprave (MJU) saopštilo je da je po službenoj dužnosti i po inicijativama, vršilo nadzor u svim opštinama, a ne selektivno. Javnost će, dodali su, biti blagovremeno obaviještena o ishodu. Oni su se oglasili u vezi sa nadzorom u Opštini Budva.