Subota, 14.09.2024 | 09:50
IZVOR: b92.net

Rud: Đoković zaslužuje da bude NAJBOLJI SVIH VREMENA

Norveški teniser Kasper Rud rekao je da je za njega Novak Đoković najbolji teniser svijeta i da po pitanju toga nema nikakve dileme.




Foto: YouTube screenshot/ATP Tour

"Đoković je tvrda koska za glođanje i sigurno zaslužuje da bude smatran najboljim svih vremena", rekao je Norvežanin u intervjuu Eurosport.

Prvi put od 2002. godine nijedan član sada već nekadašnje velike trojke, od koga su ostali Đoković i Nadal nisu osvojili nijedan gren slem trofej.

"Bili su nevjerovatno dominantni, ali smjena generacija je u toku. Ove godine imamo dvojicu mladih tenisera koji su osvojili po dva gren slema. Njih dvojica su se najviše istakli, imaju najviši nivo, veoma agresivnu igru i dobar tenis", smatra Rud.

"Imam običaj da kažem da se tenis ne može zaokružiti kao video igrica, kada se prođe i poslednji nivo, ali kada su u pitanju turnirski uspjesi, Đoković je pobijedio sve što postoji. Bilo je fantastično vidjeti ga kako osvaja olimpijsko zlato ove sezone".

Norvežanin je do sada odigrao tri gren slem finala i sva ona je izgubio i to dva od Nadala i jedno od Novaka Đokovića, ali Norvežanin smatra da ipak stiže do smjene generacije.

"Jasno je da ne možemo da očekujemo da nam neko servira uspjehe, ali velika trojke je zaista bila fantastična. Teniseri iz moje generacije su odigrali 21 finale a osvojili smo samo dvije titule. Nema tu slučajnosti, brojke najbolje govore, ali krivica je i do nas. Mnogo se pričalo o Zverevu, Cicipasu i Medvedevu kada su iskočili u prvi plan, očekivalo se da oni sruše ove najveće, ali nisu ništa mogli", kaže Norvežanin, a i on spada u tu grupu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
🥎🥎🥎
14.09.2024 10:57

A dosadiste više sa tim hvalisanjem .

2 0

Terzić: Novo okupljanje najvjerovatnije sjutra u podne u Zeti

Subota, 17.01.2026 | 17:09

Jedan od organizatora blokade danas u Donjoj Gorici, Bojan Tezić, rekao je novinarima da su razgovarali sa policijom i dogovorili da u hitnim slučajevima vozila budu propuštana tokom trosatne blokade. On je rekao da organizatori blokada puštaju vozila u hitnim slučajevima.

Emanuel Makron vodio sastanak sa sunčanim naočarima zbog problema s okom

Subota, 17.01.2026 | 15:29

Francuski predsjednik Emanuel Makron pojavio se u petak noseći naočale s plavim staklima tokom sastanka u Jelisejskoj palato o institucionalnoj budućnosti Nove Kaledonije, piše Le Parisien.

Motijejunas: „Čuli smo da će NBA Evropa biti sjajna, ali mi smo ovdje 26 godina“

Subota, 17.01.2026 | 15:24

Evropska klupska košarka nalazi se na raskrsnici. Evroliga trenutno ima primat kao najznačajnije takmičenje koje okuplja najbolje timove Starog kontinenta, ali to bi uskoro moglo da se promijeni, jer se NBA liga sprema za dolazak u Evropu i formiranje novog takmičenja od 2027. godine – NBA Evropa.

UP - Policija sankcionisala 13 osoba zbog blokade saobraćaja u Donjoj Gorici

Subota, 17.01.2026 | 19:45

Službenici Uprave policije – Odjeljenja bezbjednosti Podgorica sankcionisali su danas 13 osoba koje su tokom neprijavljenog okupljanja u naselju Donja Gorica vozilima blokirale saobraćaj, saopšteno je iz Uprave policije.

CGO: Spajićeva Vlada imenovala 1570, a razriješila 948 funkcionera

Subota, 17.01.2026 | 16:55

Najnoviji podaci koje je obradio tim Centra za građansko obrazovanje (CGO) ukazuju da je Vlada Milojka Spajića, od 1. novembra 2023. do 16. januara 2025. godine, imenovala 1.570, a razriješila 948 javnih funkcionera i funkcionerki - saopšteno je iz CGO-a.

Milanović: Za Grenland postoji samo jedno rješenje

Nedjelja, 18.01.2026 | 15:17

Hrvatski predsjednik Zoran Milanović ponovo je komentarisao američke pretenzije prema Grenlandu iz bezbjednosnih razloga i istakao da ne postoji ni jedan sigurnosni razlog koji može biti iznad prava naroda Grenlanda, a koja mu daju zakoni Danske.

Lažna pica od samo nekoliko sastojaka osvojila je mreže: Evo kako se pravi VIDEO

Nedjelja, 18.01.2026 | 15:05

Ukoliko vodite računa o kalorijama, a želite da uživate u ukusnoj hrani, pripremili smo vam odličan recept za lažnu picu.

Jednosatna blokada u Podgorici kod ulaza na auto-put

Nedjelja, 18.01.2026 | 14:58

Uprava policije je saopštila da će u Podgorici, zbog najavljenog protesta građana na kružnom toku na Zlatici, ispred ulaza na auto-put, doći do potpune obustave saobraćaja u terminu od 15 do 16 sati.

Gorjela kuća u Podgorici

Nedjelja, 18.01.2026 | 14:55

Podgorički vatrogasci lokalizovali su u noći između subote i nedjelje požar koji je izbio na jednoj kući u Tološima.

Tramp najavio aktiviranje Zakona o pobuni, 1.500 vojnika spremno za slanje u Minesotu

Nedjelja, 18.01.2026 | 14:51

meričko ministarstvo odbrane, odnosno Ministarstvo rata - kako ga je preimenovao Donald Tramp, naredilo je da se oko 1.500 aktivnih pripadnika oružanih snaga pripremi za moguće raspoređivanje u saveznoj državi Minesoti, objavio je Vašington post u nedjelju, pozivajući se na vojne zvaničnike.

Vozilo završilo na krovu u saobraćajnoj nezgodi u Bečićima, jedna osoba povrijeđena

Nedjelja, 18.01.2026 | 14:41

U saobraćajnoj nezgodi na bulevaru u Bečićima u blizini Zavale jedna osoba je povrijeđena.

Terzić: Spriječili smo ljude da dođu sa mašinama, ali ne znamo do kada ćemo moći

Nedjelja, 18.01.2026 | 14:36

Danas smo htjeli miran protest i nijesmo htjeli da se ođe dešava ništa, osim onoga što smo najavili. U narednom periodu, što se god bude desilo, odgovorne su vlasti Podgorice, i Vlada Crne Gore jer ne čuju vapaje za spas Zete , poručio je predstavnik Botunjana Bojan Terzić.

Šaranović, Šćepanović i Đorđijev obišli gradilište objekta za MUP: Uaganje u ljude, procese i otpornost države na savremene bezbjednosne izazove

Nedjelja, 18.01.2026 | 14:25

Ministar unutrašnjih poslova Crne Gore Danilo Šaranović i šef misije Međunarodne organizacije za migracije (UN IOM), Vladimir Gjorgjiev, zajedno sa direktorom Uprave policije Lazarom Šćepanovićem, v.d. generalne direktorice za međunarodnu saradnju i evropske integracije, Tijanom Šuković i Marčelom Repićijem, predstavnikom Delegacije Evropske unije u Crnoj Gori, posjetili su gradilište administrativnog objekta koji se gradi za potrebe Ministarstva unutrašnjih poslova.

Horoskopski znaci koji stalno izbjegavaju obaveze

Nedjelja, 18.01.2026 | 14:16

U svakodnevnom životu često primećujemo ljude koji stalno odlažu obaveze, izbjegavaju odgovornost ili pronalaze izgovore kako bi se izvukli iz onoga što im se ne radi.

Mitropolit Carigradske patrijaršije: Ne razmatramo priznanje "crnogorske pravoslavne crkve"

Nedjelja, 18.01.2026 | 13:36

Mitropolit halkidonski Emanuil, arhijerej Carigradske patrijaršije kazao je da Carigradska patrijaršija nikada nije vodila razgovore niti imala bilo kakav kontakt sa grupama u Crnoj Gori koje se u javnosti predstavljaju kao navodna crkvena organizacija. Mitropolit je odbacio tvrdnje da Carigrad planira da podrži osnivanje tzv. "crnogorske pravoslavne crkve".