Srijeda, 18.09.2024 | 11:54
IZVOR: superžena.rs

Kako da UŠTEDITE na računima ZA VODU pomoću obične plastične flaše?

U pitanju je trik koji uključuje ograničavanje količine vode koju koristi vodokotlić.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Mnogi ljudi traže načine da uštede novac suočeni s inflacijom i sve većim životnim troškovima. Jedan predmet koji obično bacate u kantu za smeće, može lako smanjiti vaše račune za vodu.

Zbog sve većih životnih troškova, režija i stanarine, potraga za uštedama neophodna je čak i u osnovnim troškovima. Srećom, postoje mnoge pametne metode za smanjenje troškova. Na primjer, računi za vodu mogu se smanjiti vrlo jednostavnom metodom, prenosi essanews.

Jedan trik uključuje ograničavanje količine vode koju koristi vodokotlić. Često ne razmišljamo o tome koliko vode ovaj uređaj troši tokom normalnog rada. Međutim, ne morate nužno ulagati u vodokotlić s dvostrukim ispiranjem. Jednostavan trik za koji malo ko zna može biti dovoljan. Možete koristiti običnu plastičnu flašu za piće bez dodatnih troškova.

Navdeni portal u svom članku objašnjava šta je potrebno da uradite. Prvo zatvorite ventil za dovod vode i ispraznite vodokotlić, zatim napunite plastičnu flašu od pola litre vodom, podignite poklopac vodokotlića i stavite flašu unutra na suprotnu stranu od dovoda. Na kraju spustite poklopac, ponovno pustite vodu i sačekajte da se vodokotlić napuni. Budući da flaša zauzima prostor, vodokotlić će povući mnogo manje vode, što potencijalno dovodi do značajnih ušteda.

Ovo nije jedina upotreba plastične flaše u toaletu. Može poslužiti i za otpušavanje WC šolje ako nemate klip pri ruci. Jednostavno isijecite dno flaše i umetnite je, isječenim krajem prema dole, u WC šolju. Flaša mora biti začepljena. Pomeranjem gore-dolje, poput klipa, nakon nekog vremena otpušićete šolju.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Ivanović: Radovi na sanaciji krova SC “Morača“ počinju ove sedmice, koštaće 940.000 eura

Utorak, 28.04.2026 | 20:37

Nakon višegodišnjeg zanemarivanja i brojnih najava – krov Sportskog centra “Morača” uskoro će biti rekonstruisan. Nadležni su za RTV Podgorica istakli da radovi počinju ove sedmice, koštaće oko 940 hiljada eura i neće remetiti održavanje utakmica. Najavljeni su i radovi na Stadionu malih sportova.

Ulcinjanin vozio drogiran, bez važeće dozvole i prekoračio brzinu

Utorak, 28.04.2026 | 20:00

J.C. (26) iz Ulcinja osuđen je 26. aprila na kaznu zatvora u trajanju od 60 dana i novčanu kaznu u iznosu od 720 eura zbog tri prekršaja.  

Šahmanović: Crna Gora spremna za investicije i kapitalne energetske projekte

Utorak, 28.04.2026 | 20:45

Crna Gora je spremna za investicije i kapitalne energetske projekte, saopštio je ministar energetike i rudarstva Admir Šahmanović, u Dubrovniku, gdje je otvoren prvi dan Foruma Tri mora, jednog od najznačajnijih regionalnih skupova posvećenih infrastrukturnoj, energetskoj i ekonomskoj integraciji Centralne i Jugoistočne Evrope.

Kotoranin osumnjičen da je pijan prijetio policajcima i lakše ih povrijedio

Utorak, 28.04.2026 | 20:10

 Uhapšen je Kotoranin D.B. (22), koji je osumnjičen da je prijetio policajcima i lakše ih povrijedio, saopšteno je iz Uprave policije (UP).  

MKM Fejziću: Obnova džamije u Radulićima nije zabranjena, poništavanje ranije saglasnosti pravna nužnost

Utorak, 28.04.2026 | 20:24

Ministarstvo kulture i medija (MKM) reagovalo je na navode reisa Islamske zajednice u Crnoj Gori Rifata Fejzića, i saopštilo da obnova Hajdar-pašine džamije u Radulićima nije zabranjena, već je poništavanje ranije saglasnosti pravna nužnost.  

Pekić: Drakonskim kaznama za roditelje riješiti problem lažnih dojava o bombama

Utorak, 28.04.2026 | 19:40

Nakon hapšenja državljanina BiH zbog lažne dojave o bombi u školi “Vasa Pavić”, ali i otkrivanja više maloljetnika koji su prethodno slali mejlove prijeteće sadržine, situacija se ne poboljšava – juče je nakratko prekinuto prvo državno takmičenje u Medicinskoj školi, takođe zbog lažne dojave o bombi. Eksperti za bezbjednost upozoravaju da je neophodno promijeniti zakon koji bi omogućio drakonske kazne za roditelje, prenosi RTV Podgorica.  

Budućnost Voli rutinski do finala nakon ubjedljive pobjede u Baru

Utorak, 28.04.2026 | 19:03

Košarkaši Budućnosti savladali su Mornar u Baru 103:76 i bez problema završili polufinalnu seriju, uz kontrolu utakmice od samog početka.  

Vlada: Zaposleni u javnom sektoru ne smiju biti povlašćeni, potrebna održiva rješenja za bolji standard svih zaposlenih

Utorak, 28.04.2026 | 18:56

Vlada Crne Gore saopštila je da nakon opsežne analize svih parametara u ovom trenutku nije u mogućnosti da prihvati model koji predlaže Unija slobodnih sindikata Crne Gore, a tiče se povećanja obračunske vrijednosti koeficijenata za zarade sa 90 na 100 eura. Ističu da zaposleni u javnom sektoru ne smiju biti povlašćeni, kao i da su potrebna održiva rješenja za bolji standard svih zaposlenih.

Osumnjičen da je pesnicama udarao u glavu brata, određeno mu zadržavanje

Utorak, 28.04.2026 | 18:41

Nakon saslušanja u Osnovnom državnom tužilaštvu (ODT) u Beranama određeno je zadržavanje do 72 sata R.K. osumnjičenom za krivično djelo nasilje u porodici ili u porodičnoj zajednici.

Promocija Vojske Crne Gore okupila građane u Podgorici

Utorak, 28.04.2026 | 19:14

Na Trgu nezavisnosti u Podgorici održana je promocija vojničkog poziva, gdje su Vojska Crne Gore i Ministarstvo odbrane predstavili opremu, vozila i mogućnosti školovanja kadeta u inostranstvu.