Srijeda, 18.09.2024 | 13:23
IZVOR: Una.rs

Ako ovako ČUVATE JAJA nema šanse da se pokvare

Neki djelovi frižidera topliji su od drugih.




Foto: Ilustracija/ Pixabay.com

Pravilno skladištenje jaja može napraviti veliku razliku u njihovoj svježini i dugovječnosti, a stručnjak podiže svijest o jednoj uobičajenoj grešci kada ih držite u frižideru.

Razumijevanje načina na koji se mijenjaju temperature u frižideru može vam pomoći da izbjegnete jednu uobičajenu grešku u skladištenju, i da vaša jaja budu svježa duže.

Prema mišljenju stručnjaka, određeni djelovi frižidera su topliji od drugih, što može uticati na to koliko se brzo kvarljivi proizvodi, poput jaja, pokvare.

Jedna od najčešćih grešaka koje ljudi prave je stavljanje jaja na vrata frižidera, mjesto koje može izgledati zgodno, ali može dovesti do bržeg kvarenja.

Na srednje police stavite mliječne proizvode, jaja i upakovanu hranu koja ne zahtjeva kuhanje, jer je ovdje temperatura malo niža. Pošto se vrata frižidera često otvaraju i zatvaraju, to je najtopliji dio frižidera, što ga čini manje idealnim za kvarljivu hranu.

Umjesto toga, rezervišite ovaj prostor za namirnice s prirodnim konzervansima, poput sosova i pića, koji bolje podnose temperaturne fluktuacije.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Da li VEČERA zaista treba da bude NAJMANJI obrok u toku dana? Evo šta kažu stručnjaci

Subota, 03.05.2025 | 22:01

Večera je često najobilniji obrok u toku dana, iako to zapravo nije najzdraviji izbor – upozoravaju stručnjaci. Suprotno toj uobičajenoj praksi, postoji stara izreka koja glasi: „Doručkuj kao kralj, ručak podjeli sa prijateljem, a večeru daj neprijatelju”. Ispostavlja se da ovaj savjet i te kako ima uporište u savremenim nutricionističkim preporukama.

Zdravko Čolić OTKRIO šta se KRIJE iza stihova hita "April u Beogradu"

Subota, 03.05.2025 | 21:55

"April u Beogradu", pjesma koju je 1975. godine otpjevao Zdravko Čolić, postala je jedan od najvećih hitova.

Zaštitite svoj Facebook nalog - Četiri načina koji su sigurniji od LOZINKE

Subota, 03.05.2025 | 21:36

Facebook je deo vašeg identiteta, sJećanja i, za mnoge, izvor prihoda – čak i ako ga više ne koristite aktivno. Iako većina korisnika štiti svoj nalog samo lozinkom, ona može biti pogođena, ukradena ili izvučena fišing prevarom.

Foto - Ana Ivanović ZABRINULA fanove najnovijim fotografijama

Subota, 03.05.2025 | 21:22

Glasine o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera ne prestaju da kruže, a slavni par se još uvijek nije oglasio povodom aktuelne teme koja bruji u medijima.

Fanovi u šoku: Stigao trejler NOVOG filma Dvejna Džonsona – Glumac gotovo neprepoznatljiv! (VIDEO)

Subota, 03.05.2025 | 21:06

Dvejn Džonson navikao nas je na akcije i komedije, ali ovog puta glumi u biografskoj drami koja prati život slavog MMA borca.

Poštujemo sva PRAVILA DIJETE, a gojimo se - Evo zašto se ovo često dešava

Subota, 03.05.2025 | 20:36

Statistike pokazuju da svaka četvrta osoba odustane od dijete već u prvih mjesec dana.

Zamagljena STAKLA i VLAGA u automobilu – Saznajte kako da ih se riješite

Subota, 03.05.2025 | 19:55

Svi ponekad osjetimo neugodan miris u našem automobilu. Često tome kumuje vlaga, posebno za vrijeme hladnijih mjeseci tokom jeseni, zime i proljeća. Kondenzacija se stvara na prozorima automobila zbog temperature i vlage u vazduhu.

Savršen dodatak svakom OBROKU - Recept za brz i ukusan PESTO SOS

Subota, 03.05.2025 | 19:42

Zapišite ovaj recept.

I dalje u igri - Alkaras se sprema za nastup u Rimu uprkos POVREDI

Subota, 03.05.2025 | 19:29

Španski teniser Karlos Alkaras očekuje da nastupi na Mastersu u Rimu.

Urošević: Zvaničnih PREGOVORA oko formiranja vlasti u Nikšiću još uvijek NIJE bilo

Subota, 03.05.2025 | 19:08

Povodom članka o početku pregovora o formiranju vlasti u Nikšiću potrebno je razjasniti par stvari. Da bi pregovorili bili zvanični potrebno je da postoji zvaničan poziv. Nije još uvijek bilo zvaničnih pregovora, jer zvaničnog poziva nije ni bilo, saopštio je poslanik PES-a Uglješa Urošević.