Petak, 20.09.2024 | 10:57
IZVOR: kolektiv.me

Ivana Stanić gošća tribine „Podgoričke priče” u Multimedijalnoj sali KIC-a

Jesenje „Podgoričke priče" priča slikarka Ivana Stanić. Podgorica je na razne načine asocirala učesnike tribine Podgoričke priče.




Foto: KIC "Budo Tomović"

Neki svoj grad doživljavaju kroz zvukove, drugi kroz boje, treći kroz mirise... Koliko učesnika toliko doživljaja. Biće zanimljivo čuti Ivanu Stanić koja će ispričati priču o Podgorici i sebi moderatoru Vanji Kovačeviću i publici, 23. septembra u Multimedijalnoj sali KIC „Budo Tomović" u 20h.

Ivana Stanić (Andrić) je akademski grafičar i profesor likovne kulture. Rođena je 1982. godine u Kotoru. Odrasla je u Podgorici gdje je završila osnovnu školu i gimnaziju i gdje trenutno živi i stvara. Diplomirala je na novosadskoj Akademiji umetnosti 2005. godine, na odsjeku grafika u klasi profesora Zorana Todovića. Nakon završenih studija odlazi u Dizeldorf (Njemačka) gdje četiri semestra provodi usavršavajući crtanje i slikanje u klasi profesora Herberta Brandla. Zbog pokazanih rezultata biva pozvana od strane Univerziteta u Vupertalu da pohađa trosemestralni studijski program njemačkog jezika koji uspješno završava DSH sertifikatom (najviši stepen poznavanja jezika za strance). Tokom boravka u Njemačkoj bavila se kulturnim aktivizmom i humanitarnim radom, što je nastavila da radi i po povratku u Crnu Goru.

Kao poznavatelj i zaljubljenik u njemačku kulturu i jezik započinje saradnju sa austrijskom ambasadom u Crnoj Gori, koja se putem organizovanja izložbi (od kojih posebno izdvaja „25 djela savremene likovne umjetnosti”) i drugih kulturnih događaja uspješno odvijala za vrijeme mandata ambasadora Martina Pamera i Johana Froliha.

Kao pedagog intenzivno se bavila temom „Likovna umjetnost kao sredstvo komunikacije djece iz spektra autizma”, te likovnom umjetnošću u službi psihoterapije. U saradnji sa Educo centrom gdje je bila honorarno angažovana kao profesor njemačkog jezika, radila je na projektu asimilacije pripadnika romske populacije deportovanih iz Njemačke. Aktivno stvara i izlaže. Imala je više grupnih i samostalnih izložbi.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

“Ružno pače” u subotu u KIC-u Budo Tomović

Četvrtak, 16.04.2026 | 13:14

Predstava sa Lutkarske scene za djecu ,,Ružno pače” (6+), koju je po tekstu Igora Bojovića, režirao Jaroslaw Antoniuk, biće izvedena u subotu, 18. 4. u Dodest sali Kulturno-informativnog centra ,,Budo Tomović”.

Film „Finikove avanture” 2 u KIC-u

Ponedjeljak, 13.04.2026 | 09:45

Nastavak sinhronizovanog animiranog filma „Finikove avanture 2/Finnik 2” (2025) biće prikazan u okviru filmskog programa KIC-a „Budo Tomović” u subotu, 18. aprila, u digitalizovanoj bioskopskoj sali KIC-a, u 11 sati.

Baki Dujarlar trio 14. aprila u KIC-u

Petak, 10.04.2026 | 10:28

Turski džez trio pod vođstvom istaknutog pijaniste i kompozitora Bakija Dujarlara nastupiće premijerno u okviru festivala „Mjesec poštovanja džeza u Crnoj Gori/Jazz Appreciation Month in Montenegro - JAM 2026” u utorak, 14. aprila u velikoj sali KIC-a ,,Budo Tomović" u 20 sati. Pokrovitelj koncerta je Turski kulturni centar "Junus Emre" u Podgorici.

Izložba „Fotografije našeg zajedništva“ otvorena u KIC-u „Budo Tomović“

Srijeda, 08.04.2026 | 11:46

U holu KIC-a „Budo Tomović“ u Podgorici, 6. aprila 2026. godine u 20 časova, otvorena je izložba „Fotografije našeg zajedništva“, realizovana u okviru istoimenog projekta koji je podržao Fond za zaštitu i ostvarivanje manjinskih prava Crne Gore.

MSUCG: Izložba Sindi Šerman u Dvorcu Petrovića

Ponedjeljak, 06.04.2026 | 11:02

U Muzeju savremene umjetnosti Crne Gore 9. aprila u 19 časova, u Dvorcu Petrovića, biće održano otvaranje izložbe Sindi Šerman "Untitled: Critical Act".

MUP provjerava optužbe Medenice protiv policajaca

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 09:15

Tvrdnje osobe koja se na društvenim mrežama predstavlja kao Miloš Medenica da su pojedini policijski službenici, posebno oni koji su u poslednje vrijeme napredovali u karijeri, učestvovali u izvršenju teških krivičnih djela našle su se pod lupom Unutrašnje kontrole Ministarstva unutrašnjih poslova.

Vlada danas o produženju odluke o umanjenju akciza na gorivo

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 08:32

Vlada bi trebalo danas da odluči da li će produžiti odluku o privremenom umanjenju akciza na gorivo, koja važi do ponoći.

Zbog izuzetno niskog obuhvata MMR vakcinom, sjedimo na buretu baruta

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 08:39

Vakcine su strogo kontrolisani ljekovi, čiji je kvalitet više puta provjeren u skladu sa najvišim evropskim i međunarodnim standardima. Zabluda je da su to proizvodi sumnjivog kvaliteta, kako misle roditelji koji ne vakcinišu svoju djecu.

Bez pehara stigao i tržišni pad - Real izgubio 176 miliona eura vrijednosti

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 09:25

Dolazak Kilijana Mbapea trebalo je da bude trenutak u kojem će Real Madrid iz moćnog tima prerasti u gotovo nedodirljivu silu, ali dvije godine kasnije slika sa "Bernabeua" izgleda potpuno drugačije. Trofejna sala ostala je gotovo prazna, rezultatski podbačaj sve je teže sakriti, a ono što posebno boli madridski klub jeste činjenica da se sportski neuspjeh sada jasno vidi i kroz brojke.

Fondacija „Budi human“: Pomozimo Vanji i Minji, da nastave svoj put napretka, POŠALJI 104 NA 14543

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 09:45

Vanja (19) i Minja (17) Kraljević, brat i sestra iz Petrovca, svakodnevno vode tihu, ali izuzetno hrabru borbu. Oboje žive sa dijagnozom autizma, dok se Vanja dodatno suočava i sa epilepsijom.

Tramp: Novi sporazum sa Iranom biće bolji od nuklearnog dogovora iz 2015.

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 21:57

Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da će novi sporazum sa Iranom biti, kako je naveo, znatno bolji od nuklearnog dogovora iz 2015. godine, ocjenjujući prethodni sporazum kao štetan po bezbjednost SAD.

Mandić: Crna Gora ide krupnim koracima naprijed

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 20:32

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić gost je emisije "Naglas". Sa njim razgovaramo o aktuelnim pitanjima u državi: evropskim integracijama, stanju u pravosuđu i borbi protiv organizovanog kriminala i korupcije.   

Mađar najavio hapšenje Netanjahua ukoliko dođe u Mađarsku

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 21:33

Uskoro novi premijer Mađarske Peter Mađar kazao je da bi uhapsio izraelskog premijera Benjamina Netanjahua ako dođe u Mađarsku.

Bogdanović: Krivične prijave kao politički pritisak – istina se više ne može zaustaviti

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 19:33

Predsjednik Kluba poslanika Demokrata Boris Bogdanović poručio je da najavljene krivične prijave protiv poslanika te partije predstavljaju pokušaj zastrašivanja i političkog pritiska, a ne pravni odgovor, ističući da iza njih stoji strah od istine i gubitka kontrole nad javnim prostorom.  

Policija upozorava: Prevaranti preuzimaju WhatsApp naloge i šalju lažne linkove

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 19:22

Uprava policije obavještava građane da je u toku veći broj phishing prevara koje se sprovode zloupotrebom WhatsApp naloga.

Ćulafić: Planirana ulaganja od 50 miliona eura u vodnu sigurnost i otpornost na klimatske promjene na sjeveru

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 20:57

Ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Damjan Ćulafić prisustvao je sastanku posvećenom predstavljanju Projekta vodosnabdijevanja i otpornosti na klimatske promjene Svjetske banke, održanom u Opštini Berane, saopšteno je iz njegovog resora. Ćulafić je istakao da je riječ o jednom od najvažnijih razvojnih projekata za Crnu Goru, ukupne vrijednosti 50 miliona eura, sa posebnim fokusom na unapređenje vodne sigurnosti i jačanje otpornosti na klimatske promjene.  

Junajted sprema 100 miliona za Italijana na ljeto!

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 20:45

Italijanski vezista Sandro Tonali mogao bi obilježiti naredni ljetnji prelazni rok, pošto raste interesovanje za njegov odlazak iz Njukasla.

Ove jutarnje navike mogu se odraziti na zdravlje vašeg srca

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 20:21

Uz navršenih 50 godina briga o zdravlju vašeg srca postaje prioritet, a pojedine jutarnje navike mogu se odraziti na zdravlje vašeg srca.

Cetinjanin uhapšen, osumnjičen za nasilje u porodici

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 19:58

Cetinjanin S.K. uhapšen je zbog osnovane sumnje da počinio krivično djelo nasilje u porodici, saopšteno je iz cetinjskog Osnovnog državnog tužilaštva (ODT).

Državljani Kazahstana i Emirata oslobođeni od viznog režima

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 19:45

Vlada je na telefonskoj sjednici održanoj 17. aprila donijela Predlog odluke o privremenom oslobađanju od pribavljanja vize za državljane Republike Kazahstan i Ujedinjenih Arapskih Emirata.