Nedjelja, 22.09.2024 | 08:47
IZVOR: Mediabiro

PORODIČNI BAR FEST: Za liječenje Feđe Alkovića PRIKUPLJENO 4.132 EURA

Prvi Porodični Bar Fest otvoren je juče na platou ispred Sportske dvorane Topolica u Baru, u prisustvu velikog broja djece i roditelja. 




Foto: MediaBiro 

Organizator manifestacije - Nevladino udruženje “Roditeljska snaga Bar” juče je predstavilo sadržaje koje Bar nudi djeci i porodicama.

Mnogobrojni posjetioci su tako mogli da se upoznaju sa kreativnim radionicama i školicama jezika, da posjete zone za šampione i pustolovine, uživaju u zabavnom i svijetu kompjutera, učestvuju u brojnim takmičenjima koja su uključivala osvajanje brojnih vrijednih nagrada koje su ih očekivale na svakom od štandova. U umjetničkom programu nastupala su djeca iz osnovnih škola i predškolskih ustanova.

Osim zabavnog, edukativnog i takmičarskog karaktera ovaj festival ima i humanitarni karakter – na Bazaru dobrote djeca iz osnovnih škola su pravila i prodavala suvenire tako učestvujući u akciji Lavljim srcem za Feđu, te je za liječenje dječaka Feđe Alkovića prikupljeno 4.132,80€

Veliko zadovoljstvo kako je počelo prvo izdanje Porodičnog Bar Fest-a izrazila je Predsjednica udruženja “Roditeljska snaga Bar”, dr Sanja Smolović.

“Ja sam znala i znam da je ovo samo uvod u jednu tradiciju i da će ova manifestacija zaista postati tradicionalna jer Bar je grad koji zaslužuje i ima prostor za organizaciju ovakvih dešavanja. Veliku zahvalnost dugujem mom timu, mojoj porodici, mojim prijateljicama koje su nesebično dale svoj doprinos i već mjesecima unazad radile na pripremi ovog festivala. Najveću zahvalnost dugujem učesnicima i vama gostim jer ste vi srce ovog festivala,” navela je Smolović.

Smolović se posebno zahvalila partnerima - Sportsko-rekreativnom centru “Bar”, Turističkoj organizaciji Bar i Opštini Bar, kao i svim sponzorima koji su pomogli da se ideja o Porodičnom Bar Fest-u pretvori u stvarnost.

Manifestaciju je svojim govorom svečano otvorila potpredsjednica Opštine Bar, mr Tanja Spičanović, te istakla zadovoljstvo što je festival okupio mnogobrojne aktere različitih uzrasta i interesovanja.

“Snaga porodice je upravo krunisana ovim porodičnim festivalom koji slavi i afirmiše vrijednosti koje su osnov zajedništva i kohezije u društvu i osnov jedne međugeneracijske solidarnosti. Porodični festival ima i humanitarni karakter, te Bar još jednom opravdava epitet grada solidarnosti i grada ljubavi. Ovdje smo da slavimo ljubav, vrijednosti porodice i da na tom putu ostanemo jači i solidarniji,” navela je Spičanović.

Predstavnica Turističke organizacije Bar, Jovana Nenezić je u svom obraćanju čestitala organizatorima što su osmislili ovakav jedinstven događaj namijenjen porodici.

“Prvi Porodični Bar Fest kroz raznovrsne aktivnosti ukazuje na njegovanje porodice i zajedništva, što je prepoznala Turistička organizacija Bar koja je pokrovitelj dvodnevne manifestacije zajedno sa Opštinom Bar. Nadamo se na zadovoljstvo svih da će Porodični Bar Fest poprimiti karakter tradicionalnog. NU Roditeljska snaga, kao i učesnicima Porodičnog festival želim mnogo uspjeha, posjetiocima da ponesu najbolje utiske iz našeg Bara, a našim najmlađim sugrađanima da se danas zabave i uživaju u programu,” navela je Nenezić.ž

Zadovoljstvo što su bili domaćini prvog dana prvog Porodičnog Bar Fest-a izrazio je direktor Sportsko rekreativnog centra “Bar”, Božidar Janković.

“Našem gradu je neophodan Porodični Bar Fest bar jednom godišnje, a vrata Sportsko rekreativnog centra “Bar” će uvijek biti otvorena za ovaj prestižni porodični festival u našem gradu,” naveo je Janković.

Porodični Bar Fest će biti nastavljen danas, 22. septembra, kada će sa početkom u podne, u Hotelu Princess biti organizovana tribina na temu „Savremeno roditeljstvo“.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Odbačena žalba SDT-a za ponovno određivanje pritvora Uboviću i Kovačeviću

Četvrtak, 19.03.2026 | 21:03

U Višem sudu su rekli ono što svi znaju, a to je da se na pravosnažno rješenje ne mogu dodavati pritvorske osnove i da to najmanje treba, mora i smije da radi Apelacioni sud - poručio je advokat Zoran Piperović nakon što je Vanraspravno vijeće Višeg suda u Podgorici odbacilo žalbu Specijalnog državnog tužilaštva (SDT) za ponovno određivanje pritvora Ranku Uboviću i Veselinu Kovačeviću, piše portal ETV.

Šahmanović: Razmatramo mjere koje će ublažiti rast cijena goriva

Četvrtak, 19.03.2026 | 17:03

Vlada Crne Gore pažljivo prati kretanja na tržištu naftnih derivata i već razmatra mjere koje će ublažiti nagli rast cijena, kazao je “Danu” ministar energetike i rudarstva Admir Šahmanović.

Nedović: Parlament postao poligon za uvrede, Abazović prešao granicu

Četvrtak, 19.03.2026 | 18:05

Poslanica Pokreta Evropa sad Jelena Nedović ocijenila je da je politička kultura u Skupštini Crne Gore doživjela ozbiljan pad, navodeći da se parlamentarna rasprava sve češće pretvara u lične obračune.

Zirojević: Milatović nemoćan u borbi protiv brze hrane

Četvrtak, 19.03.2026 | 17:19

KFC 1 Milatovići 0. Chicken nuggets uzvraćaju udarac!”, tako poslanik SD Nikola Zirojević komentariše odluku o poništenju zabrane o otvaranju restorana brze hrane u zgradi u kojoj živi predsjednik države Jakov Milatović.

Marija Vuković uoči sjutrašnjeg finala: Biti među 12 najboljih na svijetu je svakako velika stvar

Četvrtak, 19.03.2026 | 20:22

Marija Vuković nastupiće sjutra u finalu skoka uvis na Svjetskom dvoranskom prvenstvu u poljskom Torunju.

Državljanin BiH uhapšen zbog prevara: Obećavao zaradu na akcijama EPCG pa uzeo desetine hiljada eura

Petak, 20.03.2026 | 16:34

Policija je saopštila da je podnijela krivične prijave protiv Lj.G. (42), državljanina Bosne i Hercegovine, zbog sumnje da je počinio krivično djelo prevara. On je ranije uhapšen, a sumnja se da je oštetio više lica za iznos od blizu 90.000 eura.  

Tekst Zakona o sprečavanju korupcije dobio pozitivne ocjene, usvajanje do 30. juna

Petak, 20.03.2026 | 16:32

Unaprijeđeni tekst Zakona o sprečavanju korupcije dobio je pozitivne ocjene bez primjedbi, a nakon revidiranja Evropske komisije očekuje se njegova konačna potvrda, nakon čega bi trebalo da bude usvojen do 30. juna. To je saopšteno na okruglom stolu „Poglavlje 23: Implementacija završnog mjerila 2 – Borba protiv korupcije", koji je organizovao Centar za monitoring i istraživanje (CeMI).

DPS predlaze otvorene izborne liste

Petak, 20.03.2026 | 16:01

Nakon što je postalo jasno da Odbor za izbornu reformu neće isporučiti konkretne rezultate, Demokratska partija socijalista (DPS) odlučila je da samostalno pokrene izmjene izbornog zakonodavstva, predlažući model otvorenih izbornih lista. DPS je danas predao u skupštinsku proceduru Predlog zakona o izmjenama i dopunama zakona o izboru odbornika i poslanika.  

Striković: Bez dogovora o smanjenju akciza, korekcije cijena goriva raditi na sedam dana

Petak, 20.03.2026 | 15:52

Predstavnici Udruženja naftnih kompanija danas su razgovarali sa premijerom Milojkom Spajićem u vezi rješavanja krize oko cijene naftnih derivata, međutim dogovor nije postignut, kazao je za Euronews Draško Striković iz Udruženja.

Buna sudija u Apelacionom sudu: Pavličić dostavila Sudskom savjetu akt povodom pritužbi

Petak, 20.03.2026 | 15:45

Predsjednica Vrhovnog suda Crne Gore Valentina Pavličić dostavila je danas Sudskom savjetu akt na dalje postupanje i odlučivanje, povodom pritužbe sudija i državnih službenika Apelacionog suda Crne Gore na rad predsjednice tog suda, Mirjane Popović.

Mandić – Dodik: Granice nijesu prepreka snaženju veza

Petak, 20.03.2026 | 15:35

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić danas je u Banjaluci, sa Miloradom Dodikom razgovarao o, kako je navedeno u objavi na mreži X, svim važnim stvarima koje se tiču srpskog naroda, sa posebnim osvrtom na diplomatske misije koje će se realizovati u narednom periodu.

Zenović sa članovima COELA u Misiji Crne Gore pri EU: Snažna podrška planu zatvaranja svih poglavlja do kraja 2026.

Petak, 20.03.2026 | 14:52

U Misiji Crne Gore pri Evropskoj uniji u Briselu juce je održan sastanak glavnog pregovarača Crne Gore, Predraga Zenovića, sa predstavnicima država članica u okviru Radne grupe za proširenje (COELA), na kojem je potvrđena snažna podrška evropskom putu Crne Gore i cilju privremenog zatvaranja svih poglavlja do kraja 2026. godine.

Prihvaćeno jemstvo za Aca Đukanovića, uz dvije mjere nadzora

Petak, 20.03.2026 | 14:27

Jemstvo za Aca Đukanovića je prihvaćeno, uz dvije mjere nadzora, potvrđeno je Danu.

Zelenski poslao delegaciju u SAD da pokrene pregovore sa Rusijom

Petak, 20.03.2026 | 14:27

Predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je da je poslao zvaničnu delegaciju u SAD da bi pokrenuo pregovore o okončanju ruske invazije na njegovu zemlju, obustavljene jer svjetskom scenom dominira američćko-izraelski rat s Iranom.

Infantino: FIFA ne može da riješi sukobe širom svijeta, ali će Mundijal biti bezbjedan

Petak, 20.03.2026 | 14:20

Predsjednik FIFA Đani Infantino uvjeren je da će nadolazeće Svjetsko prvenstvo povezati zavađene nacije u zajedničkom cilju da slave najvažniju sporednu stvar na svijetu.