Četvrtak, 26.09.2024 | 16:15
IZVOR: RTCG

Crna Gora u najjačem sastavu napada svjetski tron

Pauerlifting reprezentacija Crne Gore učestvovaće na Svjetskom prvenstvu u Češkoj pod okriljem WUAP federacije




Foto: Ustupljena fotografija, Privatna arhiva

Naš tim nastupiće u petočlanom, trenutno najjačem, sastavu koji čine Dražen Filipović, Đorđe Miljenović, Nikola Lazović, Jasmin Kočan i Ana Božović, uz pomoć i podršku predsjednika Saveza Miloša Ćećanovića.

Prvi će se takmičiti Filipović u disciplini pauerlifting (mrtvo dizanje, čučanj i benč pres) u kategoriji +125 kg već danas popodne.

Sjutra u mrtvom dizanju nastupiće Ana Božović u kategoriji do 82,5 kg, Jasmin Kočan do 95 kg, Đorđe Miljenović do 110 kg i Nikola Lazović do 125 kg.

Konkurencija na svjetskoj smotri najboljih, kao i uvijek, izuzetna je, no uprkos tome, crnogorska selekcija želi da se pokaže u najboljem mogućem izdanju u datom momentu i nastavi s odličnim rezultatima na međunarodnoj sceni.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Drinčić na ADCC Trials-u u Beogradu

Četvrtak, 15.01.2026 | 13:32

Crnogorski jiu-jitsu borac i no-gi grappler Šćepan Drinčić nastupiće na prestižnom ADCC European, Middle East & African Trials 2026, koji će biti održan od 14. do 15. februara 2026. godine u Beogradu.

Rocky poručio Jokeru: "Pitanje je vremena kad će ti sudija spasiti život"

Srijeda, 14.01.2026 | 18:30

Miran Fabjan (7-4), jedan od najpopularnijih MMA boraca u regiji, 7. februara u Münchenu će odraditi revanš protiv Aleksandra Ilića (17-7).

Ferari najavio novi model - posljednja prilika za Hamiltona

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 10:10

Ferari je na društvenim mrežama objavio naziv bolida koji će Luis Hamilton i Šarl Lekler voziti u sezoni 2026 u Formuli 1. U objavi tima stoji: "Počinje nova era, sa SF-26". Ferrari planira da novi bolid predstavi u svom sjedištu u Maranelu, u Italiji, 23. januara.

Kadeti Crne Gore sigurni i protiv Kosova, polufinale je, praktično, u džepu

Nedjelja, 04.01.2026 | 21:45

Muška kadetska (U18) odbojkaška reprezentacija Crne Gore upisala je i drugu pobjedu, ponovo maksimalnu, na turniru u Podgorici, u sklopu prve runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo – nakon Turske, tim Miljana Boškovića je rutinski odradio posao protiv Kosova sa 3:0, za 61 minut efektivne igre, kolo prije kraja grupne faze, praktično, osigurao jedno od prva dva mjesta u grupi A koja vode u polufinale turnira.

Fjuri se uželio boksa, najavio povratak

Nedjelja, 04.01.2026 | 20:18

Bivši svjetski šampion u teškoj kategoriji, Tajson Fjuri planira povratak u ring.  

Podgorica: Uhvaćena životinja za koju su građani tvrdili da je vuk

Srijeda, 14.01.2026 | 17:29

Rukovoditeljka Skloništa za napuštene životinje Maša Jovanović pojasnila je da je u pitanju mlada životinja, vjerovatno dobijena ukrštanjem psa i vuka. Do daljeg, životinja će biti smještena u Skloništu za napuštene životinje na Vrelima ribničkim, u naselju Konik    

Potraga u Podgorici: Pobjegao mješanac vuka i psa

Srijeda, 14.01.2026 | 16:48

Građanski aktivista Aleksandar Dragićević objavio je na društvenim mrežama da je u podgoričkom naselju Tološi odbjegao mješanac vuka i ps, odnosno "vučiji pas".    

Danci ozbiljno shvatili prijetnje: Vojska počela raspoređivanje naprednih vojnih jedinica na Grenlandu

Srijeda, 14.01.2026 | 17:16

Danska je započela raspoređivanje vojne opreme i naprednih vojnih jedinica na Grenland, usljed rastućih tenzija oko strateškog značaja ovog arktičkog ostrva i obnovljene retorike iz Sjedinjenih Američkih Država, prenose danski mediji.

Zećani blokirali kružni tok na putu ka Cetinju i Nikšiću

Srijeda, 14.01.2026 | 16:51

Mještani Zete danas su blokirali kružni tok koji povezuje Podgoricu sa putevima prema Cetinju, Nikšiću i Baru, nastavljajući proteste protiv početka izgradnje postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu.

SAD obustavljaju obradu zahtjeva za vize građana Crne Gore, Kosova, Albanije...

Srijeda, 14.01.2026 | 20:39

Američki Stejt department najavio je značajnu promjenu u viznoj politici: od 21. januara 2026. biće privremeno obustavljena obrada zahtjeva za američke vize za građane 75 zemalja, uključujući Somaliju, Rusiju, Avganistan, Brazil, Iran, Irak, Egipat, Nigeriju, Tajland i Jemen.  

Samardžić: Crna Gora kao da se stidi da bude dio koalicije voljnih

Četvrtak, 15.01.2026 | 16:23

Admiral u penziji Dragan Samardžić za Antenu M kaže da mu nije jasno zašto Crne Gore nije bilo u Parizu, imajući u vidu ranije donijete odluke u crnogorskom parlamentu o podršci Ukrajini kroz obuku ukrajinske vojske, kao i oko 10 miliona eura isporučene opreme Kijevu.

Kontrole u Nikšiću: Tri osobe uhapšene zbog prekršaja, oduzeta tri vozila

Četvrtak, 15.01.2026 | 16:18

Policijski službenici Odjeljenja bezbjednosti Nikšić sinoć su realizovali pojačane aktivnosti usmjerene na učesnike u saobraćaju, u okviru kojih je sprovedena intenzivna kontrola radi otkrivanja i sankcionisanja prekršaja, sa posebnim akcentom na kontrolu operativno interesantnih i sa njima povezanih lica. Tokom tih aktivnosti uhapšena su tri lica, dok su radi daljih provjera privremeno oduzeta tri putnička motorna vozila.

Asanović: Nećemo biti dio vlasti u Podgorici, Mujović možda obezbijedi većinu u DPS-u

Četvrtak, 15.01.2026 | 16:09

Predsjednik Opštine Zeta i funkcioner Demokratske narodne partije Mihailo Asanović poručio je sa današnje blokade Botunjana u Donjoj Gorici da ta stranka više neće biti dio vlasti u Podgorici.

Murić: PES kao nekad DPS, kontinuitet sabotiranja slobodnog pristupa informacijama

Četvrtak, 15.01.2026 | 16:04

Glavni i odgovorni urednik portala Raskrinkavanje.me Darvin Murić, saopštio je da građani koji tuže institucije zbog uskraćivanja informacija, čak i kada dobiju spor, od sada će sami plaćati svoje sudske troškove, prema amandmanu PES-a na Zakon o slobodnom pristupu informacijama.

Knežević: Sam ću sebe da prijavim, sinoć sam na proslavi zapjevao “Kaćušu”

Četvrtak, 15.01.2026 | 15:48

Da me ne bi prijavljivali Upravi policije ili ministarki prosvjete sam ću sebe da prijavim. Sinoć sam na proslavi rođenja kumovog sina zapjevao “Kaćušu”, napisao je na Fejsbuku predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević.

Mještani Botuna i Park šume Zagorič blokirali više kružnih tokova u Podgorici

Četvrtak, 15.01.2026 | 15:37

Mještani Botuna blokirali su danas dva kružna toka, a mještani podgoričkog naselja Park šuma Zagorič jedan.

Vuković: Ne zna se je li Knežević miliji Camaju ili Vučiću

Četvrtak, 15.01.2026 | 15:20

Predstavnica Evropskog saveza Jovana Vuković rekla je da ko u Milanu Kneževiću vidi političku korist za Crnu Goru i evropejca, logično nema ništa protiv četničkih pjesma.

(VIDEO) Rama: Mi smo mali, Crna Gora ima 50 miliona stanovnika

Četvrtak, 15.01.2026 | 14:47

Albanski premijer Edi Rama našalio se na račun Grčke i Crne Gore tokom panel-diskusije održane u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, objavio je profil Kosovo and Balkans Daily News na društvenoj mreži X.

SAD po prvi put prodale venecuelansku naftu vrijednu 500 miliona

Četvrtak, 15.01.2026 | 14:45

Sjedinjene Američke Države završile su prvu prodaju venecuelanske nafte, vrijednu 500 miliona dolara (429 miliona eura), saopštio je danas zvaničnik administracije američkog predsjednika Donalda Trampa.

Anđušić: Šovinistički i hegemonistički sadržaji na TV Pink prolaze bez reakcije države

Četvrtak, 15.01.2026 | 14:41

Politički direktor i poslanik DPS-a Mihailo Anđušić reagovao je povodom novogodišnjeg programa emitovanog na TV Pink, poručujući da se u javnom etru plasiraju šovinističke, hegemonističke i morbidne poruke bez ikakve reakcije nadležnih institucija.