Ponedjeljak, 30.09.2024 | 15:26
IZVOR: RTCG

OIK: Po deset mandata u Kotoru DPS-u i koaliciji Demokrate-PES

Prema podacima OIK Kotor, najviše odborničkih mjesta u lokalnom parlamentu imaće liste DPS-a i koalicije Demokrate-PES, po 10 mandata. Za budućnost Kotora osvojila je tri mandata, baš kao i Demokratska alternativa i Grbaljska lista. Evropski savez zauzeće dva mjesta u kotorskoj skupštini, a po jedno HGI i Kotorski pokret.




Foto: YouTube screenshot/MediaBiro

Predsjednica OIK-a Anka Perović za Radio Crne Gore kaže da je na izborima u Kotoru izašlo ukupno 18.498 birača. Od toga je bilo neupotrijebljenih listića 8.330, upotrijebljenih 10.168, što je broj kontrolnih kupona, zatim nevažećih glasačkih listića 165, a važećih 10.003.

Lista broj 1, U akciji budi svoj, biraj CGA je dobila 170 glasova. Čuvari grada – lista građana 167 glasova. Evropski savez SD, SDP, LP građani – zasijat će Kotor – 525 glasova. Grbaljska lista, tvoja, moja, naša – 908 glasova. Lista broj 5, HGI – Na bedemu mediteranske Crne Gore – 452 glasa. Lista broj 6, Za budućnost Kotora, grad svih nas – 937 glasova. Lista Za Kotor – 71 glas, Vladimir Jokić, dobar glas za gradonačelnika Demokrate PES – 2.583 glasa. Lista broj 9, Kotor prije svega DPS Neđo Moškov – 2.834 glasa. Lista broj 10, Socijalistička narodna partija, Demokratska srpska stranka – Odgovorno – 163 glasa. Kotorski pokret, Siniša Kovačević – 306 glasova. Lista broj 12, Demokratska alternativa – Dr Davor Kumburović, da se Kotor pita – 888 glasova”, kazala je Radović.

Glasalo je na biračkim mjestima ukupno 9.840 birača, ili izlaznost je bila 54,97 odsto.

“U raspodijeli mandata po ovome, pošto Opština Kotor broji 33 mandata, gdje je cenzus 300 glasova, učestuju Evropski savez sa 2 mandata. Grbaljska lista sa 3 mandata. HGI, jedan mandat. Lista broj 6, Za budućnost Kotora tri mandata. Lista broj 8, Vladimir Jokić – dobar glas za gradonačelnika, Demokrate PES, 10 mandata. Lista broj 9, DPS – Nedjeljko Moškov, 10 mandata. Kotorski pokret – Siniša Kovačević, osvojio je jedan mandat. Lista broj 12, Demokratska alternativa – dr Davor Kumburović – da se Kotor pita, 3 mandata”, kazala je Radović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Mihailović: Odgovor Vlade ogolio suštinu - Dijaloga nema, današnji protest opravdan, čestitka pred Prvi maj s podsmjehom upućena radnicima

Srijeda, 29.04.2026 | 12:10

Smatramo da je onakva čestitka, pred Prvi maj, gotovo da i sa podsmjehom upućena radnicima i radnicama Crne Gore - navela je Mihajlović

Dukaj sa Temirbekom: Jačanje partnerstva u oblasti digitalizacije

Srijeda, 29.04.2026 | 12:07

Ministar javne uprave Maraš Dukaj sastao se sa generalnim konzulom Kazahstana u Crnoj Gori, Gabidenom Temirbekom.

Nikšićka firma osumnjičena za štetu budžeta preko 200 hiljada eura, prijavljeni direktor i osnivač

Srijeda, 29.04.2026 | 11:50

Zbog utaje poreza i doprinosa i nanošenja štete budžetu Crne Gore u iznosu većem od 200.000 eura krivično će odgovarati pravno lice MM-M iz Nikšića, izvršni direktor S.M. (40) i osnivač R.M. (65), saopšteno je iz Uprave policije.

Jakšić Stojanović i njeni saradnici objavili diplome

Srijeda, 29.04.2026 | 12:00

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija objavilo je diplome visokorukovodnog kadra u tom resoru, na čelu sa ministarkom Anđelom Jakšić Stojanović.

Naučnici nestaju širom SAD, neki nađeni mrtvi: FBI hitno reagovao

Srijeda, 29.04.2026 | 11:53

Nuklearni fizičar s MIT-a ubijen u svojoj kući u Masačusetsu. Poznati astrofizičar ubijen u svom domu u Kaliforniji. Penzionisani general vazduhoplovnih snaga nestao iz svog doma u Novom Meksiku. Vazduhoplovna inženjerka i NASA stručnjakinja za materijale nestala tokom planinarenja u okolini Los Anđelesa...

Sekulović: Hapšenje pomagača dobar korak, ali nedovoljan, Medenica da se preda

Srijeda, 29.04.2026 | 11:31

Državni sekretar Ministarstva pravde Sergej Sekulović kazao je u emisiji „Budimo budni – pitajte Vladu“ da ukoliko hapšenje pomagača Miloša Medenice rezultira sudskim postupkom i pravsnažnom presudom, to je za pohvalu, ali da smo na pola puta sve do hapšenja Medenice. On je pozvao Medenicu da se preda.

Dojava o bombi u podgoričkoj Gimnaziji

Srijeda, 29.04.2026 | 11:25

Dojava o postavljenoj bombi stigla je na adresu podgoričke Gimnazije "Slobodan Škerović".

SEP: Čiji su naši radnici koji na ulici za 1. maj traže pravdu?

Srijeda, 29.04.2026 | 11:20

Povodom isteka Opšteg kolektivnog ugovora i upornog ignorisanja socijalnih partnera od strane Vlade Crne Gore, Stranka evropskog progresa (SEP) uputila je punu podršku sindikalnim organizacijama i svim zaposlenima koji će svoja prava potražiti na protestu zakazanom za danas ispred zgrade Vlade.

Vučić: Živim za Srbiju koja pobjeđuje

Srijeda, 29.04.2026 | 11:11

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se javnosti kroz svoju najnoviju objavu na Instagramu.

Tramp: Nema više finog gospodina

Srijeda, 29.04.2026 | 11:05

Nema više finog gospodina", poručuje jutros predsjednik SAD Donald Tramp.