Ponedjeljak, 30.09.2024 | 21:24
IZVOR: rtcg.me

"Borovinić Bojović pozvala na pregovore – Mujović prihvatio, Rakčević opravdano odsutan"

Koalicija „Za budućnost Podgorice – Grad svih nas” ima dovoljno razloga da bude zadovoljna, zahvalna i ponosna na one koji su je podržali na lokalnim izborima u Podgorici, kazao je funkcioner te koalicije Mitar Šušić. On je u emisiji Naglas TV rekao i da je nositeljka njihove liste Jelena Borovinić Bojović pozvala danas na razgovor nosioca liste PES-Demokrate Sašu Mujovića, koji joj je, kako je naveo, kazao da je spreman da dođe na sastanak i da pričaju o formiranju vlasti, dok je od  nosioca liste „Za bolju Podgoricu – Jakov Milatović“ Luke Rakčevića dobila odgovor da je opravdano odsutan.




Foto: YouTube screenshot/ Služba za odnose s javnošću Glavnog grada

Mitar Šušić ispred koalicije “Za budućnost Podgorice” kaže da je “Preokret” dobrodošao na političku scenu u ovom trenutku.

Ističe da oni nijesu uspjeli da detektuju šta je problem, kao i zašto se ne može doći do dogovora.

“Nije pametno pristupati sujetno i sa neki ultimativnim iskoracima u svakom trenutnku. U ovom trenutku ne prepoznajemo šta je to što bi nas moglo da betonira… Ne vidim neke suštinske programske razlike koje bi mogle bilo koga da isključe iz programske kombinatorike”, kazao je Šušić.

Na pitanje da li bi DPS-u trebalo dati šansu da budu dio vlasti, Šušić je kazao da nikakva barijera ne postoji da oni uđu u pregovore.

“Matematički i logički imaju pravo da pokušaju”, rekao je on.

Lider “Preokreta” Srđan Perić kazao je da su dva mandata “velika pobjeda”.

“Ustanovljavamo protestni glas, koji se već od večeras može čuti… Do prije dva dana nijeste mogli da priđete medijima, a sada kada trebaju da kažu prve utiske, nosioca ključnih lista nema”, kazao je Perić.

Perić je kazao da govorimo o ključnim funkcijama, kako će biti raspoređene. Problem je kaže, što nema ničeg drugog osim toga, jer da ima, oni bi večeras bili ovdje i branili stavove.

“Sve se svelo na to ko će uzeti gradonačelničku poziciju”, kazao je Perić.

Perić je naveo da demontaža paritokratske prakse kreće kada se prvo razobliči.

“Naša je obaveza da osnažimo taj glas i da to bude prevladajući stav”, rekao je on dodajući da će, ukoliko izazovu nove izbore biti žestoko kažnjeni.

Milena Vuković ispred koalicije „Za bolju Podgoricu – Jakov Milatović“ kazala je da su zadovoljni izbornim rezultatom.

“Kampanja je generalno krenula u lijepoj atmosferi… zadnje nedelje pred izbore došli smo u situaciju da kolege iz drugih stranaka idu sa ličnim uvredama, a to je nešto što treba da izbjegavamo… Mi ne znamo šta je to koalicija PES-Demokrate ponudila građanima”, kazala je Vuković.

Ona je navela da je Saša Mujović ispred liste PES – Demokrate diskriminisao na više načina nosioca liste Za bolju Podgoricu Luku Rakčevića.

Mitar Šušić ispred liste “Za budućnost Podgorice” čiji je nosilac Jelena Borovinić Bojović, kaže da ta koalicija ima dovoljno razloga da bude zadovoljna rezultatom.

“Imamo dovoljno razloga da budemo zadovoljni, zahvalni i ponosni na one koji su nas podržali u ovom trenutku. Podsjetiću da smo kao koalicija u prethodnom sazivu imali 11 odbornika, u ovaj izborni ciklus smo ušli sa sedam odbornika, sa 13 izlazimo iz njega što je respektabilan rezultat”, rekao je on.

Šušić je kazao da su ostvarili predviđeni rast, i da sada treba sjesti i pokušati što prije, bez krajnjih rokova već ove nedjelje napraviti dogovor oko onoga što je svima bio osnovni narativ oko izborne kampanje.

“Očekujemo da vrlo brzo dođemo do nekog dogovora”, kazao je Šušić.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Tramp: Pokušavam da pružim Iranu svaku šansu za pregovore; Teheran: Razgovaramo samo sa Omanom

Utorak, 04.08.2026 | 14:11

Predsjednik SAD Donald Tramp tvrdi da su pregovori sa Iranom u toku i da "teku brzo, na ovaj ili onaj način". Istakao je da Iran ima posljednju šansu da potpiše dobar sporazum. S druge strane, iz Teherana poručuju da ne pregovaraju sa Vašingtonom i da razgovore vode isključivo sa Omanom o bezbjednosti plovidbe kroz Ormuski moreuz.

Krapović: Nijedan politički cilj ne može biti važniji od ljudskog života

Utorak, 04.08.2026 | 13:35

Nijedan politički cilj ne može biti važniji od ljudskog života, saopštio je ministar odbrane Dragan Krapović.

Bečić: Saosjećanje sa svima koji su u “Oluji” izgubili najmilije ili bili primorani da napuste svoje domove

Utorak, 04.08.2026 | 13:14

Potpredsjednik Vlade Crne Gore Aleksa Bečić izrazio je iskreno saosjećanje sa svima koji su u “Oluji” izgubili najmilije ili bili primorani da napuste svoje domove

Spajić: Nema pregovora o migrantskim centrima u Crnoj Gori

Utorak, 04.08.2026 | 12:27

Premijer Crne Gore Milojko Spajić saopštio je da Crna Gora nije vodila pregovore o uspostavljanju centara za prihvat i repatrijaciju iregularnih migranata iz država Evropske unije, niti je Vlada dobila zvaničnu inicijativu za njihovo otvaranje.

Spajić čestitao Dan opštine: Petnjica nastavlja putem održivog razvoja

Utorak, 04.08.2026 | 11:12

Predsjednik Vlade Crne Gore mr Milojko Spajić je čestitao građanima i rukovodstvu Petnjice 4. avgust - Dan opštine.

Led se topi, a ono što je na Antartiku bilo zarobljeno vjekovima sada izlazi na površinu

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 15:08

Istraživači upozoravaju da ubrzano topljenje glečera zbog klimatskih promjena oslobađa vjekovima zarobljenu živu, pretvarajući udaljeni polarni region u novo žarište globalnog zagađenja.

Spašene dvije osobe nakon prevrtanja kajaka kod Virpazara

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 14:39

Brzom reakcijom pripadnika Službe zaštite NP Skadarsko jezero danas su u rejonu Virpazarskog kanala spašena dva lica nakon prevrtanja kajaka, saopšteno je iz tog javnog preduzeća.

Vlada zadržala smanjene akcize - Dizel skuplji šest centi, benzin jeftiniji dva centa

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 17:51

Od sjutra vozače u Crnoj Gori očekuju nove cijene goriva – eurosuper 95 i 98 biće jeftiniji za dva centa po litru, dok će cijena eurodizela porasti za šest centi. Nove maksimalne maloprodajne cijene važiće do 10. avgusta, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva.

Kriza u FIFA raste: Engleska više ne podržava Infantina

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 14:43

Do prije nekoliko sedmica činilo se da Đani Infantino nema protivnika i da će bez velike buke dobiti još jedan mandat na čelu FIFA. Sada mu podršku otkazuju savezi koji su bili među najuticajnijim djelovima njegove predsjedničke većine.

Mujović: Novi Zakon o saobraćaju šansa da se oslobodimo stubića po ulicama i trotoarima

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 15:00

Nedavno usvojeni novi Zakon o bezbjednosti saobraćaja na putevima može predstavljati prekretnicu za uspostavljanje većeg saobraćajnog i komunalnog reda u Podgorici. Nadam se da ćemo ubrzo početi da se oslobađamo plastičnih stubića po našim ulicama, izjavio je gradonačelnik Podgorice, prof. dr Saša Mujović.

Ustavni sud: Miloševiću povrijeđeno pravo na slobodu kretanja, mjere nadzora produžavane bez stvarne procjene

Utorak, 04.08.2026 | 14:35

Ustavni sud Crne Gore utvrdio je da je bivšem direktoru Uprave prihoda i carina Radu Miloševiću povrijeđeno pravo na slobodu kretanja, ocijenivši da su mu mjere nadzora duže vrijeme produžavane bez suštinskog preispitivanja njihove neophodnosti i srazmjernosti. To je četvrti put da je Ustavni sud u vezi sa mjerama nadzora utvrdio povredu njegovih prava.

Uprava carina raspisala oglase za prijem novih službenika

Utorak, 04.08.2026 | 14:28

Uprava za ljudske resurse objavila je javne oglase za prijem novih službenika u radni odnos za potrebe Uprave carina, a poziv je otvoren za sve kandidate koji ispunjavaju propisane uslove, saopšteno je iz Uprave carina.  

Tramp: Pokušavam da pružim Iranu svaku šansu za pregovore; Teheran: Razgovaramo samo sa Omanom

Utorak, 04.08.2026 | 14:11

Predsjednik SAD Donald Tramp tvrdi da su pregovori sa Iranom u toku i da "teku brzo, na ovaj ili onaj način". Istakao je da Iran ima posljednju šansu da potpiše dobar sporazum. S druge strane, iz Teherana poručuju da ne pregovaraju sa Vašingtonom i da razgovore vode isključivo sa Omanom o bezbjednosti plovidbe kroz Ormuski moreuz.

MVP: Crna Gora je u kontinuitetu prisustvovala obilježavanju "Oluje", to je poštovanje prema državi domaćinu

Utorak, 04.08.2026 | 14:05

Povodom interesovanja javnosti u vezi sa prisustvom predstavnika Crne Gore obilježavanju Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja i godišnjice operacije "Oluja" u Hrvatskoj, Ministarstvo vanjskih poslova smatra važnim da ukaže na kontinuitet prisustva predstavnika Crne Gore ovom državnom obilježavanju tokom protekle decenije.

Savićević se oprostio od svog kapitena: Milan ispratio Franka Barezija

Utorak, 04.08.2026 | 13:57

Milan je danas bio u crveno-crnom, ali bez slavlja. Ispred Bazilike Svetog Ambrozija okupili su se navijači, nekadašnji saigrači, rivali i ljudi koji su sa Frankom Barezijem dijelili najvažnije stranice italijanskog fudbala.

Aktivni požari u Velestovu, Barjamovici i Čevu, apel građanima da se pridržavaju mjera

Utorak, 04.08.2026 | 13:43

Požari na području Prijestonice Cetinje, u mjestima Velestovo, Barjamovica i Čevo još uvijek su aktivni.

Zemljotres pogodio Toskanu, evakuisane zgrade i obustavljen željeznički saobraćaj

Utorak, 04.08.2026 | 13:40

Zemljotres jačine 4,3 stepena Rihterove skale pogodio je jutros područje Toskane u centralnoj Italiji, sa epicentrom u provinciji Firenca, zbog čega su evakuisane pojedine zgrade i privremeno obustavljen željeznički saobraćaj između Firence i Bolonje.

Krapović: Nijedan politički cilj ne može biti važniji od ljudskog života

Utorak, 04.08.2026 | 13:35

Nijedan politički cilj ne može biti važniji od ljudskog života, saopštio je ministar odbrane Dragan Krapović.

Nemanja Gudelj javno se obratio Anastasiji nakon njene emotivne objave: "Ko pronađe ženu, spoznao je šta je dobro"

Utorak, 04.08.2026 | 13:24

Anastasija Ražnatović i Nemanja Gudelj ne kriju koliko uživaju u prvim nedjeljama roditeljstva. Nakon što su 15. jula postali roditelji sina Ilijana, par sve češće sa pratiocima dijeli emotivne trenutke, a posljednja razmjena poruka na društvenim mrežama posebno je privukla pažnju

Bečić: Saosjećanje sa svima koji su u “Oluji” izgubili najmilije ili bili primorani da napuste svoje domove

Utorak, 04.08.2026 | 13:14

Potpredsjednik Vlade Crne Gore Aleksa Bečić izrazio je iskreno saosjećanje sa svima koji su u “Oluji” izgubili najmilije ili bili primorani da napuste svoje domove