Utorak, 01.10.2024 | 21:35
IZVOR: RTCG

Proglašeni najbolji ženski i muški parfemi svih vremena

Modni časopis Marie Claire pažljivo je testirao parfeme mjesec dana. Njihov rigorozan proces uključivao je opsežno prskanje, difuziju i mirisanje, kako bi se u potpunosti osjetio svaki miris.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Da bi procijenili performanse parfema u stvarnom svijetu, sproveli su i testove u različitim situacijama. Tako su dobili priliku da vide kako se svaki miris ponaša u različitim okruženjima. Pažljivo su pratili dugotrajnost svakog parfema, a sve kako bi pronašli najbolji ženski miris na svijetu.

U ovom izboru najboljih parfema na kraju su se kao pobjednici iskristalisali parfem ‘Black Opium’ brenda YSL u kategoriji najbolji ženski parfem, a u kategoriji muških parfema ta čast pripala je toaletnoj vodi Dolce & Gabbana Light Blue Pour Homme.

„Pobjednici predstavljaju naš izbor najboljih od najboljih – kombinaciju vanvremenskih klasika i uzbudljivih noviteta. Bez obzira na to da li se držite svog prepoznatljivog mirisa ili volite da mijenjate parfeme u zavisnosti od raspoloženja, ovi izbori imaju jednu zajedničku stvar: svi mirišu nevjerovatno“, piše Marie Claire.

Parfemska voda YSL Black Opium jedan je od najpoznatijih i najtraženijih parfema ove modne kuće. Lansiran je pre 10 godina, a do sada je postao klasik zbog svoje jedinstvene i smjele kombinacije nota, prenosi Zadovoljna.rs.

U visokim notama nalaze se smeli akordi crne kafe koje ćete osjetiti. Srce mirisa otkriva delikatan cvijet narandže koji mu daje dodir ženstvenosti i balansira intenzivan početak. Kako se miris razvija, donje note kedra i pačulija daju mu dubinu i trajnu snagu, garantujući da će miris trajati cijelog dana.

YSL Black Opium takođe privlači pažnju svojim elegantnim dizajnom bočice, ukrašene crnim šljokicama, koje simbolizuju smjelost i glamur.

Foto: Ilustracija, Pixabay

Najbolji parfemi 2024.

Najbolji novi parfem: Acne Studios par Frédéric Malle

Najbolji parfem: Bvlgari Allegra Chill & Sole eau de parfum

Sveobuhvatno najbolji ženski parfem: Cartier La Panthère eau de parfum

Najbolji muški parfem svih vremena: Dolce & Gabbana Light Blue Pour Homme eau de toilette

Najbolje pakovanje parfema: Costa Brazil Aroma eau de parfum

Najbolji parfemski set: Diptyque Paris Set of 5 eaux de toilette

Najbolji unisex parfem: Kilian Paris Angels’ Share eau de parfum

Najbolji ženski parfem svih vremena: YSL Beauty Black Opium eau de parfum

Sveobuhvatno najbolji muški parfem: Hugo Boss BOSS Bottled eau de toilette

Najinovativniji parfem: Nette Pear Jam eau de parfum

Najbolja parfemska kolekcija: Donna Karan Cashmere Collection

Najbolji cvijetni parfem: Sisley Paris Izia eau de parfum

Najbolji drvenasti parfem: Aesop Eidesis eau de parfum

Najbolji vodenasti parfem: Lake & Skye 11 11 Azure Eau de Parfum

Najbolji oud parfem: Fragrance Du Bois Oud Jaune Intense

Najbolji zemljasti parfem: Roan Fragrances Porcelain Pulse eau de parfum

Najbolji svježi parfem: Jennifer Meyer eau de parfum

Najbolji voćni parfem: D.S. & Durga Debaser eau de parfum

Najbolji začinski parfem: Ledda 18 Vanilla Nera eau de parfum

Najbolji mošusni parfem: Aerin Beauty Amber Musk

Najbolji citrusni parfem: Parfums de Marly Perseus

Najbolji dizajnerski parfem: Burberry Goddess eau de parfum

Najbolji unisex dizajnerski parfem: Tom Ford Beauty Ombre Leather eau de parfum

Najbolji muški dizajnerski parfem: Chanel Bleu De Chanel eau de parfum

Najbolji ženski dizajnerski parfem: Christian Dior Miss Dior eau de parfum

Najbolji ženski niche parfem: Vilhelm Parfumerie Dear Polly eau de parfum

Najbolji unisex niche parfem: Aman Essentials Alta Fine Fragrance

Najbolji muški niche parfem: Ex Nihilo Blue Talisman

Sveobuhvatno najbolji niche parfem: Arquiste A Grove by the Sea eau de parfum

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Podgoričanka po glasovima publike iz čitavog svijeta trenutno najljepša na takmičenju Miss Summer World 2026.

Subota, 16.05.2026 | 16:47

Miss Summer World 2026 Albania je međunarodno takmičenje ljepote koje se održava u Albaniji od 11. do 18. maja 2026. godine. Ovaj prestižni događaj okuplja učesnice iz mnogih zemalja svijeta sa ciljem promocije ljepote, kulture, elegancije i turizma Albanije.

Vesna de Vinča: Crnogorska misica je čudesna i izuzetna

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 14:04

Vesna de Vinča, vlasnica agencije Miss Monte – koja posjeduje licencu za zvaničan izbor za mis Crne Gore, oglasila se nakon prošlonedjeljenog krunisanja Maše Vukićević.

Miss Crne Gore Maša Vukićević za Kolektiv.me: Kruna je simbol odgovornosti i prilike da inspirišem druge

Četvrtak, 30.04.2026 | 14:34

Novoizabrana Miss Crne Gore Maša Vukićević još sabira utiske nakon pobjede, ističući da joj titula donosi i veliku odgovornost, ali i priliku da svojim primjerom inspiriše mlade.

Sa Cetinja do svjetske scene: Maša Vukićević nova Miss Crne Gore

Četvrtak, 30.04.2026 | 13:37

Maša Vukićević sa Cetinja sinoć je izabrana za novu Miss Crne Gore i ona će našu zemlju predstavljati na izboru za miss svijeta u Vijetnamu. Vukićević je svoje prve utiske nakon proglašenja pobjede podijelila sa ekipom medijske agencije Media Biro.

Miss Crne Gore među jedan odsto najinteligentnijih ljudi na svijetu

Utorak, 28.04.2026 | 15:07

Aktuelna Miss Crne Gore, Andrea Nikolić, još jednom je ispisala istoriju - ovog puta kao prva Miss Crne Gore koja je postala članica Mense.

AMU ograničila reemitovanje Informer TV na šest mjeseci, postupci i protiv domaćih emitera TV Adria i TV Prva

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 12:55

Savjet Agencije za audiovizuelne medijske usluge donio je odluku o privremenom ograničavanju reemitovanja cjelokupnog programa „Informer TV“ u trajanju od šest mjeseci, uz pokretanje postupaka po službenoj dužnosti protiv domaćih emitera TV Adria i TV Prva zbog emitovanja spornog dokumentarnog sadržaja.

Dačić: Zašto bih podnio ostavku, ni Ružić nakon Ribnikara nije trebalo

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 12:50

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić smatra da ne treba da podnese ostavku na tu funkciju, jer se, kako je naglasio za Danas, u policiji nikada ne traži politička odgovornost.

VDT: Svaki govor mržnje tokom praznika biće procesuiran

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 12:38

Tokom prazničkog perioda dražavna tužilaštva formirala su dva predmeta zbog osnova sumnje da je izvršeno krivično djelo izazivanja nacionalne, rasne i vjerske mržnje. To je saopšteno iz Vrhovnog državnog tužilaštva.

Radulović: Zabrana ulaska plovilima u Plavu špilju

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 12:29

Novim pravilnikom o sigurnosti plovidbe, izvještavanju i upravljanju pomorskim saobraćajem, koji je nedavno donijelo Ministarstvo pomorstva, zabranjen je ulazak plovila na motorni pogon u područje Plave špilje, saopšteno je iz Ministarstva pomorstva.

Knežević: “Meni spočitavaju Vučića, a oni čekaju na šalteru po instrukcije od Satlera”

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 12:26

Lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević kazao je da je Johan Satler "jos jednom potvrdio ono što sve vrijeme govorim da je guverner Crne Gore koji upravlja i opozicijom i vlašću.

VIDEO: Snaga zajedništva i energija Crne Gore: Više od 25.000 građana i gostiju slavilo 20 godina od obnove nezavisnosti

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 12:15

Povodom obilježavanja 20 godina od obnove nezavisnosti Crne Gore, više od 25.000 građana i gostiju zajedno je slavilo uz muziku, emocije i nezaboravnu atmosferu, navela je Vlada.

Američke trupe u Evropi: Gdje, zašto i dokle?

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 12:05

Predsjednik SAD Donald Tramp stalno prijeti smanjenjem broja američkih vojnika u bazama u Evropi. No, tamo su i dalje desetine hiljada vojnika. DW odgovara na najvažnija pitanja

Policija podnijela dvije krivične prijave u Beranama i Bijelom Polju zbog falsifikovanja i lažnog iskaza

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 11:55

Protiv R.N. iz Bijelog Polja podnijeta je krivična prijava zbog sumnje da je lažno prijavio gubitak vozačke dozvole koju je prethodno priložio nadležnim organima druge države. Protiv A.C. iz Podgorice podnijeta je krivična prijava zbog sumnje da je tokom saobraćajne kontrole policajcima dao na uvid vozačku dozvolu koja nije njegova.

Profesori Građevinskog fakulteta razvili model – kako će zidane zgrade u Crnoj Gori reagovati na jak zemljotres

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 11:43

Kako će zidane zgrade u Crnoj Gori reagovati na jak zemljotres — na to pitanje pokušava da odgovori novi naučni model koji su razvili profesori Građevinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, Jelena Pejović i Nina Serdar, zajedno sa međunarodnim timom istraživača.

Crna Gora dobila Nacionalnu robotičku ligu za razvoj STEM i digitalnih vještina mladih

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 11:35

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija Crne Gore, Univerzitet Crne Gore – Mašinski fakultet, Five Group, Naučno-tehnološki park Crne Gore i Inovaciono-preduzetnički centar Tehnopolis potpisali su danas Sporazum o saradnji, kojim se zvanično uspostavlja Nacionalna robotička liga (NRL) – integrisani obrazovno-takmičarski program u oblasti robotike i STEM obrazovanja za djecu, mlade i studente u Crnoj Gori, saopštili su iz Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija (MPNI).