Ponedjeljak, 07.10.2024 | 13:39
IZVOR: b92.net/Bug

Zbog čega će iPhone 17 Slim biti TANJI? Pojavile su se nove informacije

Prema novim informacijama koje je prenio DigiTimes, za tanko kućište iPhone 17 Slim modela biće zaslužna nova vrsta OLED ekrana koji proizvodi Novatek.




Foto: YouTube screenshot/Apple Explained

Još u prvoj polovini godine pojavile su se informacije o tome da Apple 2025. planira veliko osvježenje za svoju dolazeću iPhone 17 liniju. Zbog slabe prodaje planiraju da penzionišu Plus model koji će zamijeniti potpuno novi iPhone 17 Slim.

S obzirom na to da je predstavljanje iPhone-a 17 poprilično daleko, informacije o Slim modelu su šture. Govorilo se još ranije da će biti značajno tanji od bilo kojeg prethodnog iPhone-a, da će imati manji Dynamic Island i da će njegov sistem kamera biti smješten više prema sredini poleđine. Pored toga, trebalo bi da bude skuplji od Pro Max modela.

Ali, nove informacije koje dolaze iz DigiTimesa sugerišu da će za veoma tanko kućište biti zaslužna nova vrsta OLED ekrana. Manje poznati tajvanski proizvođač, Novatek, nedavno je predstavio novi TDDI OLED panel koji kombinuje sloj senzora na dodir i sistem upravljanja ekrana u jednu jedinicu. Zato se, na kraju, i zove TDDI (Touch and Display Driver Integration).

Iako to možda ne zvuči kao revolucionarna tehnologija, navodi se da bi upravo ona mogla biti ključna za smanjenje debljine pametnih telefona.

DigiTimes zato vjeruje da će Apple vjerovatno koristiti Novatek kao dobavljača OLED ekrana za svoj iPhone 17 Slim, iako trenutno nema potvrde o njihovom partnerstvu. Štaviše, navode da bi Apple mogao da testirs ovu tehnologiju na drugim uređajima pa bismo u budućnosti mogli vidjeti Apple Watch ili iPad s TDDI OLED ekranom.

Ipak, potrebno je imati na umu da su ovo i dalje sve samo glasine i da se mnogo toga može promijeniti do predstavljanja novih iPhone modela.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Netfliks plaća paprenu kaznu zbog reklamiranja duvana: Za sve kriv dokumentarac o Šumaheru

Srijeda, 15.04.2026 | 21:45

Kompanija Netflix kažnjena je sa 250.000 eura zbog nedozvoljenog reklamiranja duvana, nakon što je Apelacioni sud u Parizu utvrdio da je ta američka platforma za striming sadržaja prekršila francuske propise emitovanjem promotivnog sadržaja za dokumentarni film o vozaču Formule 1 Mihaelu Šumaheru.

Godišnje oko 140 maloljetnica postanu majke u Crnoj Gori

Srijeda, 15.04.2026 | 21:39

Oko 140 maloljetnih djevojčica i djevojaka godišnje postanu majke u Crnoj Gori. Dok se u nekim slučajevima trudnoća dešava u okviru partnerskih odnosa među vršnjacima, u drugim je riječ o ugovorenim brakovima i ispunjavanju “bračne obaveze”. Ono što ih najčešće povezuje jeste da im je djetinjstvo prekinuto, a mogućnosti da završe osnovno ili srednje obrazovanje drastično se sužavaju.

"Evropski planovi za isporuku dronova Ukrajini rizikuju da uvuku druge zemlje u rat"

Srijeda, 15.04.2026 | 21:14

Evropske zemlje rizikuju da se uvuku u sukob svojim planovima da povećaju isporuku dronova Ukrajini, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane.

Partije prošle godine donirale stotine hiljada eura – ima li prostora za zloupotrebe?

Srijeda, 15.04.2026 | 21:23

Političke partije u Crnoj Gori, koje se dominantno finansiraju iz državnog budžeta i opštinskih kasa, prošle godine su potrošile stotine hiljada eura na donacije, pomoći i sponzorstva: od izdvajanja sredstava za kulturno-umjetnička društva do stipendija i podrške školama. Međutim to, iako nije zakonom zabranjeno, otvara pitanje opravdanosti i mogućih zloupotreba takve prakse.

Sporna zapošljavanja i konsultanti koštali 8,5 miliona

Srijeda, 15.04.2026 | 21:06

U prva tri mjeseca ove godine trošak ugovora o djelu na nivou centralne administracije zabilježen je u iznosu od preko 4,2 miliona eura, pokazuju podaci do kojih je došla Akcija za socijalnu pravdu (ASP), koji su saopšteni "Danu".

Gospodar prstenova okuplja zvjezdanu postavu, potvrđena prva imena

Srijeda, 15.04.2026 | 20:55

Na događaju CinemaCon u Las Vegasu predstavljen je dio glumačke postave filma “The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum”, koji režira Endi Serkis.

Baltić: Kažnjeno 230 vozača zbog pojasa, 50 uhapšeno tokom praznika

Srijeda, 15.04.2026 | 20:07

U Podgorici je završena policijska akcija „Pojas za spas“, usmjerena na podizanje svijesti o korišćenju sigurnosnog pojasa i zaštiti djece u saobraćaju. Saobraćajna policija je sprovodila tokom praznika i akcije „Folija“ i „Motocikli“, a u Glavnom gradu se dogodilo 18 saobraćajnih nezgoda u kojima je 11 lica lakše povrijeđeno, saopštio je pomoćnik komandira saobraćajne policije Dalibor Baltić u našem jutarnjem programu.

Kotoranin izručen Crnoj Gori iz Francuske: Osumnjičen za više krivičnih djela

Srijeda, 15.04.2026 | 19:28

Kotoranin D.K.(44) osumnjičen da je kao član kriminalne organizacije počinio više krivičnih djela, izručen je Crnoj Gori iz Francuske, saopšteno je iz Uprave policije.  

LŠ: Real juri preokret u Minhenu – Arsenal ima sve u svojim rukama

Srijeda, 15.04.2026 | 20:16

Fudbaleri Bajerna dočekuju Real Madrid u Minhenu, u okviru revanš meča četvrtfinala Lige šampiona, a u isto vrijeme će Arsenal dočekati Sporting.

"Crna Gora potvrđuje svoju poziciju kao jedna od najperspektivnijih investicionih destinacija u Evropi"

Srijeda, 15.04.2026 | 19:00

Crna Gora, kao prva sledeća članica Evropske unije, sve snažnije potvrđuje svoju poziciju kao jedna od najperspektivnijih investicionih destinacija u Evropi, istaknuto je tokom susreta ministra finansija Novice Vukovića sa predstavnicima renomiranih međunarodnih finansijskih institucija i investitora u Vašingtonu, na marginama sastanaka Svjetske banke i Međunarodnog monetarnog fonda. To je saopšteno iz ministarstva finansija.