Utorak, 08.10.2024 | 12:31
IZVOR: una.rs

Supruga poželjela, Zakerberg "napravio": POGLEDAJTE kako izgleda Porsche minivan (FOTO)

Ljubav ili novac?




Foto: Instagram screenshot/zuck

Kad novac nije prepreka, u suštini možete kupiti bilo koji automobil koji vam padne na pamet, čak i ako takav još ne postoji.

Ovaj "minivan" nije baš na nivou specijalnih unikatnih vozila sultana od Bruneja, ali ekstra dugački Porše jeste prizor za kojim će se okretati na ulcii.

Nije u pitanju fabrički troredni električni SUV, koji Porše planira da napravi tokom ove decenije, već "razvučeni" Cayenne Turbo GT koji je Mark Zakerberg od "tjunera" naručio za svoju ženu.

Foto: Instagram screenshot/zuck

Naime, njegova supruga Prisila Čen željela je minivan, a pošto ga Porše nema u svom asortimanu, osnivač Fejsbuka preuzeo je stvari u svoje ruke.

U objavi na Instagramu, Zakerberg tvrdi da je sam dizajnirao ovaj "minivan", zajedno sa električnim kliznim vratima.

Zakerberg se udružio sa firmom West Coast Customs da bi ostvario svoju zamisao.

Takođe je naručio odgovarajući Porše 911 GT3 Touring sa manuelnim menjačem.

Nije poznato koliko košta ovako modifikovani Cayenne Turbo GT, ali fabrički model ima početnu cijenu od oko 200.000 dolara.

Koliko god ideja o Porše minivanu izgledala besmislena, Porsche je pre nekoliko godina i sam napravio koncept jednog ovakvog vozila.

Naime, njemački proizvođač je 2018. prikazao Vision Renndienst - unikatni minivan, iako je to bio samo konceptni automobil.

Imao je električni pogon i šest sjedišta, što bi bilo sasvim dovoljno za porodicu Zakerberg pošto imaju troje djece.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Vučić: Rekao sam Amerikancima da razgovaraju sa Crnom Gorom o naftovodima i gasovodima

Nedjelja, 15.02.2026 | 17:07

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić saopštio je da će u saradnji sa Azerbejdžanom u okolini Niša biti izgrađena gasna elektrana, za koju očekuje da bi mogla početi sa radom 2029. godine. Tokom današnje posjete Beogradu, predsjednik Azerbejdžana Ilham Alijev zahvalio je Vučiću što je upravo na Dan državnosti Srbije primio delegaciju njegove zemlje, što je ocijenio kao gest poštovanja i prijateljstva, te uputio čestitke predsjedniku i građanima Srbije povodom praznika.    

Šabović: Država koja krije spomenik Đurišiću ne može donijeti pravdu za Bukovicu

Nedjelja, 15.02.2026 | 17:28

Član Glavnog Odbora Socijaldemokratske partije Crne Gore Mirza Šabović kazao je da država koja krije spomenik Pavlu Đurišiću ne može donijeti pravdu za Bukovicu.  

Odžić: U doba „oslobodilaca“ Crna Gora zadužena u milijardama, spomenici bježe, turizam sveden na razglednicu

Nedjelja, 15.02.2026 | 16:16

Zamjenik predsjednika SDP-a i predstavnik Evropskog saveza, Petar Odžić, u saopštenju je kritikovao aktuelnu vlast navodeći da je u doba tzv. „oslobodilaca“ Crna Gora zadužena u milijardama, dok su ugašeni nacionalna avio-kompanija i Crnogorska plovidba, a aviodostupnost svedena na minimum.

Britanski oficiri i dalje nadgledaju kontejnere u Baru

Nedjelja, 15.02.2026 | 17:01

Iz britanske Uprave prihoda i carina (HMRC) ističu da blisko sarađuju sa crnogorskim vlastima na razmjeni informacija o bezbjednosti granica i suzbijanju organizovanog kriminala, s posebnim akcentom na ilegalnu trgovinu duvanskim proizvodima, prenosi „Dan“.

Uhapšen Novljanin zbog drskog ponašanja u saobraćaju u Bijeloj, kažnjen novčano

Nedjelja, 15.02.2026 | 15:41

Novljanska policija juče je postupala po prijavi oštećene osobe njemačkog državljanina C.H., da je na magistralnom putu u naselju Bijela došlo do narušavanja javnog reda i mira, saopštili su iz Uprave policije.

Protest u Sarajevu zbog tramvajske nesreće: Premijer kantona dao ostavku, vozač pušten iz pritvora

Nedjelja, 15.02.2026 | 16:46

Protesti u Sarajevu se i danas nastavljaju zbog tragične tramvajske nesreće koja se desila 12. februara. Kako N1 Sarajevo piše, premijer Kantona Sarajevo dao je ostavku, a građani su se okupili ispred Kantonalnog suda kako bi sačekali vozača koji je pušten iz pritvora. Oni su ga dočekali uz povike “Nisi sam Adnane”.  

Koliko geni oblikuju naš životni vijek

Nedjelja, 15.02.2026 | 16:29

Nedavna analiza, koju su vodili istraživači sa Vajcmanov institut za nauku u Izraelu, sugeriše da je oko 55 odsto varijacija u ljudskom životnom vijeku pod uticajem gena.

MZD: Maligna oboljenja u dječjem uzrastu izazov koji zahtijeva multidisciplinaran pristup

Nedjelja, 15.02.2026 | 16:08

Ministarstvo zdravlja pozvalo institucije, stručnu i akademsku zajednicu, organizacije civilnog društva i građane da zajedničkim djelovanjem doprinesu izgradnji društva koje njeguje empatiju, razumijevanje i jednake mogućnosti za svako dijete  

Evropa ima oružje, ali i dalje ne može bez Amerike

Nedjelja, 15.02.2026 | 15:52

Evropske zemlje proizvode velike količine oružja, ali za koordinaciju te vatrene moći i dalje im je potrebna podrška Sjedinjenih Američkih Država, što otežava planiranje odbrane kontinenta bez Amerike pod vođstvom Donalda Trampa. Generalni sekretar NATO-a Mark Rute javno je ismijao ideju da se Evropa može sama braniti bez SAD-a, poručivši da je kontinent bez američkih kapaciteta bespomoćan.

Obama o vanzemaljcima: Postoje, ali ih nisam vidio

Nedjelja, 15.02.2026 | 15:36

  Da li je bivši predsjednik Barak Obama konačno odgovorio na jednu od najvećih svjetskih misterija?