Utorak, 08.10.2024 | 20:49
IZVOR: Kolektiv.me

Nikolić: Vučićevo ponašanje odraz nemoći i straha zbog debakla u Podgorici

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić u svom dramaturškom monologu na današnjoj konferenciji za medije pokazao je da je nevaspitan ali i uplašen i nemoćan zbog rezultata izbora u Podgorici u Kotoru, kazao je Miloš Nikolić, portparol Demokratske partije socijalista Crne Gore.




Foto: DPS

“Uzaludan je bio uvoz nekoliko hiljada birača iz Srbije, finansijsko i logističko i svako drugo potpomaganje njegovih lutaka na koncu i – parlamentarna većina koju su skrojili on i Zoran Korać doživjela je debakl pred građanskom, evropskom i naprednom Crnom Gorom, u Podgorici i u Kotoru”, kazao je Nikolić.

Vučiću bi, kaže on, bilo pametnije da je uštedio novac građana Srbije, troškove za avio gorivo i brojno obezbjeđenje i da je svoju današnju monološku dramu odigrao u Srbiji.

“Novac će mu svakako biti potreban za nastavak ofanzove na Crnu Goru koju već četiri godine bezuspješno sprovodi a koja će u finalu doživjeti debakl”, kazao je Nikolić.

Prema njegovim riječima, današnji Vučićev nervozni nastup vjerovatno je posljedica njegovog teškog političkog odrastanja koje je išlo od fascinacije do mržnje prema političkom stvoritelju Vojislavu Šešelju, takođe poznatom po šikaniranju i maltretiranju novinara, ali i samog Vučića.

“Danas smo mogli da vidimo da Šešeljeva knjiga „Srpski baron Minhauzen Aleksandar Vučić“, nije slučajno takvog naziva”, dodao je Nikolić.

Finalno, poziva Vučića da nastavi još jače, kako je glasio izborni slogan jedne od njegovih listi na prethodnim izborima.

“Ono čega ipak mora da bude svjestan je da će mu njegova agresija prema Crnoj Gori stići na naplatu i da će politički platiti sve ono što godinama sprovodi prema našoj državi. Demokratska partija socijalista će tom činu dati svoj puni doprinos”, zaključio je Miloš Nikolić. 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Mandić sa ambasadorom Kraljevine Saudijske Arabije: Odnosi dvije zemlje idu uzlaznom putanjom

Četvrtak, 23.04.2026 | 15:03

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić primio je danas u oproštajnu posjetu Faisala Hifzija, ambasadora Kraljevine Saudijske Arabije.

Zenović u Briselu: Poglavlje 27 u završnoj fazi, Natura 2000 ključni test spremnosti

Četvrtak, 23.04.2026 | 14:22

Crna Gora je ušla u završnu fazu pregovora u Poglavlju 27, sa planiranim zatvaranjem u posljednjem kvartalu 2026. godine, poručio je glavni pregovarač Crne Gore sa Evropskom unijom, Predrag Zenović.

Milatović za japanske medije: Crna Gora u Japanu vidi strateškog partnera

Četvrtak, 23.04.2026 | 13:52

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović poručio je u intervjuu za japansku agenciju Kyodo, tokom zvanične posjete Japanu, da Crna Gora ulazi u novu fazu snažnog ekonomskog i političkog povezivanja sa Japanom, uz jasan cilj - pozicioniranje države kao pouzdanog partnera za japanske investicije i sve privlačnije destinacije za turiste iz Japana.

Nikolić: Ostalo je da uvedu telefonski premijerski sat koji mora biti do kraja mjeseca

Četvrtak, 23.04.2026 | 13:06

Danas je 23. april, a poslanici ne znaju datum premijerskog sata koji mora biti održan do kraja mjeseca, piše u objavi na mreži X poslanika Demokratske partije socijalista Andrije Nikolića.

Šef beranskog OB: Šćepanović naredio dodatni oprez, rizik od terorizma

Četvrtak, 23.04.2026 | 12:30

Odgovarajući na pitaja odbornika u beranskom parlamentu, načelnik Odjeljenja bezbjednosti Berane Željko Babović saopštio je da je direktor Uprave policije Lazar Šćepanović naredio dodatan oprez, jer postoji rizik od terorizma.

Mladić poginuo u udesu na putu Berane - Andrijevica, više povrijeđenih

Četvrtak, 23.04.2026 | 08:59

Na putu Berane - Andrijevica u saobraćajnoj nesreći poginuo je mladić (22).

Konatar: Poslanici URA traže da Skupština podrži povećanje penzija i obeštećenja za radnike

Srijeda, 22.04.2026 | 15:15

Poslanici Građanskog pokreta URA predložili su proširenje Dnevnog reda Skupštine kako bi se razgovaralo o predlozima za povećanje svih penzija za 40 eura i isplate obeštećenja za radnike državnih firmi koje su pošle u stečaj, kazao je šef poslaničkog kluba Građanskog pokreta URA Miloš Konatar.

Spajić: Članstvo u NATO-u i evropski put najjači signal investitorima da je Crna Gora sigurna destinacija

Srijeda, 22.04.2026 | 15:27

Premijer Milojko Spajić kazao je da Vlada radi sve da smanji percepciju investitora da je Crna Gora rizicna destinacija za ulaganja, jer, kako je rekao, potrebne su nam investicije da bi lakše postali 28. članica Evropske unije i da bi generacije povjerovale u bolju budućnost. On je to izjavio na Adria Future Samitu 2026, koji okuplja više od 1.000 učesnika i donosi niz panela posvećenih ekonomiji, investicijama, energetici i inovacijama, uz poruku da region mora razgovore pretvoriti u konkretne projekte i odluke. Prenos uživo na MNE PLAY.

Radulović: Iranska nacionalna garda zaustavila brod na kojem su četiri crnogorska pomorca (VIDEO)

Srijeda, 22.04.2026 | 16:51

Iranska nacionalna garda zaustavila je trgovački brod "MSC Francesca“, na kojem se nalaze četiri crnogorska pomorca, saopštio je ministar pomorstva Filip Radulović.

Koncert Jakova Jozinovića 3. oktobra u Podgorici

Srijeda, 22.04.2026 | 19:48

Najpopularniji mladi izvođač u regionu Jakov Jozinović održaće koncert u Mtel dvorani Morača u Podgorici 3. oktobra.

Bemax: Novi prilaz tivatskom aerodromu nije dio projekta na kojem radimo, izašli smo u susret investitoru

Četvrtak, 23.04.2026 | 15:09

Iz kompanije "Bemax" je saopšteno da je saobraćajni prilaz tivatskom aerodromu, koji se trenutno koristi, stari prilaz koji je prema revidovanom projektu Bulevara Tivat–Jaz predviđen da se ukine i priključenje ostavi kod mosta koji je bliže Tivtu.

Neuobičajeni zahtjevi za privremeni izlazak pojedinih pritvorenika u Spužu: Otključajte ćeliju, sređujem nokte

Četvrtak, 23.04.2026 | 14:49

Nezvanični sagovornici iz UIKS-a tvrde da su Bajčeta, Ojdanić, Lazović i Knežević izvođeni kod kozmetičara, na pedikir, kod nutricioniste i fitnes instruktora...

Zbog tenzija na Bliskom istoku: ANB preporučio povećane mjere bezbjednosti i kontrolu granica

Četvrtak, 23.04.2026 | 14:55

U kontekstu sukoba na Bliskom Istoku, a imajući u vidu moguću zloupotrebu migratornih kretanja u svrhe terorizma, kao i povezivanje sa kriminalnim organizacijama u cilju nabavke oružja, proporučene su povećane mjere bezbjednosti i potpuna kontrola granica, u cilju zaštite crnogorskih građana, ali i svih onih koji u Crnoj Gori borave po različitim osnovima.

Mandić sa ambasadorom Kraljevine Saudijske Arabije: Odnosi dvije zemlje idu uzlaznom putanjom

Četvrtak, 23.04.2026 | 15:03

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić primio je danas u oproštajnu posjetu Faisala Hifzija, ambasadora Kraljevine Saudijske Arabije.

Đukanović na Adria Future Summitu: Mreže moraju da prate razvoj OIE i BESS

Četvrtak, 23.04.2026 | 14:42

Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) učestvovala je na panelu u okviru Adria Future Summit-a pod nazivom „Imperativ razvoja mreže: finansiranje, modernizacija i povezivanje energetske infrastrukture jugoistočne Evrope“. Panel je okupio istaknute predstavnike energetskog sektora iz regiona i Evrope, sa ciljem razmjene iskustava i definisanja pravaca daljeg razvoja elektroenergetskih sistema.

Drugi dio Bokeške ulice od sjutra zatvoen za saobraćaj

Četvrtak, 23.04.2026 | 14:36

Zatvara se saobraćaj za sve vrste motrnih vozila pored Trga nezavisnosti (nastavak Bokeške ulice), na potezu od raskrsnice sa Njegoševom ulicom do raskrsnice sa Ulicom slobode, radi izvođenja radova na rekonstrukciji iste, saopšteno je iz Sekretarijata za saobraćaj Glavnog grada.

Ustavni sud privremeno obustavio izručenje američkog državljanina zbog rizika od smrtne kazne

Četvrtak, 23.04.2026 | 14:30

Ustavni sud Crne Gore donio je privremenu mjeru kojom je obustavio izručenje državljanina Sjedinjenih Američkih Država R.H.W, kako bi ispitao da li su sudovi valjano procijenili da li mu u toj zemlji u slučaju izručenja prijeti opasnost od smrtne kazne ili doživotnog zatvora bez mogućnosti uslovnog otpusta.

Zenović u Briselu: Poglavlje 27 u završnoj fazi, Natura 2000 ključni test spremnosti

Četvrtak, 23.04.2026 | 14:22

Crna Gora je ušla u završnu fazu pregovora u Poglavlju 27, sa planiranim zatvaranjem u posljednjem kvartalu 2026. godine, poručio je glavni pregovarač Crne Gore sa Evropskom unijom, Predrag Zenović.

Šćepanović: Rasvijetljeno šest ubistava

Četvrtak, 23.04.2026 | 14:15

Policija i Specijalno državno tužilaštvo realizovali su višemjesečnu, složenu i zahtjevnu operaciju usmjerenu na rasvjetljavanje najtežih krivičnih djela protiv života i tijela, koja su počinjena od strane visokorangiranih članova organizovanih kriminalnih grupa koje djeluju kako na nacionalnom, tako i na međunarodnom nivou.

Delić i Kankaraš: Krivična prijava protiv Rajkovića i još dvije osobe zbog bespravne sječe u Rožajama

Četvrtak, 23.04.2026 | 14:00

Predstavnici Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, Andrija Delić i Ranko Kankaraš, podnijeli su Specijalnom državnom tužilaštvu (SDT) krivičnu prijavu protiv vršioca dužnosti direktora Uprave za gazdovanje šumama i lovištima Miloša Rajkovića i još dvije osobe zbog, kako je saopšteno, bespravne sječe u Rožajama.