Petak, 11.10.2024 | 09:37
IZVOR: cdm.me

Nevjerovatan snimak: Muškarac PREŽIVIO uragan, satima plutao na FRIŽIDERU 50 kilometara od obale

Američka obalska straža spasila je muškarca koji se držao za frižider plutajući otprilike 50 kilometara od obale nakon što je uragan Milton pogodio Floridu.




Foto: X screenshot/USCGSoutheast

Spasioci su se spustili iz helikoptera i otplivali do muškarca koji je klečao na frižideru u Meksičkom zalivu.

Muškarac je prebačen u Opštu bolnicu u Tampi, gdje mu je pružena ljekarska pomoć.

“Preživio je nešto što je scenario iz noćne more čak i za najiskusnijeg mornara”, rekla je poručnica Dana Gradi iz američke Obalske straže.

“Da bismo razumjeli ozbiljnost uraganskih uslova, važno je reći kako procjenjujemo da je iskusio vjetrove od 120 do 145 kilometara na sat. Preživio je zahvaljujući prsluku za spašavanje, lokatoru koji je pokazivao položaj za hitne slučajeve i frižideru”, rekla je ona.

Muškarac je popravljao svoj brod u 3 ujutro u srijedu, ali se pri povratku u luku suočio sa snažnim vjetrovima. Uslovi su se brzo pogoršavali kako se uragan približavao. Obalska straža je naložila muškarcu da obuče prsluk za spašavanje i ostane uz radijski far koji pokazuje položaj plovila, ali komunikacija je bila izgubljena oko 18.45 sati.

Misija potrage je pokrenuta u 5.30 sati, prenosi “Telegraf”.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Na ulazu u Boku snimljen morski pas

Srijeda, 15.07.2026 | 19:34

Na društvenim mrežama širi se snimak ajkule, nastao na ulazu u Boku Kotorsku.  

Rekonstrukcija Vlade pred poslanicima do kraja mjeseca?

Srijeda, 15.07.2026 | 20:11

Prijedlog o rekonstrukciji Vlade do kraja mjeseca naći će se pred poslanicima.   

Kako odijevati bebe prilikom toplotnih valova

Srijeda, 15.07.2026 | 19:48

Uz dolazak toplotnih valova, stručnjaci su izdvojili nekoliko savjeta za odijevanje beba.

Ivanović u Kijevu: Crna Gora ostaje čvrsto uz Ukrajinu i podržava njenu evropsku budućnost

Srijeda, 15.07.2026 | 19:23

Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove Filip Ivanović učestvovao je danas na Samitu Ukrajina – Jugoistočna Evropa, održanom u Kijevu, gdje je sa liderima i visokim zvaničnicima država regiona razgovarao o jačanju evropske bezbjednosti, proširenju EU, nastavku podrške Ukrajini i unaprjeđenju regionalne saradnje.  

Zvanično 30, a tajno 100 milijardi dolara: Da li američka vlada obmanjuje javnost o cijeni rata s Iranom?

Srijeda, 15.07.2026 | 19:09

Interni dokumenti američke vlade pokazuju da bi aktuelni sukob sa Iranom mogao koštati američke porezne obveznike do 100 milijardi dolara, što je više od tri puta više od cifre koju je Pentagon javno priznao.

Pas slučajno izazvao požar koji je uništio porodičnu kuću

Srijeda, 15.07.2026 | 18:48

Porodična kuća u američkoj državi Merilend gotovo je potpuno uništena, pošto je jedan od pasa iz domaćinstva slučajno uključio toster, izazvavši požar.   

Runi: Kejn će uništiti argentinske štopere

Srijeda, 15.07.2026 | 18:35

Uoči polufinala Svjetskog prvenstva između Engleske i Argentine, legendarni napadač Gordi Albiona Vejn Runi uvjeren je da bi ključ utakmice mogao da bude Hari Kejn.

Potpredsjednica Argentine pred duel sa Engleskom: Danas igramo protiv gusara uzurpatora

Srijeda, 15.07.2026 | 18:22

Polufinale Svjetskog prvenstva između Argentine i Engleske odavno je preraslo okvire obične fudbalske utakmice, a političke tenzije dodatno je podigla potpredsjednica Argentine Viktorija Viljaruel.     

U Beču svečanost povodom 20 godina obnove nezavisnosti i Dana državnosti Crne Gore

Srijeda, 15.07.2026 | 18:10

Ambasada Crne Gore u Republici Austriji i Stalna misija Crne Gore pri UN-u, OEBS-u i drugim međunarodnim organizacijama u Beču organizovale su svečanost povodom obilježavanja 20 godina od obnove nezavisnosti i 13. jula, Danu državnosti Crne Gore.     

Manjak sna od oko 80 minuta noću povezan s postepenim povećanjem tjelesne težine

Srijeda, 15.07.2026 | 17:56

Novo istraživanje objavljeno u časopisu Annals of Internal Medicine pokazalo je da su odrasli koji su šest sedmica spavali kraće nego inače u prosjeku dobili oko pola kilograma.