Petak, 11.10.2024 | 17:18
IZVOR: kolektiv.me

Zirojević: "Spajić da se izjasni o TORTURI Demokrata nad generalom Lazarevićem"

Iako je na početku mandata premijer Milojko Spajić javnost upoznao sa činjenicom da ga resori odbrane i bezbjednosti pretjerano ili gotovo uopšte ne interesuju, smatram da je, kao prvi čovjek izvršne vlasti, dužan da se izjasni o torturi koju Demokrate i ministar odbrane Dragan Krapović sprovode nad načelnikom Generalštaba Vojske Crne Gore, generalom Zoranom Lazarevićem, saopštio je poslanik Socijaldemokrata (SD) Nikola Zirojević.




Foto: Evropski Savez 

"Prosto je nevjerovatna količina bljuvotina koja može da izbije iz jednog političkog subjekta, pa makar to bile i Demokrate, ali je još nevjerovatnije da se premijer ponaša kao da se ama baš ništa ne dešava. U konačnom, radi se o podvalama i podmetačinama profesionalca koji je veći dio svog života, 35 godina službe, posvetio Vojsci Crne Gore kojoj današnji funkcioneri Demokrata, uključujući i ministra, nijesu ni privirili", navodi Zirojević. 

Vrhunac tih laži, kako je kazao, je današnja tvrdnja da je general Lazarević “uhvaćen u pokušaju šverca prevoznog sredstva”.

"Cijeneći da je moguće da oni kojima je ulazak u Hrvatsku misaona imenica ne poznaju procedure, ipak vjerujem da, ko god je ikad imao dodira sa uvozom iz EU, zna da se EORI broj ne vezuje za kupca, već za prodavca i da je namijenjen kompanijama sa teritorije EU koje svoju robu izvoze vam granica unije. Dakle, ne radi se ni o kakvom švercu, već o činjenici da prodavac iz zemlje EU nije imao EORI broj što, u konačnom, nije ni dužan da ima", kazao je Zirojević. 

Na kraju, kako je naveo, "bez obzira šta ko mislio o generalu Lazareviću, konstantni napadi od strane ministra i njegove partije, na nivou Zadruge, na prvog čovjeka Generalštaba ipak su skandal za državu. Jer, sviđao se general nekome ili ne, on je prvi čovjek Vojske Crne Gore i predstavnik jedne od važnijih državnih institucija".

"Iz tog razloga pozivam Milojka Spajića da, kao premijer, prekine ovu agoniju i javno blaćenje generala i VCG, ne ni zbog koga lično, već samo i isključivo zbog zaštite integriteta sektora bezbjednosti, ugleda institucije i države Crne Gore", zaključio je Zirojević. 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Mandić: Inicijativa o srpskom jeziku ne nanosi štetu evropskom putu

Nedjelja, 04.01.2026 | 19:54

Parlament će i ove godine odraditi sav posao kada je riječ o evropskoj agendi, kaže predsjednik Skupštine Andrija Mandić. Podsjeća da se zakonima s plavom zastavicom daje prednost u odnosu na ostale i da su na tom putu ujedinjeni svi.

DNP Zeta: Nišavić treba da bude procesuiran zbog napada na mještane Botuna

Nedjelja, 04.01.2026 | 18:54

Demokratska narodna partija (DNP) Zeta zatražila je procesuiranje direktora podgoričkog Vodovoda Aleksandra Nišavića zbog, kako navode, nezakonitog komandovanja komunalnom policijom i napada na mirne građane Botuna 30. decembra.

Đeka: Nervoza Srbije raste kako se Crna Gora približava EU

Nedjelja, 04.01.2026 | 17:34

Kako se Crna Gora približava Evropskoj uniji, tako je Srbija sve nervoznija.

Španija osudila američku vojnu intervenciju

Nedjelja, 04.01.2026 | 16:39

Španija je osudila ono što je nazvala kršenjem međunarodnog prava u Venecueli.

Mandić: Vlast će ispuniti četvorogodišnji mandat, napravili smo velike iskorake

Nedjelja, 04.01.2026 | 16:00

Crnogorski parlament suštinski kreira ukupno raspoloženje u Crnoj Gori i u velikoj mjeri pomaže Vladi da se zakoni bitini za integraciju zemlje u Evropsku uniju usaglase sa evropskom legislativom i oni imaju aposlutni prioritet u odnosu na druge zakone, kazao je u intervjuu za Radio Televiziju Crne Gore, predsjednik Skupštine Andrija Mandić. Uprkos razmiricima koje se ponekad mogu čuti unutar većine, Mandić ističe da je to normalno, te da će vlast ispuniti četvorogodišnji mandat.

Tramp označio još dvije države kao iduće mete: "Moraju se paziti, jedna proizvodi kokain, a druga je propala država"

Nedjelja, 04.01.2026 | 11:39

Američki predsjednik Donald Tramp se javio na pres konferenciji u kojoj je istakao ponos na napad SAD-a na Venezuelu. Ovaj čin opravdao je željom za mirom u Venecueli i činjenicom da su oni najveći izvoznici narkotika.

Aleksandra Prijović iskreno o drugoj trudnoći: „Kad sam trebala biti najsrećnija, nijesam to bila“

Nedjelja, 04.01.2026 | 10:55

Aleksandra Prijović se vratila nastupima nakon trudnoće, pa je održala tri koncerta, i to u Baru, Zagrebu i Beogradu. Ona je govorila o proteklom periodu u kojem je napravila pauzu u radu.

Zelenski nakon akcije SAD: Ako je moguće ovako s diktatorima, znaju šta slijedi

Nedjelja, 04.01.2026 | 11:55

Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski komentarisao je nedavnu američku operaciju hvatanja venecuelanskog lidera Nikolasa Madura, ističući da takvi potezi šalju širu poruku autoritarnim režimima.

Venecuelanski zvaničnik: Najmanje 40 poginulih u američkom napadu

Nedjelja, 04.01.2026 | 09:03

Najmanje 40 ljudi, uključujući civile i vojnike, poginulo je tokom američkog vojnog napada na Venecuelu, navodi se u izvještaju koji je objavio Njujork tajms pozivajući se na visokog venecuelanskog zvaničnika koji je tražio da ostane anoniman.

Opština Zeta: "Postoji snimak na kome se vidi da Nišavić probija ogradu, i Bečić, Šaranović i Šćepanović biće obuhvaćeni prijavom"

Nedjelja, 04.01.2026 | 13:02

Više nas ništa ne može iznenaditi od najgoreg direktora Vodovoda koji od 30. decembra ima i komandnu odgovornost nakon što je naredio Komunalnoj policiji Glavnog grada da, sa njim na čelu, divljački u stilu huligana pokuša da razbije mirni protest u Botunu.

Tramp: Operacija u Kolumbiji meni dobro zvuči

Ponedjeljak, 05.01.2026 | 08:11

Predsjednik SAD-a Donald Tramp kazao je da vojna operacija u Kolumbiji njemu “dobro zvuči”, prenosi britanski Gardijan. Govoreći o ljevičarskom predsjedniku Kolumbije Gustavu Petru, koji je često kritikovao Trampa, američki šef države je rekao da tu južnoameričku državu vodi “bolestan čovjek”, optuživši ga da proizvodi u prodaje kokain SAD-u.

Dikaprio zabrinut: Da li publika i dalje želi bioskope ili će oni postati mjesta poput džez barova?

Nedjelja, 04.01.2026 | 21:53

Jedan od najvećih holivudskih glumaca današnjice Leonardo Dikpario zabrinut je za budućnost odlaska u bioskop, zapitavši se da li publika i dalje ima želju za gledanjem filmova na velikom platnu – ili bi bioskopi mogli postati mjesta nalik džez barovima.  

Kadeti Crne Gore sigurni i protiv Kosova, polufinale je, praktično, u džepu

Nedjelja, 04.01.2026 | 21:45

Muška kadetska (U18) odbojkaška reprezentacija Crne Gore upisala je i drugu pobjedu, ponovo maksimalnu, na turniru u Podgorici, u sklopu prve runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo – nakon Turske, tim Miljana Boškovića je rutinski odradio posao protiv Kosova sa 3:0, za 61 minut efektivne igre, kolo prije kraja grupne faze, praktično, osigurao jedno od prva dva mjesta u grupi A koja vode u polufinale turnira.

Kakvo nas VRIJEME očekuje u ponedjeljak? Pročitajte vremensku PROGNOZU

Nedjelja, 04.01.2026 | 21:28

U ponedjeljak se očekuje oblačno vrijeme, sa umjerenom do jakom povremenom kišom u većem dijelu Crne Gore.

Čelsi šokirao Siti u finišu meča i odnio bod sa "Etihada"

Nedjelja, 04.01.2026 | 21:23

Bez prvog trenera na klupi, Čelsi je u Mančester stigao sa veoma skromnim očekivanjima. Zadatak koji je imao privremeni šef struke Kalum Mekfarlan bio je jedan od najzahtjevnijih mogućih, ostati neporažen protiv Sitija na njihovom terenu. Na kraju je u tome uspio, bilo je 1:1 u 20. kolu Premijer lige.

Zečević: U 2025. asfaltirano 90 kilometara puteva, od februara u funkciji kamenolom

Nedjelja, 04.01.2026 | 21:05

Za preduzeće Putevi, godina za nama bila je više nego uspješna, što potvrđuju i podaci – preko 90 kilometara asfaltiranih cesti, niz investicija, sa fokusom na modernizaciju javnog prevoza i bolju povezanost svih djelova grada.

Edi Marfi konačno otkrio zašto je rano napustio dodjelu Oskara nakon poraza: Nisam taj lik

Nedjelja, 04.01.2026 | 20:46

Glumac i komičarska legenda Edi Marfi konačno je otkrio pravi razlog zbog kojeg je prerano napustio dodjelu Oskara 2007. godine, nakon što je izgubio nagradu za najbolju sporednu mušku ulogu.

Bivši kapiten Milana na radaru Juventusa

Nedjelja, 04.01.2026 | 20:34

Juventus navodno vodi pregovore oko senzacionalnog transfera bivšeg beka Milana, Tea Ernandeza, koji trenutno igra za Al-Hilal u Saudijskoj Pro ligi.

Fjuri se uželio boksa, najavio povratak

Nedjelja, 04.01.2026 | 20:18

Bivši svjetski šampion u teškoj kategoriji, Tajson Fjuri planira povratak u ring.  

ODT Podgorica: Zadržavanje državljaninu BiH osumnjičenom da je fizički napao partnerku

Nedjelja, 04.01.2026 | 20:02

Osumnjičenom određeno zadržavanje zbog postojanja opasnosti od bjekstva, imajući u vidu da je strani državljanin, te da je boravio u Crnoj Gori isključivo zbog oštećene