Subota, 12.10.2024 | 11:13
IZVOR: kolektiv.me

Kakva vijest u svijetu rukometa - Didije Dinar novi selektor "LAVOVA"

Didije Dinar, član generacije koja je harala svjetskim rukometom i bivši selektor Francuske, jedno od najvećih rukometnih imena na svijetu, novi je selektor reprezentacije Crne Gore, saopšteno je iz Rukometnog saveza Crne Gore (RSCG).




Foto: YouTube screenshot/KAWA News, arhiva

"Bomba koja će odjeknuti širom rukometnog svijeta! Didije Dinar, član generacije koja je harala svjetskim rukometom i bivši selektor Francuske, jedno od najvećih rukometnih imena na svijetu, novi je selektor reprezentacije Crne Gore! Na klupu „lavova“ stiže najtrofejniji stručnjak koji je bio selektor Crne Gore, ne samo u rukometu, nego vjerovatno i u svim ekipnim sportovima nakon obnove nezavisnosti, jer je biografija sadašnjeg trenera francuskog Ivrija impresivna, kako igračka, tako i trenerska. Dinar je deseti selektor nacionalnog tima nakon obnove nezavisnosti, a klupu preuzima nakon što je hrvatski stručnjak Vlado Šola u maju podnio ostavku, poslije eliminacije od Italije u baražu za Svjetsko prvenstvo koje se održava u januaru naredne godine", kazali su iz RSCG.

Debi na klupi „lavova“, Dinar će imati 6. novembra protiv Finske u Podgorici na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2026. godine.

"A kakvo ime dolazi na klupu prve crnogorske reprezentacije koja je nakon obnove nezavisnosti izborila nastup na nekom velikom takmičenju, teško je opisati u samo nekoliko rečenica. Poznat po nadimku „Stijena“, jedan od najboljih odbrambenih igrača svijeta svih vremena, kao član jedne od najtrofejnijih generacija u istoriji rukometa, osvajao je zlato na sva tri velika takmičenja".

Tokom igračke i trenerske karijere, Dinar je osvojio čak 10 zlatnih medalja na najvećim takmičenjima!

"Dva puta sa Francuskom je osvojio olimpijsko zlato (2008, 2012), tri puta je bio šampion svijeta (2001, 2009, 2011), a dva puta se popeo na krov Evrope (2006, 2010). Ima i dvije bronzane medalje sa prvenstava svijeta (2003, 2005), te isto odličje sa EHF Euro 2008. Na klupskom planu, osvojio je četiri trofeja EHF Lige šampiona, a ima nevjerovatnih 11 titula nacionalnog šampiona i to šest u Francuskoj i pet u Španiji. Nakon završetka igračke karijere, bio je pomoćni trener (od 2013. do 2016. godine) i osvajač zlatnih medalja na EHF Euro 2014 i Svjetskom prvenstvu godinu kasnije, a potom i selektor Francuske i to u periodu od 2016. do 2020. Kao selektor ima tri medalje sa najvećih takmičenja - 2017. je osvojio titulu prvaka svijeta sa generacijom u kojoj su između ostalih bili Omeje, Karabatić, Remili, Narcis, Abalo, Soraindo, Gigu, Mae i Port... Ima i dvije bronzane medalje sa prvenstava Evrope (2018, 2019), a dva puta je proglašen za trenera godine u izboru Svjetske rukometne federacije (2016, 2018). Rezultati govore više od riječi! Počinje nova epoha za crnogorski muški rukomet, „lavovi“ su za selektora dobili jedno od najvećih imena svjetskog rukometa, javnost i navijači s nestrpljenjem mogu da očekuju 6. novembar i duel protiv Finske u Podgorici na startu kvalifikacija za EHF Euro 2026.", zaključeno je u saopštenju RSCG.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Ženska osoba spasena iz Morače

Utorak, 03.03.2026 | 21:22

Brzom reakcijom policije i vatrogasaca spasena je ženska osoba koja se iz za sada neutvrđenih razloga našla u rijeci Morači.

Mujović: Napadom na imovinu izvođača radova u Botunu pređena crvena linija

Srijeda, 04.03.2026 | 09:33

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović saopštio je za Portal RTCG da je vandalizmom i napadom na imovinu izvođača radova na postrojenju u Botunu pređena crvena linija.

Botunjani i danas protestuju, Stojanović: Zapaljen bager na gradilištu, obezbjeđenje nije reagovalo

Srijeda, 04.03.2026 | 08:29

Mještani Botuna i jutros su se okupili kod gradilišta sistema za prečišćavanje otpadnih voda u tom zetskom naselju, najavljujući radikalizaciju protesta. Jedan od okupljenih Peđa Stojanović, kazao je za ADRIA TV da je jutros neko zapalio bager na gradilištu, a da ti povodom obezbjeđenje nije reagovalo.

Aco Đukanović nakon pregleda u privatnoj klinici vraćen u pritvor

Srijeda, 04.03.2026 | 10:35

Uhapšeni biznismen Aco Đukanović viđen je sinoć u jednoj privatnoj bolničkoj ustanovi u Podgorici, gdje je doveden u pratnji policije. To je Portalu RTCG potvrđeno iz više izvora.  

Sančez poručio Trampu: Ne možete da igrate ruski rulet sa sudbinom miliona

Srijeda, 04.03.2026 | 10:07

Tenziје između dvije NATO saveznice porasle su nakon što je Sančez osudio američko i izraelsko bombardovanje Irana kao nepromišljeno i nezakonito, a potom zabranio američkim avionima korišćenje pomorskih i vazdušnih baza na jugu Španije za ofanzivu protiv Teherana.

Zirojević: Spajić da smijeni ministra unutrašnjih poslova i preispita ostanak Demokrata u Vladi

Srijeda, 04.03.2026 | 18:38

Mišljenje Evropske komisije o Zakonu o unutrašnjim poslovima upravo je u skladu sa onim što smo upozoravali – navedeni zakon nije usklađen sa pravnom tekovinom EU, saopštio je poslanik Socijaldemokrata (SD) i predstavnik Evropskog saveza Nikola Zirojević. Kazao je da od premijera Milojka Spajića očekuje da smijeni ministra unutrašnjih poslova Danila Šaranovića i pozvao ga da preispita ostanak Demokrata u Vladi.

Nikolić: Šaranović obmanuo poslanike da je usvajanje Zakona o MUP-u uslov za zatvaranje poglavlja 24

Srijeda, 04.03.2026 | 17:46

Nakon stava Evropske komisije (EK), pozivamo vladu da povuče zakone o Upravi policije (UP) i Agenciji za nacionalnu bezbjednost (ANB) do usklađivanja sa tekovinom Evropske unije (EU), odnosno do usvajanja opšte uredbe o zaštiti podataka, na mreži X kazao je šef poslaničkog kluba Demokratske partije socijalista (DPS) Andrija Nikolić.

Dajković: Ukinuta odluka o mojoj suspenziji, neću se vratiti u Glavni grad

Srijeda, 04.03.2026 | 18:07

Državna komisija je nedvosmisleno potvrdila ono što sam govorio od prvog dana – da je odluka gradonačelnika Saše Mujovića o mojoj suspenziji bila politički motivisana, pravno neutemeljena i donijeta isključivo u ciljem političkog obračuna. To je saopštio predsjednik Slobodne Crne Gore, Vladislav Dajković.

Odbornici će 19. marta raspravljati o predlogu da se skrati mandat Skupštini Glavnog grada

Srijeda, 04.03.2026 | 17:50

Osim o skraćenju mandata Skupštini, na toj sjednici raspravljaće se i o produženom boravku djece

Umor je u glavi: Šta nauka kaže o tome kako percepcija sna utiče na energiju

Srijeda, 04.03.2026 | 18:23

Godinama se vjerovalo da je za više energije dovoljno spavati duže, ali novo istraživanje sugeriše da trajanje sna nije presudno.

Uprava policije: Požar na gradilištu u Botunu podmetnut, policija saslušala 13 osoba i traga za počiniocem

Srijeda, 04.03.2026 | 17:42

Uprava policije saopštila je da traga za osobom osumnjičenom za podmetanje požara na radnoj mašini na gradilištu kolektora u Botunu, a do sada je prikupila obavještenja od 13 osoba, potvrđujući ranije objavu Portala Standard da je požar podmetnut i da nadležni rade na identifikaciji počinioca.

Mujović: Napad na gradilište u Botunu svojevrstan državni udar, inspirisan manipulacijama neodgovornih političkih krugova

Srijeda, 04.03.2026 | 17:25

Napad na gradilište u Botunu svojevrstan je državni udar, inspirisan manipulacijama neodgovornih političkih krugova, kazao je za TV Podgorica gradonačelnik Podgorice Saša Mujović.

Ibrahimović: Neophodno spriječiti dalje pogoršanje situacije na Bliskom istoku

Srijeda, 04.03.2026 | 16:42

Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Crne Gore Ervin Ibrahimović imao je telefonski razgovor sa ministrom vanjskih poslova Kraljevine Bahrein Abdulatifom bin Rašidom Al Zajanijem o aktuelnim bezbjednosnim prilikama na Bliskom istoku i njihovim širim implikacijama.

Policija ponovo pozajmljivala puške od vojske za takmičenje u Dubaiju

Srijeda, 04.03.2026 | 16:25

Dvije snajperske puške sa pratećom opremom i municijom, ukupne vrijednosti od preko 35.000 eura, Vojska Crne Gore (VCG) ustupila je Ministarstvu unutrašnjih poslova (MUP).

Avion iz Dubaija sletio u Tivat: U Crnu Goru stiglo 138 putnika

Srijeda, 04.03.2026 | 16:20

Avion sa 138 putnika, koji je jutros u 11 časova po lokalnom vremenu poletio iz Dubaija, sletio je na Aerodrom Tivat, saopšteno je iz Ministarstva vanjskih poslova MVP.