Nedjelja, 13.10.2024 | 14:55
IZVOR: klix.ba

Na kojoj TEMPERATURI biste zimi trebali prati odjeću kako biste UŠTEDJELI NOVAC?

S obzirom na to da sada počinjemo nositi zimsku odjeću, za njih je potrebno više ciklusa pranja, što znači da trošimo više električne energije.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Nasreću, postoji način na koji možete uštedjeti novac.

"Da li ste znali da se do 90 posto energije koju potroši vaša mašina za pranje veša koristi za zagrijavanje vode?", naveli su stručnjaci iz Energuidea.

Dodali su da je rješenje ovog problema iznenađujuće jednostavno. Naime, savjetovali su da odjeću perete na 30 stepeni Celzijusa, što je u većini slučajeva adekvatna varijanta.

Takođe biste trebali imati na umu da koristite tečni deterdžent prilikom pranja na nižoj temperaturi. Preporučili su i da odjeću perete noću ili nedjeljom, kada se troši manje energije.

"Ako veš nije baš toliko prljav, možete koristiti program brzog pranja", kazali su.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Mladi ekolozi sadili drveće u Nikšiću: Zajedništvom do zdravije životne sredine

Četvrtak, 09.04.2026 | 15:30

Društvo mladih ekologa Nikšić uspješno je realizovalo završnu aktivnost projekta „Mladi Eko Poaro – MEP4“, kroz akciju sadnje stabala lipe, breze i javora u parku u kvartu kod bolnice.

U Baru zabranjeno pranje terasa koje prljaju ulice, kazne i do 10.000 eura

Četvrtak, 09.04.2026 | 15:27

Pranje terasa u stambeno-poslovnim zgradama je zabranjeno na način da voda i nečistoće padaju po javnim površinama – trotoarima, ulicama, piše Primorski portal.

Darmanović: I takvi kakvi smo – idealan smo kandidat za EU i u vremenu krize

Četvrtak, 09.04.2026 | 15:18

U slučaju produbljavanja globalne krize, posebno u sferi ekonomije, ona će najviše pogoditi Evropu, a to može potencijalno uticati i na proces proširenja Evropske unije, ocijenio je u Drugačijoj radio vezi Antene M univerzitetski profesor i diplomata Srđan Darmanović, koji je ipak optimista u pogledu pozicije Crne Gore.

Mirjana Popović podnijela ostavku na sudijsku funkciju

Četvrtak, 09.04.2026 | 15:16

Mirjana Popović podnijela je ostavku na sudijsku funkciju.

Ministarstvo odbrane: Poruka opozicije da pripadnici Vojske odbijaju naređenja ili prave opstrukcije opasna

Četvrtak, 09.04.2026 | 15:02

Ministarstvo odbrane pozvalo je sve političke aktere da se uzdrže od izjava koje mogu narušiti povjerenje u institucije sistema i profesionalni integritet pripadnika Vojske. Kako ističu, juče je u Skupštini Crne Gore izrečen veliki broj neistina i polu istina, a posebno je opasna poruka da će svi koji krše naređenja i rade po političkoj agendi bivšeg režima, a današnje opozicije biti nagrađeni kada se promijeni vlast.

Evropski savez: Tivat plaća sopstvenu prevaru, kako je povratak predsjednika u komisiju “istopio” 40 miliona eura tivatskog novca

Četvrtak, 09.04.2026 | 14:53

Evropski savez Tivat osjeća dužnost da javnosti predstavi surovu istinu o koncesiji aerodroma, koju lokalna vlast, predvođena predsjednikom opštine, uporno pokušava da zamaskira ispraznim obećanjima, saopštili su iz Evropskog saveza.

Mujović: Konkretni projekti mijenjaju lice Zagoriča; Stadion malih sportova nakon dugo vremena u punoj funkciji

Četvrtak, 09.04.2026 | 14:48

Gradonačelnik prof. dr Saša Mujović, sa saradnicima, obišao je danas završene radove na rekonstrukciji ulica u naselju Zagorič, kao i završetak radova na izgradnji pristupne saobraćajnice ka Stadionu malih sportova.  

Slučaj "Koverta": Viši sud opet oslobodio okrivljene

Četvrtak, 09.04.2026 | 14:42

Sudija Nenad Vujanović danas je objavio oslobađujuću presudu za sve okrivljene u predmetu "Koverta".

Dva horoskopska znaka uskoro će upoznati osobu koja će im promijeniti život

Četvrtak, 09.04.2026 | 14:37

Ponekad se najvažniji susreti dogode onda kada ih najmanje očekujemo.

Konatar: Od koncesije korist imaju pojedinci, a ne država

Četvrtak, 09.04.2026 | 14:25

Odluka Vlade Crne Gore o davanju aerodroma pod koncesiju nije u interesu države, kazao je poslanik Građanskog pokreta URA Miloš Konatar. On smatra da nije u pitanju nikakva razvojna šansa, te ukazuje da su oni koji sada podržavaju koncesiju donedavno imali potpuno drugačiji stav. Prema riječima Konatara, takva promjena mišljenja motivisana je ličnim interesima.