Utorak, 22.10.2024 | 11:09
IZVOR: n1.info.rs

Znate li zašto LED ne biste trebali PREDUGO DRŽATI u zamrzivaču?

Led je neizostavan sastojak mnogih kuhinja. Nekoliko kockica leda drža će vaše piće hladnim, a posluži će i u mnogim drugim situacijama.




Foto: Ilustracija/Pexels.com 

Oblik leda može uvelike uticati na različite koktele, kockice leda ključne su za hrskavu koricu hljeba, a led je tajni sastojak i za – vrhunski pečeni sir. Ali, kockice leda ne ostaju svježe zauvijek. Iako se tehnički nikada neće pokvariti, definitivno mogu početi imati čudan ukus nakon što predugo stoje u zamrzivaču, piše Food Republic.

Ako vam led počne imati čudan ukus, to može biti znak da je vrijeme da očistite zamrzivač. Kockice leda mogu poprimiti mirise i ukuse drugih predmeta u zamrzivaču,  posebno ako su neko vrijeme stajale. Led takođe može upiti opasne bakterije poput salmonele i E. coli ako se čuva uz kontaminirane predmete. Kako biste spriječili da neželjeni ukusi i potencijalni kontaminanti utiču na led, razmislite o zamjeni kockica svakih nekoliko mjeseci i praktikujte odgovarajuće tehnike skladištenja.

Ako ikada primijetite da se nakupine kristalizovanog leda stvaraju na stranicama vašeg zamrzivača ili na vrhu smrznute hrane, imate posla s – opeklinama. Opekline u zamrzivaču se događaju kada se predmeti osuše nakon izlaganja hladnom, suvom zraku. To se može dogoditi u zamrzivaču u kojemu se događaju oscilacije u temperaturi zbog toga što su vrata predugo otvorena ili kada su predmeti tamo  skladište  duže vrijeme. Dok se opekline najčešće pojavljuju na prehrambenim proizvodima, mogu se pojaviti i na kockicama leda.

U idealnom slučaju, najsigurniji način da osigurate led je da ga skladištenje u potpuno odvojenom zamrzivaču. Ako nemate takav prostor, postoje praktičniji načini za  čuvanje  leda u hermetički zatvorenu posudu ili vrećicu. Ako za početno zamrzavanje kockica koristite posude za led bez čvrstog poklopca.  

Ako su vaše kockice i dalje čudnog ukusa, čak i nakon što ste očistili zamrzivač i ispravno spremili led, razmislite o tome da sljedeću turu pripremite s filtriranom vodom.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Osude neprimjerenih i uvredljivih komentara upućenih Nišić

Utorak, 24.02.2026 | 17:45

Napadi usmjereni na ličnost, pol, izgled ili privatne okolnosti žene na javnoj funkciji nisu kritika javne politike, već oblik diskriminacije i ponižavanja.  

Pejović: Šćepanović mi je u telefonskom razgovoru rekao da će Jokić biti penzionisan, nećemo pristati na poniženja

Utorak, 24.02.2026 | 17:40

Jedan od pet zahtjeva odnosio se upravo na Jokićevu smjenu.

Zvijezda PSŽ-a pred sudom zbog optužbi za silovanje

Utorak, 24.02.2026 | 17:36

Defanzivac Pari Sen Žermena Hakimi saopštio je da očekuje suđenje nakon što je protiv njega podnijeta optužba za silovanje, što on odlučno negira.

Smailović: Nije riječ o fotelji, već o diskriminaciji

Utorak, 24.02.2026 | 17:15

Teško da može proći zamjena teza bilo gdje, a kod građanki i građana Bijelog Polja nikako. Ovdje nije riječ o foteljama, nego o diskriminaciji na koju svako ima pravo da pristane u svoje ime, ali nema u ime naroda i nema u ime građanske Crne Gore, kazao je poslanik Bošnjačke stranke Amer Smailović, reagujući na novu izjavu poslanika Demokratske partije socijalista Abaza Dizdarevića.    

Vučurović: Anketni odbor da pojača rad kako bi došao do novih saznanja, kriminal 30 godina nosio potpis države

Utorak, 24.02.2026 | 17:03

Poslanik Nove srpske demokratije (NSD) Jovan Vučurović kazao je da Anketni odbor mora da pojača svoj rad i sigurno je, kako je rekao, da će se doći do novih saznanja koja će rasvijetliti neke zločine.    

Bivši premijer Norveške, koji je priveden zbog Epstina, pokušao samoubistvo

Utorak, 24.02.2026 | 16:53

Bivši norveški premijer Torbern Jagland primljen je u bolnicu prije nedelju dana nakon pokušaja samoubistva.

Božović: Ako nije danas, "anti-mafija" zakon će sjutra biti poslat EK

Utorak, 24.02.2026 | 16:39

Ministar pravde Bojan Božović kazao je da je Nacrt izmjena i dopuna Zakona o oduzimanju imovinske koristi stečene kriminalnom djelatnošću prošao javnu raspravu, te će biti poslat Evropskoj komisiji (EK).  

Knežević Božoviću: Budite šmekeri i ubacite srpski jezik u ustavne promjene

Utorak, 24.02.2026 | 16:33

Lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević pitao je ministra pravde Bojana Božovića kako je moguće da Vlada usvoji inicijativu za ustavne promjene iz oblasti pravosuđa, a ne za uvođenje srpskog jezika kao službenog.  

Osude neprimjerenih i uvredljivih komentara upućenih Nišić

Utorak, 24.02.2026 | 16:30

Ministarke osudile mizogine napade na Naidu Nišić: Sloboda govora nije paravan za digitalno nasilje

Strateško partnerstvo EPCG i UNDP za razvoj zelenih radnih mjesta

Utorak, 24.02.2026 | 16:19

Izvršni direktor Elektroprivrede Crne Gore Zdravko Dragaš i stalna predstavnica Programa Ujedinjenih nacija (UNDP) u Crnoj Gori Ekaterina Paniklova sa saradnicima održali su radni sastanak posvećen unapređenju i daljem razvoju partnerske saradnje u oblasti zelene tranzicije i održivog razvoja Crne Gore.