Utorak, 22.10.2024 | 15:03
IZVOR: superžena.rs

Zaboravite PEGLANJE: Trik sa ova DVA SASTOJKA će vam ispraviti odjeću

Trik koji provjereno "radi" i koji će vas lišiti muke s peglanjem - odjeća je odmah spremna za nošenje!




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Peglanje je jedna od onih kućnih obaveza koje rijetko ko voli. Bilo kod kuće ili na putovanju, proces ispravljanja zgužvane odjeće često je naporan i vremenski zahtjevan.

Suočeni s gomilom naboranog veša nakon pranja, mnogi od nas oklijevaju, tražeći bilo kakav način da izbjegnu peglu. Posebno je izazovno kada smo na putu – niko ne želi da nosi peglu ili se bori s nezgodnim naborima u koferu. Srećom, u doba interneta, rješenja su na dohvat ruke za gotovo sve, pa čak i za ovu frustraciju.

Društvene mreže prepune su trikova za svakodnevne probleme, a dok su neki od njih korisni, mnogi su jednostavno neuspješni. Međutim, jedan trik s omekšivačem i vodom pokazao se kao pravi hit. Ovaj jednostavan postupak osvojio je korisnike širom svijeta, jer stvarno djeluje! Ne samo da je brz i djelotvoran, već je i izuzetno praktičan, pogotovo kada nemate vremena ili volje za peglanje. Mnogi su ga isprobali i uvjerili se da zaista funkcioniše – odjeća izgleda uredno i svježe, a nabori nestaju bez puno truda.

Recept je jednostavan: sve što vam je potrebno je omekšivač za veš i voda. Pomiješajte omekišavač i vodu u razmjeri 1:3 te sipajte tečnost u flašicu s raspršivačem. Zgužvanu odjeću lagano poprskajte s tom mješavinom tako da tkanina postane blago vlažna. Zatim rukama nježno ispravite nabore i pustite da odjeća miruje oko pet minuta. Kako se tkanina suši, nabori se opuštaju, a vaša odjeća postaje ravna i spremna za nošenje – bez peglanja!

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Đukanović neće na saslušanje pred Anketnim odborom

Četvrtak, 12.03.2026 | 12:51

Bivši predsjednik, premijer i lider DPS-a Milo Đukanović neće se odazvati pozivu za saslušanje pred Anketnim odborom, po pitanju tzv. crnih trojki, a koje je trebalo da se održi sjutra u 12 sati u Plavoj sali Skupštine Crne Gore.

Jovanović imenovao Božovića i Ivanovića za potpredsjednike Opštine Budva

Četvrtak, 12.03.2026 | 15:43

Predsjednik Opštine Budva Nikola Jovanović imenovao je danas dva potpredsjednika.

Knežević: Ova Vlada nas ne može uvesti u EU, neophodni su prijevremeni parlamentarni izbori

Četvrtak, 12.03.2026 | 13:04

Imam jednu tužnu vjest za sve nas, a to je da juče visoka komesarka za proširenje EU Marta Kos saopštila da je Albanija lider u evropskim integracijama u regionu, što znači da Crna Gora više nije lider, nego da je u potpunosti skrenula sa evropskog puta zahvaljujući Vladi Milojka Spajića antievropskom djelovanju koje je u poslednjih nekoliko nedjelja doživjelo svoju kulminaciju, saopštio je lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević.

Nišavić: Iako je na gradilištu u Botunu namjerno zapaljen bager, radovi se nastavljaju bez zastoja

Četvrtak, 12.03.2026 | 12:38

Iako je na gradilištu ekološkog postrojenja u Botunu nedavno namjerno zapaljen bager, radovi se nastavljaju bez zastoja, saopštio je za RTV Podgorica direktor Vodovoda Aleksandar Nišavić. Navodi da je zbog toga izvršena reorganizacija na terenu, ali da dinamika radova nije ugrožena.

Vuković Kuč: Pejovićev potez atak na slobodu govora, Spajić vođenje stranke prepustio diletantima bez demokratskog kapaciteta

Četvrtak, 12.03.2026 | 12:15

Da je PES u velikom problemu, svjedoči ponašanje člana predśedništva ove nekada perspektivne političke grupacije Borisa Pejovića, koja je do kraja ogoljena propalim ekonomskim programom, ali i ideologijom koja je identična onoj Andrije Mandića. Predstavljajući se kao građanska politika, PES je svuda gdje se pitao dozvolio da se crnogorsko društvo polarizuje i radikalizuje, saopštila je potpredsjednica DPS-a i poslanica u Skupštini Crne Gore, Aleksandra Vuković Kuč.

Jačanje saradnje Crne Gore i Švedske u energetici

Petak, 13.03.2026 | 11:56

Izvršni direktor Elektroprivrede Crne Gore (EPCG) Zdravko Dragaš i izvršni rukovodilac Direkcije za razvoj i investicije Ivan Mrvaljević sastali su se sa nerezidentnom ambasadorkom Švedske Šarlot Samelin, a tokom razgovora je bilo riječi o jačanju saradnje u energetici.

(VIDEO) Iran se ruga Trampu, objavili crtani film sa njim u glavnoj ulozi

Petak, 13.03.2026 | 11:37

Nakon niza montiranih videa o ratu u Iranu i uspjesima američkih snaga koje je objavila Bijela kuća, odgovor je stigao i iz Irana – takođe u obliku videa.

Hrapović: Potvrđen ptičiji grip i kod divlje svrake u Nikšiću

Petak, 13.03.2026 | 11:21

Posljednjih nekoliko dana u Crnoj Gori zabilježeni su slučajevi virusa ptičijeg gripa, a virus je potvrđen na pojedinim gazindstvima, što je izazvalo zabrinutost među uzgajivačima živine. Iz Uprave za bezbjednost hrane, veterine i fitosanitarne poslove kažu da nema razloga za paniku.

Vraneš: Nije uspio pokušaj razbijanja NSD i koalicije u Pljevljima

Petak, 13.03.2026 | 11:04

Nastavljena je više puta odlagana sjednica Skupština opštine Pljevlja na kojoj bi, između ostalog, trebalo da se usvoji budžet za ovu godinu. Usvojen je dnevni red i počela je rasprava o budžetu.

Broj ugovora o djelu u javnoj upravi smanjen 17, 29 odsto

Petak, 13.03.2026 | 10:56

Broj ugovora o djelu u potrošačkim jedinicama koje se finansijaraju iz budžeta države od decembra 2024. do februara 2026. godine, smanjen je za 17, 29 odsto, saopšteno je Portalu RTCG nezavisno u Vladi.

Ribolovni zabran u NP Skadarsko jezero od 15. marta

Petak, 13.03.2026 | 10:54

Od nedjelje, 15. marta, počinje ribolovni zabran u NP Skadarsko jezero, saopštili su iz Nacionalnih parkova Crne Gore.    

DPS: Zečević da odgovori kako je odabrao parcelu u Kučima i ustupio zemljište iza TC Big fashion

Petak, 13.03.2026 | 10:49

Iz Kluba odbornika DPS-a optužili su direktora "Puteva" Radoša Zečevića za koruptivne i nezakonite radnje u slučaju gradnje kamenoloma u Kučima i prodaje zemljišta iza TC Big Fashion. Zatražili su od gradonačelnika Saše Mujovića da ga smijeni i da očekuju da neće štiti tajkunske poslove onih koji koriste imovinu Glavnog grada da bi tajno i organizovano sticali milione eura prihoda.

Ćulafić: Odvoz otpada 33 odsto skuplji, kontejneri u Siti kvartu puni

Petak, 13.03.2026 | 10:19

Odbornik Demokratske partije socijalista (DPS) u Skupštini Glavnog grada, Stefan Ćulafić, saopštio je da Podgoričani od prošlog mjeseca plaćaju 33 odsto veće račune za deponovanje i odvoz otpada, te objavio fotografije iz Siti kvarta danas na kojima se vide prepunjeni kontejneri.

Radević: Modernizacija Vojske jedan od ključnih prioriteta Ministarstva odbrane

Petak, 13.03.2026 | 10:06

Državna sekretarka Ministarstva odbrane Sandra Radević saopštila je da modernizacija Vojske jedan od ključnih prioriteta Ministarstva odbrane. Ona je to kazala tokom učešća na Evropskoj izložbi i konferenciji o odbrani (Brussels European Defence Exibition and Conference - BEDEX), u Briselu.

Produžen pritvor trojici okrivljenih za šverc cigareta

Petak, 13.03.2026 | 10:02

Vijeće Vrhovnog suda Crne Gore, odlučujući o predlogu Specijalnog državnog tužilaštva Crne Gore od 10. marta za produženje pritvora protiv okrivljenih N. P., G. O. i D. P. donijelo je rješenje da se okrivljenima produži pritvor za još tri mjeseca, odnosno do 16. juna ove godine.