Četvrtak, 24.10.2024 | 12:38
IZVOR: prva.rs

Ovaj KUĆNI APARAT vam može POVEĆATI račune za struju i za stotine eura

Da li možete da pretpostavite o kom uređaju je riječ?




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Kada se uzme u obzir količina veša koju domaćinstva peru tokom godine, ti troškovi se brzo nagomilavaju. U ovo doba godine, sve češće pada kiše i nagli pad temperature donose i porast brige o rastućim troškovima energije. Zbog trenutne krize troškova života, mnogi ljudi traže načine kako da smanje izdatke, a jedan stručnjak je izdao upozorenje o jednom kućnom aparatu koji može delovati bezopasno, ali vas može skupo koštati, piše Mirror.

Martin Luis, poznati finansijski stručnjak, objasnio je da u hladnijim mjesecima postoji jedan uređaj koji bi trebalo koristiti što je manje moguće – mašina za sušenje veša. S obzirom na to da su sunčani ljetnji dani prošli, a sušenje veša napolju postaje teže, mnogi su skloni češćem korišćenju sušilice kako bi veš osušili što prije.

Međutim, Luis upozorava da bi ova navika mogla značajno povećati vaše račune, napominjući kako upotreba mašine za sušenje može koštati i do jednog eura po sušenju. Kada se uzme u obzir količina veša koju domaćinstva peru tokom godine, ti troškovi se brzo gomilaju.

Zbog toga Luis preporučuje alternativne opcije koje su mnogo ekonomičnije, ističući kako bi bilo najbolje izbjegavati sušilice jer su "vrlo skupe".

Najjednostavnije i najjeftinije rješenje je sušenje veša na stalku ili sušilu za veš. Međutim, mnogi se s pravom plaše pojave vlage i buđi u svojim domovima zbog kondenzacije. Umjesto korišćenja mašine, Luis preporučuje ulaganje u pročišćivač vazduha. Iako i ovaj uređaj troši energiju, njegov trošak je znatno niži u poređenju sa mašinom za sušenje odeće, a dodatno smanjuje rizik od buđi i ubrzava proces sušenja veša u zatvorenom prostoru.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Brnabić: Smijem se od tuge što Crna Gora ide ka zatvaranju poglavlja, a Srbija ne može da otvori nova

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 08:06

Predsjednica Skupštine Srbije Ana Brnabić poručila je da se nikada nije miješala u unutrašnje političke procese u Crnoj Gori, ali je istakla da ne može da razumije ozbiljne bezbjednosne propuste u zemlji koja se smatra najnaprednijom na Zapadnom Balkanu na putu ka Evropskoj uniji.

Šokantna odluka Kristijana Ronalda

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 08:54

Kristijano Ronaldo odlučio je da ne nastupi na današnjoj utakmici Al Nasra protiv Al Rijada u okviru 20. kola Saudijske lige, prenosi portugalski list A Bola.

Saslušaće i Vukšića i Pajković

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 08:14

Podgorički tužioci iz Osnovnog državnog tužilaštva postupaju u više predmeta formiranih po međusobnim prijavama doskorašnjih državnih funkcionera - bivše čelnice Direktorata u Ministarstvu ljudskih i manjinskih prava Mirjane Pajković i bivšeg direktora Agencije za nacionalnu bezbjednost (ANB) i savjetnika za bezbjednost predsjednika države Dejana Vukšića.

Vuković: Svaki euro iz budžeta mora biti planski uložen, odgovorno potrošen i u službi javnog interesa

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 10:49

Ministar finansija Novica Vuković otvorio je sastanak Radne grupe za praćenje realizacije Programa reforme upravljanja javnim finansijama (PMF) za period 2022–2026. godine, poručivši da uređene, transparentne i odgovorno vođene javne finansije predstavljaju osnov stabilne ekonomije, boljeg života građana i snažnijeg povjerenja u institucije.

Udes na putu Podgorica-Cetinje, povrijeđena jedna osoba

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 10:32

Jedna osoba je povrijeđena u saobraćajnoj nezgodi koja se desila na putu Podgorica-Cetinje, u mjestu Barutana. Saobraćaj je u prekidu, saopšteno je Portalu RTCG iz Operativno-komunikacionog centra Uprave policije.

Gorčević: Hvala poslanicima, ponovo smo pokazali da ozbiljno shvatamo priliku da do 2026. zatvorimo sva poglavlja

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 21:37

Ministarka evropskih poslova Maida Gorčević poručila je da je usvajanjem prioritetnih zakona sa plavom zastavicom Skupština dala ključan doprinos ispunjavanju završnih mjerila za niz poglavlja, a time i približavanju konačnom cilju.

Vremenska prognoza - UTORAK donosi OVE temperature

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 21:28

U utorak se očekuje umjereno do potpuno oblačno vrijeme, od sredine mjestimično slaba kiša, a na primorju moguće i u jutarnjim satima.

Jovanović: Medenica je pogriješio što je pobjegao; Zirojević: Bezbjednosni sektor nam se raspada

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 21:00

Miloš Medenica je pogriješio što je pobjegao nakon izricanja presude, smatra njegov advokat Stefan Jovanović. Saglasni su i zamjenik predsjednika Odbora za bezbjednost i odbranu (SD) Nikola Zirojević, kao i član Odbora za bezbjednost i odbranu (NSD) Jovan Vučurović. U emisiji Naglas na TVCG oni kažu da je bilo propusta prilikom čuvanja Medenice te da institucije prave propust tako što se ne mogu usaglasiti niti sarađuju.

Đeljošaj: Usvajanjem Zakona o slobodnim zonama Crna Gora konačno stavila tačku na šverc cigareta

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 21:57

Usvajanjem Zakona o slobodnim zonama Crna Gora je konačno stavila tačku na šverc cigareta, poručio je potpredsjednik Vlade za ekonomsku politiku i ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj.

Bešić: Izlazak DNP-a strateška odluka, raskol unutar koalicije nepovratan, ali Vlada neće pasti

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 21:45

Izlazak DNP-a iz vlasti nije incident, već pažljivo odmjerena politička odluka, ocjenjuje profesor Miloš Bešić. U tom potezu vidi pokušaj destabilizacije, ali i borbu za prevlast nad srpskim biračkim tijelom. Raskol unutar koalicije Za budućnost Crne Gore smatra nepovratnim, ali ne očekuje pad Vlade, već nove političke preslaganja.

Skupština konstatovala ostavke Miluna Zogovića i Maje Vukićević

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 18:38

Predsjednik parlamenta Andrija Mandić zakazao je za danas dvije vanredne sjednice Skupštine, na čijem je dnevnom redu skoro 50 predloga zakona. Sjednica je počela oko 18 sati, jer je poslanicima je saopšteno da moraju sačekati odbore da završe i dostavljanje izvještaja o glasanju. Na početku, parlament je konstatovao da su predstavnici DNP-a Milun Zogović i Maja Vukićević podnijeli ostavke na funkcije u Vladi.

Sterling ponuđen Union Berlinu, ali njemački klub brzo rekao - ne

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 20:58

Rahim Sterling je bio ponuđen Union Berlinu, ali njemački klub nije pokazao konkretno interesovanje za angažman iskusnog engleskog reprezentativca.

Za razvoj kreativnih industrija 400.000 eura

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 20:47

Ministarstvo kulture i medija opredijelilo je ukupno 400.000 eura za podršku projektima od značaja za razvoj kreativnih industrija u 2026. godini, kroz Javni konkurs za sufinansiranje inovativnih i tržišno orijentisanih inicijativa koje spajaju kreativnost i preduzetništvo, saopšteno je iz tog resora.

Evropska komisija još razmatra izmjene zakona o ANB i unutrašnjim poslovima

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 20:35

Amandmani na zakone o unutrašnjim poslovima i Agenciji za nacionalnu bezbjednost na procjeni su u Evropskoj komisiji, potvrđeno je RTCG u Briselu.

Mask napao Kristofera Nolana zbog Lupite u ulozi Jelene Trojanske: Izgubio je integritet

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 20:17

Tehnološki milijarder Ilon Mask izazvao je buru na društvenim mrežama nakon što je javno kritikovao reditelja Kristofera Nolana, tvrdeći da je “izgubio integritet” ukoliko se ispostavi da će glumica Lupita Njongo u filmu “Odiseja” tumačiti lik Jelene Trojanske.