Petak, 25.10.2024 | 21:06
IZVOR: rtcg.me

Lazović: Rezultat nije bio PRIORITET, ali to ne znači da NIJESMO ŽELJELI POBJEDU

Kontrolna utakmica protiv Hrvatske u Prelogu bila je odličan ispit za sve djevojke i prilika da se isprobaju brojne varijante i postave, a iako rezultat nije bio u prvom planu, utisak je da je bilo previše tehničkih grešaka i nekoliko lako primljenih golova u nastavku, kazala je selektorka Suzana Lazović nakon debija na klupi „lavica“.




Foto: YouTube screenshot/Ovidiu Toma, arhiva

Lazović je istakla da je bilo mnogo pozitivnih stvari u igri našeg tima, ali i onih na kojima je potrebno raditi do 29. novembra i premijernog meča na Evropskom prvenstvu.

"Ovo je bio odličan ispit za sve djevojke, isprobavale smo razne varijante i postave, pokušale da vidimo sve zamisli kako u odbrani, tako i u napadu. Rezultat nije bio prioritet, ali to ne znači da nijesmo željele pobjedu. Nijesmo ispoštovale određene stvari i to je glavni razlog poraza, ali moramo imati u vidu i to da je želja bila da sve djevojke dobiju priliku, kako bi znali na koga možemo da računamo za pripreme u novembru i nastup na Evropskom prvenstvu. Bilo je mnogo dobrih stvari u našoj igri, ali i onih na kojima moramo da radimo do prvog meča u Debrecinu, svjesne da sada imamo jasniju sliku. Hrvatska je u nastavku prelomila meč u svoju korist, a mi napravile veliki broj tehničkih grešaka i dopustile da primimo četiri-pet lakih golova, što ne smije da nam se dešava na Evropskom prvenstvu, jer će protivnici to znati da kažnjavaju" kazala je Lazović.

ČITAJTE DETALJNIJE!

PORAZ “LAVICA” od Hrvatske na debiju selektorke Suzane Lazović

U nacionalni tim vratile su se Milena Raičević i Đurđina Jauković, u napadu je odlična bila i Katarina Džaferović, ali je nova selektorka posebno izdvojila pivota rumunskog Baja Marea - Andrijanu Tatar.

"Andrijana je zaslužila da bude posebno istaknuta, jer je ispoštovala dogovor u oba pravca. Da nijesam očekivala da je kvalitet za reprezentaciju, ne bi bila ovdje, a drago mi je što je to i opravdala i željom i pristupom pokazala da je više nego zasluženo u nacionalnom timu. Jasno je da Milena Raičević i Đurđina Jauković imaju veliko iskustvo, od njih sam mogla očekivati ovakvo izdanje, ali sigurna sam da i u njihovoj igri ima još dosta rezerve", zaključila je Lazović.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Infantino najavio Mundijal sa 211 reprezentacija?

Ponedjeljak, 24.08.2026 | 15:25

Đani Infantino mjesecima unazad predmet je bijesa, ali i podsmijevanja fudbalske javnosti, a sada je najavio da će se Mundijal proširiti na 211 selekcija!

Bijelo Polje: Uhapšen osumnjičeni za proganjanje bivše partnerke

Ponedjeljak, 24.08.2026 | 15:21

Policijski službenici Odjeljenja bezbjednosti Bijelo Polje su, po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju, uhapsili N.D. (36) iz Bijelog Polja zbog sumnje da je izvršio krivično djelo proganjanje na štetu bivše partnerke.

Gorčević: Usvajanjem ustavnih izmjena ispunjene obaveze iz EU agende, članstvo na dohvat ruke

Ponedjeljak, 24.08.2026 | 15:11

Usvajanje izmjena Ustava u Skupštini potvrda je visokog stepena odgovornosti političkih aktera i širokog društvenog konsenzusa oko najvažnijeg strateškog cilja Crne Gore – članstva u Evropskoj uniji, ocijenila je ministarka evropskih poslova Maida Gorčević.

Mandić: Uvjeren sam da ćemo nakon priključenja EU imati i novi Ustav koji će oslikavati sve što je potrebno građanima

Ponedjeljak, 24.08.2026 | 15:00

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić kazao je da je uvjeren da će Crna Gora nakon priključenja Evropskoj uniji imati Ustav koji će oslikavati sve što je potrebno građanima.

EU hitno poslala Srbiji četiri helikoptera kao pomoć u gašenju požara

Ponedjeljak, 24.08.2026 | 14:36

Evropska unija poslala je hitnu pomoć Srbiji preko svog Mehanizma za civilnu zaštitu dok jaki požari nastavljaju da pogađaju Specijalni rezervat prirode Deliblatsku peščaru, gdje je već zahvaćeno 3.500 hektara, saopštila je Evropska komisija.

ATP lista: Siner na čelu, Novak peti

Ponedjeljak, 24.08.2026 | 14:25

Asocijacija profesionalnih tenisera (ATP), danas je objavila najnoviju rang-listu. 

Ustavne amandmane podržaće DPS, ES i GP URA, DNP ostaje protiv

Ponedjeljak, 24.08.2026 | 14:04

Poslanici crnogorskog parlamenta završili su danas raspravu o Predlogu amandmana na Ustav Crne Gore, koji se odnose na Sudski i Tužilački savjet i Centralnu banku (CBCG).

Uprava Partizana i Saša Ilić podnose ostavke poslije revanša sa Hetafeom

Ponedjeljak, 24.08.2026 | 13:43

Uprava FK Partizan i šef stručnog štaba Saša Ilić podnijeće ostavke poslije revanš utakmice protiv Hetafea, bez obzira na rezultat meča, saopštio je klub iz Humske. O novom rukovodstvu odlučivaće Skupština kluba, čija je sjednica najavljena za period od 21. do 25. septembra.

Mugoša: Kneževiću, što Mandića ne pitate je li rezervista Vojske Srbije?

Ponedjeljak, 24.08.2026 | 13:34

Poslanik Evropskog saveza Boris Mugoša upitao je predsjednika DNP-a Milana Kneževića zašto pitanje o eventualnom statusu rezerviste Vojske Srbije ne postavi i predsjedniku Skupštine Crne Gore Andriji Mandiću.

Pripadnici Službe zaštite i spašavanja gase požar u Kučima

Ponedjeljak, 24.08.2026 | 13:19

Ptripadnici Službe zaštite i spašavanja Glavnog grada i danas su aktivni na gašenju požara u blizini sela Momči, u Kučima.